کد خبر 797775
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۹
فوتسال

در هفته هفدهم لیگ برتر فوتسال، مقاومت قرچک در حالی به مصاف مس سونگون خواهد رفت که گیتی‌پسند و تأسیسات دریایی امیدوارند با توقف صدرنشین اختلاف امتیاز خود را با صدر جدول کاهش دهند.

به گزارش مشرق، هفته هفدهم لیگ برتر فوتسال امروز (دوشنبه) با انجام هفت دیدار برگزار می‌شود. در شانزده هفته گذشته فصل جاری مسابقات، تیم مس سونگون ورزقان با 41 امتیاز و مقتدرانه در صدر جدول قرار دارد و گیتی‌پسند اصفهان و تأسیسات دریایی تهران به ترتیب با 37 و 31 امتیاز در تعقیب این تیم هستند.

* گیتی پسند اصفهان - شهروند ساری
داوران: حسین امیری، ولی صفارها، محمدمهدی حقوقی و پیام سهرابی

شاگردان حسین شمس پس از سه پیروزی متوالی و صعود به رده دوم جدول، حالا امیدوارند از عنوان قهرمانی خود در فصل گذشته مسابقات دفاع کنند. تیم گیتی‌پسند که هفته گذشته و به سختی توانست در خانه خود ارژن شیراز را شکست دهد، برای جبران فاصله چهار امتیازی خود با تیم مس باید حداکثر امتیازات خانگی را به دست بیاورد و چشم به لغزش سونگونی‌ها داشته باشد. شهروند نیز پس از شکست ناباورانه 3 بر صفر مقابل هیئت فوتبالِ انتهای جدولی، هفته قبل موفق شد با نتیجه پُر گل 5 بر یک مقاومت البرز را شکست دهد و با روحیه بالایی پا به این مسابقه بگذارد. شاگردان اسماعیل‌پور هم‌اکنون با 21 امتیاز در جایگاه هفتم جدول قرار دارند.

* لبنیات ارژن شیراز - پارسیان شهر قدس
داوران: امیر لامعی، رضا کیامنش، مهدی طاهری و منصور قربانی

جدال تیم‌های انتهای جدولی برای فرار از بحران. تیم‌های ارژن و پارسیان با 16 و 14 امتیاز در رده یازدهم و سیزدهم جدول هستند و برای فرار از این وضعیت نیاز فراوانی به امتیازات کامل این بازی دارند. شیرازی‌ها هفته گذشته با وجود شکست برابر گیتی‌پسند،‌ بازی قابل قبولی انجام دادند و حتی حمید کمالی سرمربی این تیم اعتقاد داشت داوری باعث شکست آنها در اصفهان شده است. پارسیانی‌ها هم در ادامه نتایج خوب خود در نیم‌فصل دوم، هفته قبل موفق به شکست آتلیه طهران شدند و حالا امیدوارند با ادامه این روند از قعر جدول جدا شوند و حاشیه‌ امنیتی برای خود ایجاد کنند

* فرش آرای مشهد - آتلیه طهران قم
داوران: وحید سلیمانی، علی احمدی، ولی امجدی و علی مرادیان

نبرد همسایه‌های میانه‌جدولی برای نزدیک شدن به مدعیان. تیم‌های فرش‌آرا و آتلیه که پشت‌سر چهار تیم بالانشین لیگ حضور دارند، برای اضافه شدن به جمع مدعیان نیاز به سه امتیاز این مسابقه دارند. قمی‌ها در این فصل فراتر از انتظار ظاهر شده‌اند و حالا با 22 امتیاز در رده ششم جدول حضور دارند. به نظر این جایگاه برای تیمی که اولین فصل حضور خود را در لیگ برتر تجربه می‌کند، نتیجه مناسبی باشد، اما باید دید این تیم می‌تواند تا انتهای فصل در همین جای جدول باقی بماند یا خیر. فرش‌آرا نیز از سه دیدار قبلی خود فقط چهار امتیاز به دست آورده و قطعاً در این دیدار به دنبال امتیازات کامل بازی خانگی و تثبیت جایگاه خود در رده پنجم جدول است.

* مقاومت البرز - تأسیسات دریایی
داوران: وحید عرض‌پیما، محمد داودپور، مجید فراهانی و نیما روحانی

کار سخت مقاومت برابر تأسیسات زخم خورده. مقاومت البرز که در دو هفته گذشته شکست‌های سنگینی را مقابل تیم‌های گیتی‌پسند و شهروند تجربه کرده،‌ این هفته نیز کار سختی مقابل شاگردان شمسایی خواهد داشت. تأسیسات که قهرمانی نیم‌فصل نخست فصل جاری مسابقات را به دست آورده،‌ در نیم‌فصل دوم دچار اُفت شدیدی شد و به یک‌باره و با سه شکست متوالی به رده سوم جدول سقوط کرد. اختلاف 9 امتیازی تأسیساتی‌ها با تیم صدرنشین باعث شده تا این دیدار به نوعی آخرین امید شاگردان شمسایی برای بازگشت به کورس قهرمانی باشد. این تیم اگر بتواند دست پُر از این دیدار خارج شود، می‌تواند به هفته‌های آینده و لغزش مدعیان امیدوار باشد، اما در غیر اینصورت باید تأسیسات را از جمع مدعیان خارج بدانیم.

* مس سونگون ورزقان - مقاومت قرچک
داوران: محمدرضا ذاکری، حسینعلی محمدنژاد، یوسف صادقی و احسان سبزواری

مس در حالی در این بازی به مصاف مقاومتی خواهد رفت که همچنان به یکه‌تازی خود در لیگ برتر ادامه می‌دهد. شاگردان بی‌غم با 13 برد، دو تساوی و یک شکست بهترین عملکرد را تا به اینجای لیگ از خود به جا گذاشته‌اند و با اقتدار در صدر جدول قرار دارند. مسی‌ها با 63 گل زده بهترین عملکرد هجومی و در مقابل هم با 28 گل خورده بهترین عملکرد دفاعی لیگ را در اختیار دارند. ورزقانی‌ها که اکنون بیش از هر زمانی به رویایی قهرمانی در لیگ برتر نزدیک هستند، سرنوشت‌شان دست خودشان است و اگر در ادامه لیگ دچار لغزش نشوند، می‌توانند در پایان فصل جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

تنها شکست این فصل مسی‌ها را همین تیم مقاومت قرچک در دیدار رفت رقم زده است. قرچکی‌ها که در هفته چهارم شکست سنگین 5 بر 2 را به مسی‌ها تحمیل کردند، حالا برای تکرار این اتفاق به تبریز سفر خواهند کرد. به طور حتم شاگردان بی‌غم نیز در این دیدار تلاش خواهند کرد تا نتیجه دیدار رفت را جبران کنند و انتقام آن شکست را از قرچکی‌ها بگیرند.

* هیئت فوتبال قم - آذرخش بندرعباس
داوران: علیرضا رمضانی، هادی ترابی، مصطفی کرد و میلاد سعیدی

تیم فوتسال هیئت فوتبال قم که در نیم‌فصل نخست یک پیروزی هم به دست نیاورده بود،‌ دو هفته متوالی است که موفق شده حریفان خود را شکست دهد و حالا امیدوار است از قعر جدول جدا شود. قمی‌ها هفته گذشته و پس از پیروزی مقابل شهروند ساری، دست به کار بزرگی زدند و در تهران تیم تأسیسات را با نتیجه 3 بر 2 شکست دادند. هر چند شاگردان شمسایی در نیم‌فصل دوم دچار اُفت شده‌اند، اما این پیروزی نشان از متحول شدن تیم هیئت فوتبال نیز دارد. از سوی مقابل آذرخش دقیقاً وضعیتی برعکس تیم قمی دارد و هر دو بازی خود را در هفته‌های پانزدهم و شانزدهم با شکست پشت سر گذاشته است. این تیم 17 امتیازی در رده دهم جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد و اگر نتواند در این مسابقه امتیازی کسب کند، حتی امکان دارد تا رده دوازدهم جدول نیز پایین بیاید.

* ملی حفاری ایران - شهرداری ساوه
داوران: ابراهیم مهرابی افشار، محمد شرونی، قباد فتح الهی و اصغر احمدی

تیم دوباره اوج گرفته حفاری در حالی میزبان شهرداری متحول شده است که هر دو تیم نیاز مبرمی به امتیازات این مسابقه دارند. تیم حفاری با وجود اینکه با 28 امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارد، اما با توجه به اختلاف امتیاز فراوانی که با تیم‌های بالانشین خود دارد، امید چندانی برای رسیدن به رتبه‌های بالای جدول ندارد و شاید فقط برای حفظ جایگاه خود تلاش می‌کند. در آن سو نیز تیم شهرداری ساوه پس از تغییر سرمربی و روی کار آمدن رضا لک، در تلاش است از جمع تیم‌های فانوس به دست جدول جدا شود و جایگاه مناسبی در جدول پیدا کند. ساوه‌ای‌ها با وجود شکست هفته گذشته مقابل مس سونگون، اما نمایش امیدوار کننده‌ای در آن دیدار داشتند. این تیم نیز اکنون با 15 امتیاز در رده دوازدهم جدول قرار دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس