فراکسیون امید

فراکسیون امید، فرم‌هایی را برای «تفتیش عقاید» در میان نمایندگان مجلس توزیع کرده است!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

رونمایی فدائیان دولت از «مردم شریف آمریکا»

به تازگی خبری در وبلاگ مشرق مورد اشاره قرار گرفت مبنی بر اینکه غلامرضا ظریفیان، از فعالان اصلاح‌طلب، در یادداشتی با اشاره به اینکه مواضع این روزهای برخی منتقدان با مواضع «اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌های افراطی» هم‌سنخ است؛ تلویحاً از وجود چیزی به نام اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌های معتدل نیز خبر داده است.[۱]

در همین راستا، رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام حزب اعتماد ملی هم چندی قبل در بخشی از مصاحبه خود در روزنامه اعتماد از مفهومی به نام «مردم شریف آمریکا» استفاده کرده و گفته بود:

«هیچ کدام از دیکتاتورهای تاریخ این طور وقیحانه صحبت نکرده‌اند. این خود دلیل بر بی‌لیاقتی آقای ترامپ است و دلیل بر اینکه "مردم شریف آمریکا" در انتخابات اکثرا به او رأی ندادند و او در سیستم الکترال موفق به رای آوری شد و آرای اکثریت مردم را به دست نیاورد. امروز خبر می‌رسد که مردم آمریکا از او ناراضی هستند و به دنبال فرصتی هستند که ترامپ کناره‌گیری کند.»[۲]

*قضاوت درباره این اظهارات و تشبیهات پسابرجامی را به عهده مخاطبان محترم می‌گذاریم...

صد البته پر واضح است که سیاست‌های ضد آمریکایی نظام جمهوری اسلامی ایران علیه کاخ سفید و هیئت حاکمه آمریکاست و نه علیه مردم این کشور. اما اینکه یک فعال اصلاح‌طلب در اوج بدعهدی‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی از عبارتی استفاده کند که حتی شاید یک آمریکایی هم حاضر به استعمال آن نباشد؛ نکته‌ای بسیار عجیب و قابل تأمل است.

برخی تحلیلگران معتقدند استعمال این واژه‌ها از سوی چهره‌های اصلاح‌طلب، مسئولیت آنها را در قبال پاسخگویی درباره بی‌دستاوردی و شکست برجام دوچندان می‌کند.

گفتنیست، رسول منتجب‌نیا، در ایام دولت یازدهم و در روزگار وعده‌های رنگارنگ برجامی، عنوان کرده بود که اصلاح‌طلبان خودشان را «فدائیان دولت روحانی» قرار داده‌اند.

***

عضو زن شورای شهر: «دختر خوبی باش» هم خشونت است؛ ما زنان شهامت بیان تجربه خشونت را نداریم!

الهام فخاری، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران و تهمینه میلانی، از کارگردان‌های زن سینما، به تازگی در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای که روزنامه دولتی ایران آنرا منتشر کرده، صحبت‌های قابل تأملی را درباره بانوان و مبحث خانواده بر زبان آورده‌اند.

در ادامه گزیده‌ای از این صحبت‌ها را می‌خوانید:

فخاری: خیلی از ما (زنان) شهامت بیان اینکه فرد خشونت دیده‌ای هستیم یا زمانی نسبت به ما رفتار خشونت‌بار شده را نداریم!

فخاری: «دختر خوبی باش» هم خشونت خانگی است. خیلی از خانواده‌ها با همین عبارت اعتماد به نفس و علایق دخترانشان را نابود می‌کنند.

میلانی: دختر خوب بودن جایزه‌ای هم در پی ندارد. دختر خوب، دختر مطیع و نجیبی است که هیچ‌کس به او اهمیت نمی‌دهد و تا می‌توانند وظایف خانه‌ داری بدون مزد سرش هوار می‌کنند. من اسم این نوع خانم‌ها را گذاشته‌ام «منشأ خدمات رایگان»

فخاری: در کشور ما هنوز طلاق را آسیب عنوان می‌کنند در حالی که طلاق آسیب نیست بلکه یک تصمیم و راه حل است. هنوز که هنوز است شما از تریبون‌های اصلی می‌شنوید که یکی از آسیب‌ها طلاق است.

میلانی: فردی که تقاضای جنسی نامتعارف از زنش دارد و می‌گوید که باید تمکین کند، خشونت‌گر است. اغلب بانوان از بیان این مسائل خجالت می‌کشند و بر زبان نمی‌آورند چون از طرف جامعه تحقیر می‌شوند.

میلانی: من بارها دیده‌ام مادرانی را که برای حفاظت دختران خود به آنها تلقین می‌کنند و می‌گویند: «تو آنقدر مورد قبول منی که اگر برهنه وسط صد تا سربازبروی، سالم بیرون میای» و این یعنی احساسات جنسی دخترشان را نابود کردن که همین جمله خودش مصداق خشونت است.[۳]

*از محضر مخاطبان محترم برای انتشار این صحبت‌ها عذرخواهی می‌کنیم اما در فضایی که روزنامه ارگان دولت دست به چنین رفتاری می‌زند، چاره‌ای جز پرداختن به موضوع نیست.

ما قضاوت درباره این اظهارات را بر عهده مخاطبان می‌گذاریم و فقط به بیان چند نکته در قبال برخی فرازهای این صحبت‌ها می‌پردازیم...

یکم: بایستی این تبریک را به ستاد جریان سیاسی خاص گفت که صاحبان چنین افکاری را بعنوان نماینده خود به شورای شهر تهران فرستاده است!

در واقع شاید نظیر همین رفتارهاست که ۱۶ سال آزگار اصلاح‌طلبان را از چشم مردم متدین و اصیل ایرانی انداخته و آنها را از پیروزی اکثریتی در تمام مناصب دموکراتیک کشور باز داشته است.

در اشاره به صحبت‌های خانم فخاری باید تصریح کرد که مشخص نیست جامعه زیستی ایشان کجا بوده که اکثریت خانم‌ها در هجوم رفتارهای خشونت‌بار قرار دارند؟!

دوم: برای ما مشخص نیست که خانم میلانی که مشهور به داشتن دیدگاه‌های سوپرفمینیستی، دفاع از فسق محصنه[۴] و یا حمایت از روابطی مانند دوستی‌های نامشروع در قبل از ازدواج[۵] است؛ در چه فضایی زندگی می‌کند که فکر می‌کند «دختر خوب ایرانی» زیر رگبار مشت و لگد مردان ایرانیست و یا هیچکس به او اهمیت نمی‌دهد؟!

همچنین است که نمی‌دانیم چه کسی به ایشان یاد داده عبارت نامتجانس «برهنه» را به یک جمله عامیانه ایرانی درباره دختران غیور بیافزایند و به ماجرا جلوه‌ای اروتیک بدهند؟!

اما فی‌الحال به نظر می‌رسد برای ایشان هیچ پیشنهادی بهتر از تبعید دسته‌جمعی تمام مردان ایرانی و یا مثلا قتل عام آنها توسط آنتیانِرایهای یونان باستان نیست!

و سوم: در اشاره به اظهارات خانم فخاری باید گفت کیست که نداند طلاق یک «راه حل تلخ» است. اما مشکل ما و فمنیست‌ها بر سر قبول آسیب‌های این مسئله است.

آسیب‌های محرزی که جماعت سوپرفمنیست با انکار آن‌ها و نیز جلوه دادن یک سرزمین آرزوها در مقابل مشکلاتی که هنوز هم راهی برای تحمل آنها هست؛ راه طلاق را در پیش پای زنان می‌گشاید و آنگاه جام تلخ سست شدن پایه‌های خانواده در جامعه را تا ته سر می‌کشد...

***

توزیع فرم برای «تفتیش عقاید» نمایندگان فراکسیون امید!

«غلامرضا حیدری» نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس دهم در مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه ستاره صبح و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه دلیل ناکامی‌های قابل توجه فراکسیون امید چیست؟! گفته است: نباید عهدشکنی برخی را فراموش کنیم، این عهد شکنی‌ها سبب بسیاری از این مسائل و ناکامی‌هاست و این مسائل، مسائل غالب است.

او در ادامه با اشاره به عهد شکنی‌های انجام شده در قبال لیست امید اظهار می‌کند: در حال تهیه ساز و کاری هستند و فرم‌هایی بین نمایندگان توزیع شده تا بتوانند برخی عوامل را شناسایی و رفع کنند.[۶]

*مسئله اخراج نمایندگان خاطی پیش از این، مورد اشاره محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید هم قرار گرفته بود.

این در حالی است که به نظر می‌رسد فراکسیون امید قصد دارد ناکامی‌های سیاسی خود، کم‌توانی در تأثیرگذاری و لابی‌گری و البته اقلیت بودن خود در مجلس دهم را به گردن تعدادی از نمایندگان بیاندازد.

صد البته رفتار فراکسیونی ایجاب می‌کند که اعضای آن در قبال مسائل مطروحه در مجلس نظری یکسان داشته باشند اما این مسئله وحی منزل و یا نقیض رأی مخالف تنی چند از اعضا هم نیست.

فی‌الواقع فراکسیون‌ها و لابی‌ها در پارلمان‌ها شکل می‌گیرند تا با استفاده از ظرفیت‌هایی مثل تعداد اعضا و یا توان اثرگذاری بتوانند به سمت و سوی رأی جمعی تعدادی از نمایندگان جهت بدهند نه اینکه صاحبان آرای مخالف عضو همان فراکسیون را به تیغه تیز گیوتین سپرده و مثلا ناکامی‌های خود را به گردن چند رأی مخالف بیاندازند.

آقای عارف و سایر دوستانشان باید بدانند که از همان روزی که ریاست مجلس دهم به یک اصولگرا رسید، وزانت فراکسیون امید که یکی از اصلاح‌طلبان به تازگی گفت اکثر نمایندگان عضو آن اصلاح‌طلبان دسته‌چندم هستند[۷] مشخص شد.

و علی‌القاعده دیگر نیازی به انتقام گرفتن از صاحبان آرای مخالف و یا نمایندگانی که به لحاظ دموکراسی این حق را دارند که از تصمیم فراکسیون متبوع خود پیروی نکنند، نیست.

البته از باب طرح کنایه سیاسی باید اشاره کرد که فراکسیونی که رئیس آن پای طرح تصویب «قانون برای حبس منتقدان دولت» را امضا می‌کند؛ باید هم که روزی منتظر تفتیش عقاید نمایندگان عضو خود باشد.

***

1_ mshrgh.ir/788389

2_ http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3644721

3_http://www.iran-newspaper.com/newspaper/BlockPrint/204634

4_mshrgh.ir/786361

5_http://maddahnews.ir/fa/news/4321

6_http://setaresobh.ir/fa/news/main/15230

7_mshrgh.ir/783633

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 59
 • در انتظار بررسی: 11
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  71 4
  رویشان نشده در مقابل مردم بیشتر از این از کمونیسم جنسی حرف بزنند!
  • IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   23 1
   حالا این دوستان منظورشون از گفتن این حرفا چی بود؟ یعنی حتی دخترم از سر و کول من هم بالا بره بهش تذکر ندم که یه وقت اعتماد به نفسش تخریب نشه؟؟؟
  • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   2 45
   مشرق جان خودتان هم هرجا بحث حجاب میشه لفظ برهنگی میچسونید بهش و به قول خودتون بار معنایی اروتیک بهش میدید !!
  • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   30 3
   اصلاح طلبان مجریان اشاعه و ترویج فساد و فحشا بدستور ارباب کثیفشون آمریکا . مرگ بر هر چی خودفروخته فاسد نفوذیه داخلیه
  • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   20 0
   به ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ برهنگی فقط لب ساحل نیست. غربیها هم دویست سال پیش اول روسری را برداشتند تا رسیدند به اینجا. بی حجابی مال تمدنهای بت پرستی و یونان و روم است و حجاب یک واجب در تمام ادیان الهی.
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  2 85
  حرف اون خانم درست و حقه . طلاق و آزادی جنسی مرد و زنهای متاهل راه پیشرفت بشر و جامعه است.
  • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   46 1
   الان شوخی کردی یا جدی گفتی اینو؟!
  • خودم ! IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   45 1
   ولی قربآنیآن اصلیِ آزآدی جنسی قطعن زنآن هستن .. زن در ایرآن و اسلام قدآستی دآرد ک این قداستش رو از دین و فرهنگِ اصیل ایرآنی گرفته .. خروج از چآرچوب جنسیِ مطآبق بآ دین و فرهنگ مآ ، هم یک ظلمه هم یک رآه برآی از بین بردنِ فرهنگ و آدآب فرهنگی و دینیِ ایرآن ! این نوع تفکر ، مستقمین اندیشه ی انسآن رو گرفتآر می کنه ... قید و بندهآ رو می شکنه ... شخصت انسآن رو تنرل می ده .. فسآد ب بآر می آره .. اصلن آزآدی جنسی آخرش فآسد شدنه ... ! وآقعن متعجبم .. !
  • سهراب IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   39 1
   اول خانواده ات را ردیف کن. یعنی آدرسشون رو بده تاببینیم چقدر حرف میلانی روانی حق هستش. به عبارتی ببینیم فحشا رو در خانه ات تحمل می کنی؟
  • محمد IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   30 2
   از خانواده خودت شروع کن
  • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   31 1
   باسلام ببخشید شما پیشرفت بشر و جامعه را فقط در ارزای جنسی می بینید ؟؟؟؟!!!!
 • خودم ! IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  39 4
  چه مطآلب مهوع آوری !! حآلت تهوع می گیرم وقتی مطآلب مثلن فآز روشفکری رو می خونم و مثلن ادآی فمینستی ـآ رو در می آرن ! به طور قطع اندیشه و افکار فمینستی ، تهوع آورترین اراجیف اس ! نمی دونم واقعن چطوری عده ای به این سخنآن می رسن امآ زن جآیگآهی دآرد و مرد هم همین طور ! اصلن مشآبه سآزی این دو اشتبآهه و هر کدآم بر حسب همآن جآیگآه و ذآت زنآنگی و مردآنگی بآید زندگی کنند و نقش ایفآ کنند .. اصلن حرف ـآی این جمآعت روشنفکرمآبِ فمینست رو نمی فهمم ! درک نمی کنم ! این ـآ اصلن خلط مبحث کردن .. دختر وآقعن بآید دختر خوبی بآشه .. این بدبخت بیچآره هآ فکر می کنن یک جآمعه ی اسلآمی همچون ایرآن بآید از سبک و الگوهآی غربی اطآعت کنه ! این بدبخت ـآ نمی خوآن بفهمن مآ کشوری اسلآمی دآریم و قطعن چآرچوب فکری و اجتمآعی و فرهنگی مآ فرق دآره بآ یک کشور غربی و آمریکآیی ! من بآ حرف ـآی این ـآ فکر می کنم دآرن می گن بی قید بآش .. بی بند و بآر بآش .. آزآد بآش .. رآحت بآش تو جآمعه .. هر کآری دلت خوآس بکن و در غیر این صورت خشونته ! .. خب پس ارزش زنآنگی چی می شه ؟! مقآم زن چی می شه ؟! اگر یک زن بخوآد بآ مولفه هآ و سبک شمآ زندگی کند آیآ لآزم نیس قیدشکنی و بندشکنی کنه ؟! اون وخ در معرض خطرهآ و مشکلآت قرآر نمی گیره ؟! ب نگآه هآی حقآرت آمیز گرفتآر نمی شه ؟! نگآه هآی کثیف و رفتآرهآی کثیف ! به نظرم برآی یک زن ، هیچ چیزی بدتر از نگآه حقآرت آمیز و کیثف نیس ... رفتآرهآی کثیف .. اغرآض کثیف نسبت ب یک زن .. این ـآ مقآم و ارزش و غرور زن رو نشونه می گیرن .. اگر قرآر بآشه طبق ارآجیف اینآ زندگی کنیم پس هر روز بآید گرفتآر یک سری مشکلآت بآشیم ! اگر کسی دختر خوبی بآشد خشونت نیس .. رآهی برآی حفظ ارزش خودشه .. اگر در جامعه جوری رفت و آمد کند که در معرض آسیب هآ نبآشه ارزش خودش رو حفظ کرده .. غرور خودش رو حفظ کرده .. یک دختر خوب و محجوب و بآ اخلآق و بآ قید و بند ، کمتر در معرض خطره تآ اونی کِ فآز فمینیستی دآره ! امآ طلآق : طلآق یک آسیب وحشتنآکِ اجتمآعیه ! یک معضله کِ اگر حل نشه و چآره ای برآش اندیشیده نشه، بآید منتظر مشکلآت اجتمآعی و فرهنگی بآشیم ! طلآق همیشه رآه حل نیست امآ اون جآییه کِ هم رآه حله بآزم یک مشکل و یک بحرآن بزرگه .یک معضله ..این کِ چرآ دخترآن مآ به همین رآحتی طلآق می گیرن و یک خآنوآده از بین می ره مشکله
 • خودم ! IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  32 1
  وآقعن نآرآحت می شم وقتی این ارآجیف رو از مسئولی می شنوم ! از یک کآرگردآن کِ در زمنیه ی فرهنگی می توآند غوغآ به پآ کند در زمینه ی حفظ ارزش هآ .. امآ انرژی و اندیشه ش رو برآی تفکری چون فمینیستی می ذآره ! یک نمآینده کِ در قبآل مردم وظیفه ای دآرد ! بزرگ مشکلِ مآ در فعآلیت هآی فرهنگی و اجتمآعی ، همین نخآله هآی منورالفکرِ مدعی اند ! اینآ دختر و زن مآ رو ب مسیر دیگری می برند ! خدآ ختم ب خیر کنه ! وآقعن نآرآحت می شم !
 • اشرف IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  1 64
  سلام نظرات خانم فخاری و میلانی درست هستند و با آنها موافقم .
  • محمد IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   44 1
   میتونی از خودت و خانوادت شروع کنی
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   21 0
   كسي كه با اين اطمينان خزعبلات و چرنديات اين دو زن مثلا" روشنفكر؟؟!!! را تأييد مي كنه ,قطعا" خيلي وقته كه از خانواده و نواميس خودش شروع كرده و مفاهيمي همچون ناموس وعزت و شرف وغيرت زن و مرد و قداست خانواده,برايش معنا و مفهومي ندارند.
 • خودم ! IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  37 2
  رآستی ! فآز فمینستی ، خودش سرشآر از خشونته ! سرشآر از تحریم .. سرشآر از مبآرزه ی نآحسآب و غلط ! حشونت و تحریم و مبآرزه ی نآحسآب علیه مرد ! ینی جآیگآه جآیگآه مرد بودن رو زیر سوآل بردن و کوجک کردن ! و خشونت علیه زن ! همین کِ سعی می کنید یک زن رو از چآرچوب هآی درست فرهنگی و اجتمآعی جآمعه ش بکشی بیرون ینی خشونت علیه زن ! همین کِ رو در روی مرد قرآرش می دهید ینی خشونت ! همین کِ مشآبه مردش می کنید ینی خشونت ... ! همین کِ می گید در حقوق همانند مردآن شوید ینی خشونت .. ! من حآلم از تفکر شمآ ب هم می خوره !
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  47 2
  همین زنان هستند که دارند نقش مادری و خانه داری را تحقیر می کنند.
  • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   14 0
   تحقیر نقش مادری و خانه داری که از سوی این فمینیست ها اجرا میشه خیلی میتونه خطرناک باشه چون در انتها به فساد نسل بعد ختم میشه
  • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   8 0
   من همش فكر مي كردم اين دخترايي كه تو اروپا بزرگ شدن چطور مي شه كه جذب داعش مي شن،الان كه حرفاي اين دوتا خانم منورالفكر رو ديدم و خوندم فهميدم زيادم عجيب نيست
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  41 3
  معلوم نیست چرا میلانی و اصلاح طلبان می خواهند نسخه های تجربه شده جنسی در غرب که دست آخر به چیزی جز رژه رسمی همجنسبازها در خیابان ختم نمی شود را به مردم ایران پیشنهاد می کنند؟!
 • یک اصلاح طلب IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  10 29
  طلاق و فحشا راه پیشرفت جامعه است.
 • بی همه چیز IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  33 4
  همه ملت باید لخت بیایند در خیابان . این نشانه پیشرفت و مدرنیته است
 • خادم IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  29 1
  آفرین بر مردم پاک ایران که فریب این مسئولان فاسد را نمیخورند
 • بی بی IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  17 7
  عزیزم تهران که دیگه تمام شد کارش. فاسد شد و به زودی میرود زیر فاضلاب
 • حمید IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  1 27
  خوب بود. ممنون. دری وری ها مردم را هم منتشر کن مشرق پس فطرط
 • حجت IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  35 2
  گویند زنی پیش خیاط رفت گفت لباسی بدوز که اگر خم شدم پشتم و اگر ایستادم جلویم دیده شود. خیاط گفت اینی که می گی بلد نیستم بدوزم. لباس معمولی می دوزم بپوش، هرجا که رفتی بگو من "ف ا ح ش ه" ام این حضرات هم باید همینجوری جوابشونو داد
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  43 2
  کدام خشونت خانوادگی!طلبکارم هستن! ,همین که مثل تویی وارد شورا شدند,باید در شورا رو گل گرفت؛۲۰۰۰مرد کردن تو زندان به خاطر مهریه ونفقه و,,,هر روز با فحشا مردها رو اعدام میکنند ؛جوونا رو از راه بدر میکنند ,موقع ازدواج هزار جور شرط وشروط دارند,پسرارو از ازدواج نا امید کردند؛کی گفت تو اصلا ازدواج کن,شوهر داشتن لیاقت میخواد...
  • RO ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   8 0
   آفرین خدا عزیزتان کنه در دو دنیا سربلند باشید انشاالله
 • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  14 0
  رضاشاه قلدر ازاینهامنورالفکرتربود / چادرازسر زنان کشو کشید اماخربود !
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  27 2
  خیلی حرفهای مزخرفی زد؛اصلا لایق ترحم نیست! یعنی چی دختر خوبی باش,دچار خشونت خانوادگی میشی!!!؟یعنی چی نجیب نباش!یعنی چی مطیع نباش!یعنی چی اگر اینجوری باشی بهت اهمیت نمیدن؛!!یعنی شخصیت جنسی داشته باشی,بهت اهمیت میدن؟؟هههههههه تقصیر جمهوری اسلامیه ,بابا آزادی بده بفهمه معنای فاحشه گری یعنی چی؟!همینجوری مملکت رو به گند کشیدند!!!
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  19 2
  خیلی حرفهای مزخرفی زد؛اصلا لایق ترحم نیست! یعنی چی دختر خوبی باش,دچار خشونت خانوادگی میشی!!!؟یعنی چی نجیب نباش!یعنی چی مطیع نباش!یعنی چی اگر اینجوری باشی بهت اهمیت نمیدن؛!!یعنی شخصیت جنسی داشته باشی,بهت اهمیت میدن؟؟هههههههه تقصیر جمهوری اسلامیه ,بابا آزادی بده بفهمه معنای فاحشه گری یعنی چی؟!همینجوری مملکت رو به گند کشیدند!!!
 • IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  25 1
  بابا اینا دیگه چه انگلایی اند!!!.
 • ناشناس IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  2 27
  درود بر اين زنان فهيم و ازاده .مشرق برو بمير با اون عقايد فسيل قرون وسطاي ات .
  • محمد IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   30 1
   امیدوارم خواهرت و مادرت هم در چنین پیشرفتی سهیم باشن
  • حجت IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   4 0
   زن و دخترتو بفرست
  • امیر IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   6 0
   جناب ناشناس، عقایدی که ازش طرفداری می کنی که به مراتب قسیل تره بدبخت، عقاید امثال شما ، به زمان انسان های غارنشین عصر حجر بر می گردد، عقاید قرون وسطی شرف داره به عصر حجر امثال شما.
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  19 2
  واقعا تو کله این زنای افساد طلب ؛عقلم هست؟!!تو تنها در ازدواج شامل دریافت خدمات رایگان میشی!یعنی اگر مجرد باشی؛کار خونه نداری؟بابات برات غذا درست میکنه,ظرفاتو میشوره,خونتو تمیز میکنه؟! کار بیرون نداری؟پول درآوردن نداری؟تنهایی نداری وهمراهیه یه مرد داری؟اینا خیلی لوس وبیخودیند!خیلی خوشی زده زیر دلشون.....
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  22 3
  واقعا تو کله این زنای افساد طلب ؛عقلم هست؟!!تو تنها در ازدواج شامل دریافت خدمات رایگان میشی!یعنی اگر مجرد باشی؛کار خونه نداری؟بابات برات غذا درست میکنه,ظرفاتو میشوره,خونتو تمیز میکنه؟! کار بیرون نداری؟پول درآوردن نداری؟تنهایی نداری وهمراهیه یه مرد داری؟اینا خیلی لوس وبیخودیند!خیلی خوشی زده زیر دلشون.....
 • IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  43 2
  اینا اگر تو غرب وحشی زندگی میکردن,تازه معنای خشونت رو میفهمیدند. تمام حرفشون اینه :به ما امنیت بدید ما بی بند وباری کنیم وهمه مردارو به خودمون جلب کنیم وخداشون باشیم...این معنای اهمیت دادنه!!!همه میدونند یه زن اهمیت وارزش واقعیش رو از خانواده میگیره مگر نه الآن کی به این خانم وخانم میلانی ارزش واهمیت میده!!!؟شورا که سهله!رییس جمهور باش!!!
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  27 1
  بله! اگه بعد طلاق بتونی آویزون این مرد و اون مرد نشی طلاق آسیب نیست در غیر اینصورت آسیب است
 • ا IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  24 1
  یه مشت فمنیست و ارازل سیاسی رفتن شورای شهر و مجلس
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  33 1
  این جماعتی که تو ایران ژست فمنیسی گرفتن وابسته ترین افراد به مردها هستن برای همین هر کدومشون چندین ازدواج دارن! اصلا زنی که آرایش میکنه نمیتونه فمنیست باشه چون با رنگ کردن خودش ثابت میکنه زن را کالا و مرد را خریدار و صاحب و سالار میدونه. خلاصش کنم زنی که خودش را ناقص ندونه خودش را رنگ نمیکنه!
 • ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  19 1
  زین پس به جای واژه نامانوس "دختر خوبی باش" به دختران خود بگوییم "دختر بدی باش". شورای ضد اسلامی شهر تهران!
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  17 1
  شما بهتره در مورد جمع آوری زباله ها و کشتن موشهای تهران تو شورای شهر صحبت کنی بی خود دک درازی نکن
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  18 1
  ميلاني وفخاري بي ادبي ودريدگي هم حدي دارد
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  9 1
  اگه دختر خوبی باش خشونت باشه پس اول خشن عالم خود خداوند است العیاذباالله
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  15 1
  وظیفه اصلی شورای شهر چیه!؟ والا ما که نفهمیدیم
 • IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  6 0
  شاید امثال فخاری و میلانی در خانواده های خشنی بزرگ شدن که بهشون هیچ اهمیتی داده نمیشده واسه همین عقده ای شدن و این حقارت و عقده رو به همه زن ها تعمیم میدن
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  5 0
  وهنگامی که به آنهاگفته میشود درزمین فساد نکنید میگویند مااصلاح گریم ! سوره بقره صفحه دوم پس اصلاح طلبان واصلاح گران رابشناسید بدانید آنها مفسدند ولکن نمیدانند ! پس مفسدند وانتظارخوبی ازآنهانداشته باشیم خاتمی گفت من نگفتم اصلاح طلبم ! نمیدانم اولسن بارچه کسی گفت ! چون میدانست خداونددر وصف آنهاچه فرموده است .
 • /: IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  6 0
  باشه از امروز به دخترم میگم بد باشه خیالتون راحت شد؟
 • RO ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  4 0
  زنان میخواهند با مردان برابر باشند!!! زنانی ک در جنگ های خونین تاریخ با آرزوی صلح خوابیدند،زنانی ک زیباترین کلمه ی بشریت(مادر) را بر دوش دارند،زنانی ک زیبایی خداوند را ب بهترین شکل متجلی میکنند،زنانی ک حتی بعد از بالغ شدن هم جز گروه های حساس محسوب میشوند،حساس چون جسمشان ارزشمند است روحشان لطیف است و عاطفه ی شان مثال زدنی ست
  • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
   3 0
   حرف شما کاملا درسته ,وبه خاطر روح لطیفتون ,تحسینتون میکنم؛میخوان برابر باشند,اما نه در تکالیف مردانه,بلکه فقط در حقوق مردان وقدرت طلبی !!!اینهم از سیاستهای موزی گرایانشونه!!!
 • بنده خدا IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  8 0
  من در عجبم ایا مردم به این خانم رای داده اند و یا اون یکی چرا اجازه فعالیت بهش دادن .و یا روزنامه ایران و اقعا برای این رسانه هم متاسفم
 • زیبا احمدپور US ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
  5 1
  بعنوان یک زن میگم فمنیست خیلی احمق هستند. من بعنوان یک زن باید مطیع دستورات همسرم (آرش) باشم. طلاق معضل نیست؟ بله باید طلاق گرفت اگر راهی نمونه ولی راه اخره نه اول. خود من یکبار متاسفانه طلاق گرفتم ولی پشیمونی و دلتنگی و عذاب وجدان و روح و روانتو نابود میکنه. برای همه ارزوی ارامش دارم.
  • IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
   2 3
   شما مطیع و فرمانبردار همسرت باش برای زنای دیگه لطفا نسخه نپیچ
 • سكونشين نظام IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
  9 0
  حالا خوبه اينهايي كه اسلام را سد راه پيشرفت جوامع مي دونند. در جاهليت همين اسلام بود كه از زنده به گور كردن دختران جلوگيري كرد و به زن هويت بخشيد مسلمانان واقعي و شيعيان ازدواج را تكميل كننده انسان مي دانند اما اين اصلاح طلبان زن را فقط براي زمان انتخابات و رأي جمع كردن مي خواهند و لا غير
  • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
   0 4
   اون اسلام با این اسلام فرق داره
  • IR ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۶
   0 0
   فرقش اینه که همه ازشماهستند پول پرستان وفراریهای پوادارگشته ازجیب مردم وگرنه اسلام همان اسلام است ودزدهادرزمره مسلمانان اصیل نیستند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس