فیلم/ نظر اژه ای درباره تیراندازی مترو شهر ری

سخنگوی قوه قضاییه گفت: آنها(انگلیسی‌ها) می گویند ما تلاش می کنیم(برای آزادی نازنین زاغری) که(این اقدام) طبیعی است.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در صد و بیست‌ و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره اظهارات وزیر خارجه بریتانیا مبنی بر آزادی نازنین زاغری و اینکه گفته شده حاضر هستند در ازای آزادی وی، بدهی 400 هزار پوندی را بدهند گفت: این فرد برایش حکمی صادر و قطعی شده و در حال تحمل کیفر است.

وی ادامه داد: آنها(انگلیسی‌ها) می گویند ما تلاش می کنیم(برای آزادی نازنین زاغری) که(این اقدام) طبیعی است.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین درخصوص پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: پرونده صندق ذخیره و بانک سرمایه مشترک است. تا الان حدود 37 نفر تحت تعقیب قرار گرفتند و 8 نفر شان بازداشت هستند و بقیه با قرار آزاد شدند و پرونده هنوز به دادگاه نرفته و گزارش تحقیق و تفحص هم هنوز واصل نشده است.

وی درباره متواری بودن یکی از متهمان پرونده صندوق ذخیره و بانک سرمایه گفت: آقای امامی نامی بود که یک مدتی بازداشت بود و با قرار آزاد شد و یک مدتی به خارج رفت و بعد هم برگشت اما یک فردی که از بدهکاران این پرونده است، قبل از اینکه تحقیق شود رفته خارج از کشور و برنگشته است.

اژه‌ای درباره اجرای حکم اعدام زنجانی تا 10 روز دیگر گفت: من چیزی در این رابطه نشنیدم.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد دادگاه بقایی علنی شود گفت: این امکان بر عهده قاضی است و این را هم قانون گفته و سلیقه ای نیست مگر اینکه یک پرونده ملی شود که مکانیزمش را توضیح دادم.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس