کد خبر 791507
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
علی علیپور

شاید این نتیجه تلاش های این چند سالم باشد. خیلی تلاش کردم و سختی های زیادی کشیدم ولی شکر خدا با این گلی که زدم توانستم خستگی همه این مشکلات را از تنم بیرون کنم.

به گزارش مشرق، علی علیپور گل مهمی در زندگی فوتبالی اش به ثمر رساند و در هفته هایی که همه به خوب بودن او در پرسپولیس اذعان داشتند بر این موضوع صحه گذاشت. مهاجم مازندرانی تیم پرسپولیس همچنان بعد از به ثمر رساندن مهمترین گل زندگی اش باز هم با همان متانت و افتادگی حرف می زد و خبری از غرور و خودخواهی در حرف هایش دیده نمی شد. او با گلی که در دربی 85 زد میلیون ها ایرانی را شاد و البته میلیون ها نفر دیگر را غمگین کرد.

دربی 85 دربی علیپور بود؟
- شاید این نتیجه تلاش های این چند سالم باشد. خیلی تلاش کردم و سختی های زیادی کشیدم ولی شکر خدا با این گلی که زدم توانستم خستگی همه این مشکلات را از تنم بیرون کنم.

 قبل از بازی می دانستی گل می زنی؟
- هر چه باشد من مهاجمم و وظیفه ام گلزنی. با تاکتیکی که داشتیم می دانستم من هم در موقعیت گلزنی قرار می گریم. برای همین بود که خودم را برای این کار آماده کرده بودم.


 چه تاکتیکی داشتید؟
- با توجه به اینکه منشا مهاجم هدف بود پیش بینی کرده بودیم که مدافعان استقلال توجه ویژه ای روی گادوین خواهند داشت و من تا حدی آزادتر بودم که به درون 18 قدم بروم و نفوذ کنم. وقتی در آن صحنه توپ به من رسید راهی جز رفتن به دروازه استقلال نداشتم که یکدفعه مرا زدند.


چرا استقلالی ها می گفتند پنالتی نبود؟
- نمی دانم استدلال شان چه بود ولی طوری شد که من اصلا نمی توانستم راه بروم و فکر کنم پای چشمی هر دو پایم را گرفت و زمین خوردم.


 زدن آن پنالتی جرأت زیادی می خواست؟
- حتما که می خواست. البته من برای همه چیز این بازی آمادگی داشتم و قبل از بازی برانکو به خوبی مرا مهیا این بازی کرده بود. شکر خدا رفتم گلم را هم زدم.


 بعد از گل روی دوش کمال چه اتفاقی افتاد؟
- از بس خوشحال بودیم نه من درست روی دوش کمال پریدم نه او تعادل خوبی داشت و البته صبر هم نکرد که من درست و حسابی روی دوشش بپرم. هر دو می خواستیم زودتر به سمت هواداران برویم و یکمرتبه داشتم از عقب می افتادم ولی ماشااله کمال خوب مرا حفظ کرد و شانس آوردم نیفتادم وگرنه بعد از پنالتی ممکن بود مصدوم بشوم(خنده).


 بازی چطور بود؟
- ما پیش بینی کرده بودیم که استقلال با حالت تهاجمی به دربی می آید و همین هم شد. ما فیلم بازی قبلی این تیم برابر نساجی را دیدیم که در 20 دقیقه ابتدایی به شدت به دروازه نساجی فشار آوردند و به گل هم رسیدند. می دانستیم که استقلال می خواهد زود به گل برسد برای همین ابتدا برای عقب راندن استقلال به زمین رفتیم و در ادامه وقتی از آن شور و التهاب افتادند ما کم کم سوار بر بازی شدیم. فکر می کنم هر دو تیم خوب بودند ولی ما بهتر عمل کردیم و نتیجه اش را هم گرفتیم.


درست بعد از همان حملات پنالتی بدست آمد؟
- بله! ما روی یک ضد حمله در موقعیت گلزنی قرار گرفتیم.


 برانکو آرام تر از همیشه بود؟
- برانکو واقعا یک روانشناس بزرگ است. او لب خط خیلی آرام بود و این آرامشش به ما هم منتقل می شد. من خودم هر بار که به بیرون نگاه می کردم او را می دیدم حس می کردم از همه چیز راضی است و این باعث می شد راحت تر به کارم برسم.


در نبود طارمی نگرانی برای این بازی نداشتید؟
- مهدی بازیکن بزرگی است که در این قبیل بازی های مهم چه در پرسپولیس و چه در تیم ملی همیشه عملکرد خوبی دارد ولی خب ما هم در نبود او باید جای خالی اش را پر می کردیم و خوشحالم که توانستم این گل را بزنم.


 اگر او بود پنالتی را او می زد؟
- (خنده) احتمالا مهدی می زد.


 این گلت را چطور تعریف می کنی؟
- مهمترین گلی بود که در زندگی ام زده بودم. همیشه در این رویا بودم که روزی در دربی گل بزنم و بعد حسش را تجربه کنم. خیلی برایم جالب بود و از این بابت ممنون خدا هستم که این شرایط را برایم رقم زد. از برانکو هم ممنونم که به من اعتماد کرد.


چه احساسی داشت؟
- خیلی خوب بود. من پیش از این هم گل های حساسی برای پرسپولیس زده بودم ولی انصافا این گل و این بازی یک حس بزرگ دیگری داشت انرژی زیادی به سمتم می آمد و این را به خوبی حس می کردم.


 می توانی باز هم در دربی ها گل بزنی؟
- نمی دانم. همه تلاشم را می کنم و برای این که باز هم بتوانم این حس را تجربه کنم روزها را می شمارم.


این فصل کلا خوب کار کردی؟
- از تابستان به این امید که بتوانم به تیم ملی برسم استارت زدم تا در دوران بدنسازی و لیگ از همه این سالها بهتر کار کنم و هم در پرسپولیس فیکس شوم و هم به تیم ملی برسم.


فکر می کنی کی روش دعوتت کند؟
- توکل به خدا. همیشه می گویند از تو حرکت از خدا برکت. من تلاشم را می کنم اگر قسمتم باشد حتما این اتفاق برایم رخ می دهد.


ظاهرا یک جام جهانی نصفه و نیمه را هم تجربه کرده ای؟
- بله! سال 2011 بود که با تیم دانش آموزی ایران در جام جهانی در برزیل حضور داشتم و توانستیم با آن تیم به عنوان نایب قهرمانی برسیم. از همان سالها این قول را به خودم دادم که به تیم ملی برسم.


این فصل دنبال آقای گلی هم خواهی بود؟
- چرا که نه! این اتفاق بیش از اینکه برای خودم خوب باشد برای پرسپولیس خوب است که دو، سه بازیکن خط حمله اش همزمان دنبال آقای گلی باشند. چون در نهایت منفعتش به پرسپولیس می رسد و هر زمان پرسپولیس بالا برود و قهرمان شود همه ما از کنارش سود می بریم.


ولی خیلی زیاد هم پاس گل می دهی؟
- این سبک بازی ام است. اصلا خودخواهانه بازی نمی کنم و فقط برای موفقیت تیمم تلاش می کنم. اگر حس کنم هم تیمی ام بیش از خودم بخت گلزنی دارد توپ را به او می دهم. سعی می کنم آقای گلی را هم تجربه کنم.


طارمی برگردد کارت سخت می شود؟
- قطعا این اتفاق می افتد. ولی با این وجود دعا می کنم هر چه زودتر مشکلش برطرف شود بتواند به مسابقات برگردد و باز هم کنار او فوتبال بازی کنیم. انشااله دربی برگشت با مهدی بازی کنیم.


واقعیت دارد که آرزو داری به رئال مادرید بروی؟
- من هدفم رسیدن به فوتبال اسپانیاست. شاید به نظر آرزوی بزرگی بیاید ولی به هر حال من برای خودم هدفگذاری کرده ام و چون خودم رئالی هستم این را به یکی از خبرنگاران بعد از دربی هم گفتم که آرزو دارم روزی در این تیم بازی کنم. آرزوی بازی در رئال که گناه نیست.

منبع: فردا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس