کد خبر 800134
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
ارتش

یک نشریه آلمانی با استناد به اطلاعات وزارات دفاع آلمان از افزایش آمار جرائم تجاوزات جنسی در ارتش آلمان در سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش مشرق،‌ نشریه "بیلد" آلمان با استناد به گزارش وزارت دفاع آلمان از افزایش تجاوزات و خشونت های جنسی در بین نظامیان این کشور خبر داد.  

به گزارش این نشریه آلمانی، تعداد جرائم جنسی گزارش شده در ارتش آلمان به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. در این میان بخصوص تعداد موارد تجاوز های جنسی گزارش شده افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

بر اساس این گزارش تا چهاردهم نوامبر سال جاری حدود 11 مورد تلاش برای تجاوز جنسی و یا تجاوز به عنف در ارتش این کشور گزارش شده است که افزایش چشمگیری را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. این در حالی است که در کل سال گذشته حدود پنج مورد جرائم این چنینی در ارتش گزارش شده بود.

در مجموع در سال جاری میلادی تا اواخر سپتامبر حدود 187 مورد جرائم جنسی گزارش شده شده است که در تمام سال 2016 تعداد این گونه جرائم 128 مورد بوده است. این تجاوزات و جرائم شامل لمس کردن تا تجاوز به عنف بوده است.

البته وزارت دفاع آلمان بر این باور نیست که  موارد تجاوز خیلی بیشتری در سال جاری وجود داشته است بلکه اعتقاد دارد که قربانیان این گونه تجاوزها بیشتر آن را علنی کرده و خبر داده اند.

ارتش آلمان سال گذشته شدیدا با رسوایی های به بار آمده در این تشکل مبارزه می کند. چندی پیش یک افسر ارتش آلمان که خود را به عنوان پناهنده سوری جا زده بود به اتهام برنامه ریزی برای حملات تروریستی دستگیر شد. در جریان تحقیقات درباره این پرونده موارد زیادی از گرایش به راست افراطی  و نژاد پرستی در بین سربازان ارتش آلمان کشف شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس