کد خبر 796763
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
شفر

عضو هیئت مدیره استقلال انتقاداتی را نسبت به محروم کردن تماشاگران توسط کمیته انضباطی مطرح کرد.

به گزارش مشرق، درباره وضعیت استقلال، محرومیت یک جلسه‌ای تماشاگران توسط کمیته انضباطی، بدهی‌های باشگاه و ... صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید:

چرا در جلسه آخر هیئت مدیره استقلال حضور نداشتید؟

به دلیل اینکه درگیر برخی مسائل بودم و نتوانستم شرکت کنم.

به نظرتان، استقلال با وینفرد شفر می‌تواند نتیجه بگیرد؟

قطعا نتیجه می‌گیرد. با توجه به اینکه خودم «فنی» هستم، پیش‌بینی می‌کنم استقلال در پایان هفته هجدهم در بین سه تیم اول قرار بگیرد.

چطور؟

تأثیر شفر را می‌توان در چند بازی اخیر کاملا دید. روحیات من را می‌شناسید و اگر مشکلی وجود داشت آن را می‌گفتم. همه بازی‌های اخیر استقلال را موشکافانه دیدم و آنالیز کردم و این تأثیرات مثبت را می‌بینم. اگر همین روند ادامه پیدا کند، تیم نتیجه خواهد گرفت.

از چه لحاظ خودتان را فنی می‌دانید؟

من فوتبالیست دهه پنجاه بودم و در تیم استقلال ملایر بازی می‌کردم. با توجه به سال‌های بازی‌ام در تیم‌های نوجوانان، امید و بزرگسالان، به خوبی از روند رو به رشد استقلال آگاه هستم!

در روزهای اخیر برخی از دستیاران علیرضا منصوریان در مصاحبه‌های خود اشاره کرده‌اند که مصاحبه‌های شما به استقلال ضربه زد. چه دفاعی از خودتان دارید؟

برای این دوستان آرزوی توفیق کرده و دعا می‌کنم هر جایی که هستند، موفق باشند. مسائل گذشته را نباید به آن پرداخت و به عقب بازگشت. در مقطعی دوستان آمدند و زحمت کشیدند و جا دارد از آنها تشکر کنیم. یکسری موارد را می‌دیدم و می‌گفتم، اما دوستان نمی‌پذیرفتند. پس از دو سال بیشتر کارشناسان و بزرگان پی به حرف‌های من بردند.

 به بدهی‌های باشگاه استقلال برسیم؛ چطور ممکن است در چند روز وزارت ورزش و جوانان و مسئولان استقلال بگویند بدهی‌های باشگاه در حال حل شدن است؟

یکسری از بدهی‌ها نابجا ایجاد شده است. در مقاطعی رقم‌هایی در بدهی‌های استقلال لحاظ کرده‌اند که واقعی نیست. به عنوان مثال، در بحث بدهی به دارایی کل بدهی‌های استقلال در طول 30 سال گذشته شاید به 5 میلیارد تومان برسد. وقتی تیمی درآمد نداشته باشد، چطور ممکن است مالیات بدهد؟ تیم‌ها زور بزنند در یک فصل خودشان را بچرخانند. چطور ممکن است تیمی که کل هزینه‌اش به 20 میلیارد تومان رسیده، 20 میلیارد هم مالیات داشته باشد؟ یکسری از طلب بازیکنان هم در مقاطعی نباید منعکس می‌شد. بازکینی بوده که قرارداد بسته و بدون اینکه بازی کرده یا خروجی داشته باشد، رقم هنگفتی در حساب‌ها طلبکار است. هم بازیکن باید بداند عرفا و شرعا طلبکار نیست و هم باشگاه نباید رقم این طلب را منعکس می‌کرد. سال گذشته قصد داشتیم در سه مقطع تیم را به دلیل عملکرد نه چندان خوب جریمه کنیم، اما این جریمه‌ها صورتجلسه هیئت مدیره نشد و رقمی از قراردادها کسر نشد.

 مسئله بعدی، کورس گذاشتن دو بازیکن استقلال در یکی از بزرگراه‌های تهران است. واکنش‌تان به این موضوع چیست؟

من هم این موضوع را شنیدم، اما ظاهرا خودروهای اعلام شده ارتباطی به بازیکنان استقلال نداشته است. با این وجود، هیچ بازیکنی از استقلال نباید خلاف مقررات عمل کند. این‌ها الگوی 30 میلیون هوادار هستند و باید بدانند در چه تیمی بازی می‌کنند.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال استقلال را به دلیل رفتار تماشاگرانش در دربی 85، یک جلسه از حضور آنها محروم کرده است.

عملکرد کمیته انضباطی را در رابطه با استقلال و پرسپولیس تأیید نمی‌کنم. این کمیته به جای اینکه کار ارشادی کند، هر بار کار انضباطی می‌کند. وقتی باشگاه فرهنگی هستیم، باید کار فرهنگی کنیم. محرومیت تماشاگران یعنی چه؟ قطعا در رابطه با رأی کمیته انضباطی معترضم و از طریق فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی و فدراسیون فوتبال پیگیر این محرومیت خواهم بود. در جلسه آتی هیئت مدیره نیز به عنوان مخالف صحبت خواهم کرد.

غلط‌ترین روش، محروم کردن هوادار است. وقتی هوادار به ورزشگاه می‌آید، نمی‌توانید بگویید دهان‌تان را ببندید و هیچی نگویید. در لحظاتی هوادار احساسی می‌شود و نباید کاری کنیم که جریمه شوند. جریمه کردن باعث می‌شود که آنها بیشتر تحریک شوند. عمل کمیته انضباطی بیشتر تحریک کننده است تا انضباطی. ضمن ارادت به اسماعیل حسن‌زاده رئیس این کمیته، تأکید می‌کنیم استقلال و پرسپولیس تیم‌های عادی نیستند و 30 میلیون هوادار دارند. بنابراین نیاز است که کار فرهنگی صورت بگیرد. از حسن‌زاده خواهش می‌کنم یک نفر فرهنگی را در کمیته خود بگذارند و «هی» دست به قلم انضباطی نباشند.

 باشگاه استقلال چه کار فرهنگی برای تماشاگران کرده است؟

قبول دارم باشگاه در رابطه با مسائل فرهنگی آن کاری که باید بکند، نکرده، اما ما می‌توانیم همراه با فدراسیون فوتبال مشترکا در این زمینه پیش برویم.

... و صحبت پایانی؟

از رسانه‌ها می‌خواهم که واقعیت‌ها را بازگو کرده و اگر انتقاد سازنده‌ای دارند، مطرح کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس