کد خبر 800401
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
 جلسه علنی مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم ابهر به وزیر امور خارجه لزوم واکنش مناسب به تحریم‌های جدید اعمال شده بر اشخاص حقیقی و حقوقی را متذکر شد.

به گزارش مشرق، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در جلسه علنی امروز مجلس (29 آبان 96) از سوی هیأت رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است.

ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم فریدون‌کنار در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد که چرا تولید و صادرات خاویار دریای خزر که دارای برند جهانی است به صفر رسیده. چرا به این مهم رسیدگی نمی‌شود.

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در تذکری به وزیر اقتصاد عنوان کرد که دریافت مالیات خارج از مصوبه مجلس شورای اسلامی و فشار به اصناف و تجار و صنایع در حال رکود استان کرمان موجب نارضایتی عمیق و اعتراضات گسترده شده است. 

محمد عزیزی نماینده مردم ابهر به وزیر امور خارجه لزوم واکنش مناسب به تحریم‌های جدید اعمال شده بر اشخاص حقیقی و حقوقی را متذکر شد.

محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در تذکری به وزیر راه وشهرسازی خواستار نظارت جدی و عملی بر اقدامات سازمان نظام مهندسی شد.

همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در تذکری به وزیر نفت خواستار اصلاح شرایط آزمون استخدامی وزارت نفت شد. 

سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد مجموع دستگاه‌های اجرایی زیر نظر دولت به قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور مصوب 1389 و به وظیفه خود نسبت به قانون مذکور عمل کنند.

سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر لزوم اجرای بند الف ماده 28 قانون برنامه ششم ناظر به اصلاح نظام اداری و کاهش حجم و اندازه وزارتخانه‌ها را متذکر شد.

پروانه مافی، سکینه الماسی، زهرا ساعی و طیبه سیاوشی در تذکری به وزرای کشور، راه و صنعت عنوان کردند که بدترین وضعیت ایران در شاخص‌های سلامت توسعه پایدار در سال 2016 مربوط به آلودگی هواست که از صد نمره 26 را دریافت کرده است. استمرار بحران موجود پایتخت و به طبع آن کشور را به سمت فاجعه سوق می‌دهد. پاسخ وزارتخانه‌های مسئول در این باره چیست؟ 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس