علی سامره

پیشکسوت استقلال گفت: در 7 دربی حضور داشتم و دو بار هم به پرسپولیس گل زدم ولی هرگز بابت اتفاقاتی که خیلی ها از آن به عنوان حسرت یاد می کنند چیزی در دلم نماند.

سرویس ورزش مشرق – در آستانه بازی مهم هفته دهم و شاید حساسترین دیدار نیم فصل اول بین دو تیم پرسپولیس و استقلال پای صحبت های یکی از بازیکنان تاریخ ساز دربی نشستیم. کسی که گفته می شود سریعترین گل 84 بازی قبلی این دو تیم را به ثمر رسانده است.

علی سامره در گفت و گو با مشرق، از دربی 85 و خاطرات دربی هایی که در آنها حضور داشته حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ را در ادامه از نظر می گذرانید:

*بهترین دربی که در ذهن دارید کدام یک بوده است؟

- من در 7 دربی بازی کردم و در دو دربی هم از مجموع این تعداد موفق شدم دروازه پرسپولیس را باز کنم. طبیعی است که از آن دو دربی به عنوان بهترین دربی های زندگی ام یاد کنم...  

* ...دربی که برای تان ماندگارتر شد کدام بود؟
- از نظر ماندگاری همان دربی بود که که گل معروف ثانیه سی ام را زدم. در یادگار امام تبریز برگزار و در پایان بازی یک – یک شد. بعد از آن دربی برای من لقب ساختند و هنوز هم طرفداران فوتبال مرا با همان لقب (علیِ 30 ثانیه) خطاب می کنند.

* در دربی دیگری هم گل زدید و برنده شدید؟

- بله! قبل از این بازی بود دربی 53، فکر می کنم من و محمود فکری گل زدیم و 2-1 برنده شدیم.

* بدترین دربی تان کدام بود؟

- همان بازی که 1-2 باختیم. فکر کنم دربی 54 باشد. من روی نیمکت بودم و در دقیقه 89 به بازی رفتم(جای احمد فیض کریملو). تیم ما دو بر یک عقب بود تلاشی برای جبران گل نمی کرد. این فشارها باعث شد تا من روی حمید استیلی خطا کردم و در دقیقه 95 اخراج شدم.

* خاطره جالبی از دربی ها دارید؟

- دربی ها از قبل تا روز بازی همه اش خاطره خوب بود. دربی سراسر خاطره است و هیجان. همه کری خوانی های دربی زیباست. به ویژه اینکه از یک هفته قبلش کری خوانی ها شروع می شود.

* تاکنون شده بابت موضوعی در دربی ها حسرت خورده باشید؟

- در دربی ها هیچ حسرتی برایم باقی نمانده است.

* دربی 85 را چطور پیش بینی می کنید؟ وضعیت کدام تیم را بهتر می بینید؟

- اتفاقا هر دو تیم در یک شرایط تقریبا مشابه به دربی رسیده اند. پرسپولیس چند هفته ای در لیگ خوب کار نکرد و از جام آسیایی هم حذف شده و یکی دو بازیکنش را در اختیار ندارد. ولی قبل دربی برنده شد. استقلال هم منصوریان را تغییر داد و لیگی بد را آغاز کرده است ولی در بازی قبل دربی برنده شد. این دربی هم می تواند یک دربی سراسر حمله از سوی هر دو تیم باشد هم یک دربی دفاعی! استقلال تحت تأثیر شوک ورود شفر است و کسی نمی داند در سومین بازی با هدایت این مربی چگونه بازی می کند.

اصلا هم ربطی به جدول و این مسایل ندارد. امیدوارم دربی پرگلی باشد و استقلالی ها در پایان برنده زمین را ترک کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • عمر خریبین AE ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳
    2 2
    علی 30 ثانیه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس