رهبر معظم انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: رئیس‌جمهور آمریکا بلاهت نشان می‌دهد اما این موجب نشود از مکر آمریکا غافل شویم.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه میهن را مایه امید به آینده درخشان ایران خواندند و با اشاره به ضرورت هوشیاری در مقابل مکر و حیله شیطان بزرگ، خطاب به مردم، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی هفت نکته مهم را درباره قضایای اخیر پیرامون برجام مورد تأکید قرار دادند.


حضرت آیت الله خامنه ای، وابستگی سیاسی را بسیار خطرناک و مایه تو سری‌خوری ملتها دانستند و با اشاره به قطع کامل وابستگی ایران به امریکا خاطرنشان کردند: دشمن با رصد تحولات و فعالیتهای جمهوری اسلامی ایران، از تبدیل ایران از «کشوری عقب افتاده و وابسته» به کشوری «اثرگذار، متنفذ و برخوردار از اقتدار روزافزون سیاسی، دفاعی و علمی»، کاملاً عصبانی و به‌شدت نگران است.


رهبر انقلاب، دشمنی رژیم امریکا با ملت ایران را از همان روزهای اول پیروزی انقلاب یادآور شدند و افزودند: آن روزها نه مسئله انرژی هسته ای مطرح بود و نه موشک و نفوذ منطقه ای، اما امریکایی ها فهمیده بودند که با پیروزی انقلاب، ایران را به‌عنوان کشوری «زیردست، مطیع و بسیار پرمنفعت» از دست داده اند.


حضرت آیت الله خامنه ای، الگو شدن ایران در ذهن ملتها را موجب خشم و نا امیدی بیشتر سلطه گران خواندند و افزودند: ملت ایران در چهل سال اخیر به جهانیان ثابت کرده است که می‌توان از ابرقدرتها نترسید، در مقابل آنها ایستادگی کرد و با وجود تحریم ها و فشارها، به رشد و پیشرفت روزافزون نیز دست یافت.


ایشان، پیشرفتهای نظامی و موشکی ایران در عین تحریم کامل را موجب حیرت و حتی تحسین برخی دشمنان کینه ورز خواندند و افزودند: مقاله چند سال قبل یک ژنرال صهیونیست در این خصوص، نمونه ای از این واقعیت است.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه «نمی خواهیم وقت جلسه خوب و مفید با نخبگان جوان را با پاسخگویی به رئیس جمهور امریکا ضایع کنیم»، افزودند: با وجود این، همه باید به یک نکته مهم توجه کنیم و آن، ضرورت شناخت دشمن است زیرا هر ملتی دشمنانش را نشناسد و او را دوست یا بی‌طرف بداند، حتماً مورد تهدید و در معرض خطر قرار خواهد گرفت.


ایشان افزودند: امیرمؤمنان در نهج البلاغه می فرمایند «خواب نمی روم و می فهمم که در اطرافم چه می گذرد»، و ملت و مسئولان ایران نیز نباید دچار خواب گرفتگی و غفلت شوند چرا که در این صورت به ما شبیخون می زنند و غارت می شویم.


رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به پاسخ های خوب و درست مسئولان کشور به اباطیل ترامپ، رئیس جمهور و هیأت حاکمه امریکا را به علت درک نکردن تحولات ایران و منطقه، دچار «عقب افتادگی ذهنی» خواندند و خاطرنشان کردند: آنها می خواهند ایرانِ جوان، مؤمن، انقلابی و پیشرفته را به ۵۰ سال قبل برگردانند، البته معلوم است که این کار، شدنی نیست اما آنها به علت عقب‌ماندگی از درک این واقعیت عاجزند و به همین علت دچار اشتباه محاسباتی و شکست‌های پی در پی از ملت ایران شده و می شوند.


رهبر انقلاب، رژیم بسیار شرور امریکا را به تعبیر حقیقتاً درست امام راحل «شیطان بزرگ» و «شیطان اکبر» خواندند و خاطرنشان کردند: نظام امریکا، کارگزار شبکه خطرناک و خبیث صهیونیزم بین الملل، دشمن ملت‌های مستقل و عامل اغلب جنگها در منطقه و جهان است و مانند زالو درصدد مکیدن دار و ندار ملت‌هاست.


ایشان با یادآوری سخنان ترامپ در مبارزات انتخاباتی مبنی بر بوجود آمدن داعش به‌دست امریکا افزودند: طبیعی است که سردمداران امریکا اکنون علیه سپاه پاسداران که اهداف خطرناک امریکا و داعش را در منطقه سد کرده است، نعره بکشند و سخنرانی کنند.


حضرت آیت الله خامنه ای، خنثی شدن نقشه های امریکا در منطقه از جمله در سوریه، لبنان و عراق را علت دیگر عصبانیت و خشم مقامات امریکایی برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی نقشه های شوم امریکا را برهم زده است.


رهبر انقلاب اسلامی پس از تبیین علل عصبانیت و ناامیدی امریکایی ها به بیان هفت توصیه مهم به مردم، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی درباره قضایای اخیر پرداختند.


حضرت آیت الله خامنه ای در اولین نکته تأکید کردند: همه یقین و مسلم بدانند که امریکا این بار هم از ملت انقلابی ایران تودهنی و شکست خواهد خورد.


توصیه دوم رهبر انقلاب، «پرهیز از غفلت در مقابل مکر و حیله امریکا» بود.


ایشان خاطرنشان کردند: نباید بلاهت نشان دادن رئیس جمهور امریکا، موجب شود که از مکر و توطئه دشمن غافل شویم و آن را حقیر بشماریم، بلکه باید همه با تدبیر و هوشیاری و آمادگی کامل در صحنه باشیم.


حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته جنگ نظامی اتفاق نمی افتد اما مسائلی هست که اهمیتش از جنگ کمتر نیست، بنابراین باید پیش بینی کنیم و مراقب باشیم.
رهبر انقلاب در توصیه سوم، به دشمنی امریکا با عناصر قدرت ایران اشاره و تأکید کردند: برعکسِ دشمن، همه باید این عناصر را تقویت کنیم.


ایشان علم و قدرت دفاعی را از جمله عناصر اصلی قدرت ملت ایران خواندند و افزودند: توان موشکی باید به کوری چشم دشمن هر روز افزایش یابد.


حضرت آیت الله خامنه ای اقتصاد را از دیگر عناصر قدرت ایران برشمردند و تأکید کردند: باید به کاهش وابستگی و افزایش قدرت درون زای اقتصادی اهتمام جدی کرد.


رهبر انقلاب در همین زمینه یادآور شدند: بارها گفته ایم که با سرمایه گذاری خارجی از جمله غربی ها مشکلی نداریم اما نباید اقتصاد کشور به ستونی متکی باشد که با نعره شخصی مثل ترامپ بلرزد.


ایشان افزودند: اقتصاد ایران باید به «ستونِ توان و ظرفیت داخلی» تکیه کند و سیاستهای اعلام شده اقتصاد مقاومتی، پیگیری و اجرا شود.


«بی اعتنایی به القائات دشمن»، چهارمین توصیه مهم رهبر انقلاب درباره قضایای اخیر است.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: در برجام دشمن القا می کرد اگر توافق حاصل شود دشمنی ها برطرف می شود، توافق کردیم اما دشمنی ها بیشتر هم شد.


ایشان تأکید کردند: امروز هم نباید مطالبی مطرح شود که اگر مثلاً در فلان قضیه توافق نکردیم چنین و چنان می شود، این از القائات مورد نظر دشمن است و ما باید بی اعتنا به این القائات، مصالح خودمان را خودمان بفهمیم و آن را از دشمن نشنویم.


پنجمین توصیه رهبر انقلاب اسلامی یعنی افزایش قدرت دفاعی بر تجربه دفاع مقدس متکی بود.


ایشان خاطرنشان کردند: در آن سالها تهران زیر موشکباران صدام و حامیان غربی اش بی دفاع بود، جوانان کشور برای حل این معضل از صفر شروع کردند و به تدریج به چنان توانایی دست یافتند که دشمن وقتی توانایی مقابله به مثل ما را دید، متوقف شد.


حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اکنون نیز باید توان دفاعی کشورمان را افزایش دهیم تا دشمنان گستاخ و جَری نشوند و به حمله و دست از پا خطا کردن، تشویق نگردند.


رهبر انقلاب در توصیه بعدی به موضوع رفتار اروپایی ها در مسئله اخیر پرداختند.
ایشان گفتند: اروپایی ها با درک اینکه برجام به نفع آنها و امریکایی هاست، با سخنان رئیس‌جمهور امریکا درباره پاره کردن برجام مخالفت کردند که این موضعگیری خوب است اما کافی نیست.
رهبر انقلاب گفتند: تا طرف مقابل، برجام را پاره نکند، ما آن را پاره نمی‌کنیم، اما اگر برجام را پاره کنند ما آن را ریز ریز می کنیم.


حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اروپایی ها باید مقابل اقدامات دولت امریکا از جمله نقض برجام همچون تحریم هایی که انتظار دارند از کنگره بیرون بیاید بایستند و از هم صدایی با امریکایی‌ها در مسائلی نظیر قدرت دفاعی ایران و حضور ایران در منطقه بپرهیزند چرا که ما مطلقاً هم آوازی اروپایی ها با زورگویی های امریکا را قبول نمی کنیم.


رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: آنهایی که موشک و سلاح اتمی دارند ملت ایران را از داشتن موشک ۲ یا ۳ هزار کیلومتری نهی می کنند، این موضوع و دیگر مسائل مربوط به ایران به شما چه ربطی دارد؟


آخرین توصیه رهبر انقلاب، «جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی و اصول آن» از جمله تولید داخلی، منع واردات غیرضروری، جلوگیری از قاچاق کالا و ایجاد اشتغال بود.


ایشان خاطرنشان کردند: بیش از نیمی از سال، گذشته است و باید برای تحقق اهداف و جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از حرفهای انتخاباتی، تلاش مضاعف شود تا اقتصاد ایران از اتکاء به نفت، به اقتصادی مبتنی بر ارزش افزوده تبدیل شود.


رهبر انقلاب اسلامی، در بخش دیگری از سخنانشان، دیدار با نخبگان جوان را جلسه ای شیرین و مطلوب و سرشار از امید به آینده و افق های پیش رو خواندند و با تأکید بر اینکه نخبگان، نعمت های الهی هستند و باید شکر این نعمت را بجا آورد، گفتند: من عمیقاً و قویاً، نخبه‌باور هستم و مسئولان نیز باید باور کنند که نخبه داریم و این نخبه ها می توانند سرنوشت کشور را تغییر دهند.
ایشان، پیشرفت علمی را زمینه ساز اقتدار کشور دانستند و خاطرنشان کردند: کشور ما با وجود سابقه درخشان در زمینه علم، متأسفانه در دوران سلطه بیگانگان از قافله علم عقب افتاد که باید این عقب افتادگی جبران شود.


رهبر انقلاب اسلامی، اصلی ترین راه جلوگیری از غرب زدگی کشور را، از بین بردن وابستگی دانستند و با تأکید بر اینکه از عناصر اصلی رهایی از وابستگی، پیشرفت علمی است، خاطرنشان کردند: در مسیر پیشرفت علمی و فناوری نباید هیچ مانعی از جانب دستگاههای مختلف بوجود آید.


حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به ظرفیت های فوق العاده کشور، بستر پیشرفت علمی و فناوری را مهیا دانستند و با ابراز رضایت از اقدامات بنیاد نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری افزودند: البته نباید به این حد از پیشرفت قانع بود، زیرا تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.


رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود به یک نکته اساسی اشاره کردند و گفتند: در پیشرفت علمی باید رویه‌سازی و جریان‌سازی شود تا سلائق و روشهای مدیریتی در دولتهای مختلف، در این مسیر تأثیرگذار نباشد و پیشرفت علمی کشور متوقف نشود.


حضرت آیت الله خامنه ای چند نکته را نیز درخصوص مسائل مرتبط با علم و فناوری بیان کردند.
«افزایش کیفیت ضوابط شرکتهای دانش بنیان»، «لزوم افزایش بودجه علم و فناوری»، «مدیریت صحیح منابع مالی در این بخش» و «ضرورت ارتقاء کیفیت مقالات علمی»، نکاتی بود که رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره کردند.


ایشان، معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان را به استفاده بیش از پیش از ظرفیت های دستگاهها، توصیه مؤکد کردند.


رهبر انقلاب اسلامی همچنین گفتند: باید برای صنعت کشور، فکری اساسی شود زیرا صنعت گرفتار آفت مونتاژکاری شده است و تا وقتی که این آفت وجود دارد، نوآوری مورد توجه قرار نخواهد گرفت و تحرک و کار علمی نیز متوقف خواهد شد و در چنین شرایطی، میان دانشگاه و صنعت، ارتباطی برقرار نخواهد بود.


ایشان به موضوع لزوم اهمیت دادن به فعالیتهای فرهنگی در معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان نیز اشاره کردند و افزودند: خطرناک تر و تلخ تر از ترور فیزیکی که در سالهای گذشته انجام شد و تعدادی از دانشمندان ما شهید شدند، اسیر فکری و فرهنگی شدنِ دانشمندان است، بنابراین نخبگان باید با تقوا از خود مراقبت کنند.


رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنان خود، شرایط امروز و جهت گیری کشور را بهترین فرصت برای جوانان به منظور افزایش ایمان، تلاش علمی در جهت پیشرفت و برطرف کردن اشکالات دانستند و گفتند: مطمئن هستم که شما جوانان، ایرانی به مراتب بهتر، پیشرفته تر و منظم تر، پیشِ رو خواهید داشت.


در ابتدای این دیدار دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم تغییر در رویکرد اقتصادی، از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد مبتنی بر نیروی انسانی خلاق و مؤمن و خودباور، گفت: طراحی مدل موفق آموزشی، تمرکز بر توانمندسازی نخبگان، جذب ایرانیان خارج از کشور و ایجاد شبکه نخبگانی از مهمترین فعالیت‌ها و رویکردهای بنیاد ملی نخبگان بوده است.


در ابتدای این مراسم، شش تن از نخبگان در سخنانی دغدغه ها و پیشنهادهای خود را بیان کردند.
آقایان:
-    محمد سالاری نسب – مهندس مکاترونیک و برگزیده جشنواره خوارزمی سال ۹۰
-    محمد امین صادقی – دکترای کامپیوتر و دارنده نشان برنز المپیاد جهانی کامپیوتر


-    محمد حق شناس – دانشجوی دکترای مدیریت و رتبه یک کنکور سراسری
-    سیدرضا کاظمی – کارشناس ارشد فلسفه علم و مدیرعامل شرکت دانش بنیان


-    عیسی زارع پور – دکترای مهندسی کامپیوتر
و خانم فاطمه خوشنویسان – دانشجوی دکترای مدیریت و برگزیده جایزه بنیاد ملی نخبگان


بر محورهای زیر تأکید کردند:
- ضرورت ایجاد فضای آرام و به دور از تنش در مراکز علمی و آموزشی
- لزوم بکارگیری نخبگان در صنعت و دستگاه‌های تصمیم‌ساز


- لزوم تغییر رویکرد دانشگاه‌ها به سمت پژوهش‌های کاربردی و بومی
- ضرورت مقابله با واردات در فضای مجازی از طریق تولید محتوای سالم و داخلی
- لزوم اصلاح قوانین شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب و کارهای نوین

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 35
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  همه یقین داشته باشند که این بار هم آمریکا تودهنی خواهد خورد
  • مهدی از قم IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
   47 8
   مشرق یه لطفی بکن نظرات و توصیه های جریان غرب گرای ایران در مورد سیاست خارجی در این ۳۹ سال را منتشر کن.نظر تک تک افرادشون رو و بعد برسی کن ببین اگر این توصیه ها عملی میشد چه به روز کشور امده بود.امروز وضع ما از عراق و افغانستان بدتر بود یا نه
  • خیمه ای IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
   60 11
   اگر دست خاتمی و روحانی و غرب گراها بود الان ایران از افغنستان و عراق هم بدتر بود
  • IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
   19 2
   از اولش یقین داشته ایم
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  74 17
  عالی بود. عالی. خدا کمک کنه همه کشورها رهبر داشته باشند البته رهبری که عالم و شجاع باشه
  • حسینی IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
   43 19
   خدا کنه بشه روزی که همه کشور ها یک رهبر داشته باشه
 • IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  80 15
  من یکی با اینکه که زیاد سیاسی نیستم اما از این صحبتها خیلی لذت برددم
  • IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
   41 8
   دختر من از رتبه برترهاي كنكور است!روز اغاز سال تحصيلي كه رييس جمهور به دانشگاه تهران رفته بود دخترم با ناراحتي اظهار كرد كه ما را حتي به نزديك مراسم هم راه ندادند!!!در حاليكه يكي از برنامه هاي مراسم تقدير اززرتبه هاي برتر بود!!خيلي دلم شكست!اما هفته بعد از بنياد نخبگان او را دعوت كردند تا به محضر اقا برسد!!خداوندا شكرت كه جوان من شاد و گرم شد!!
 • عباس IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  66 16
  لبیک یا خامنه ای
 • IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  64 15
  جیگرم حال آمد چشم بد ازت دور باد
 • IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  61 13
  سلام و درود بر امام عزیزتر از جانم چشم حسودها کور باد
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  60 13
  بسیار عالی
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  49 14
  درود بر این همه فراخ بینی و فراست
 • محمدرضا غلامی IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  36 9
  ((همه یقین داشته باشند که این بار هم آمریکا تودهنی خواهد خورد)) یاد یودهنی سپاه به داعش ها، آمریکا و اعادیش در منطقه افتادم،وقتی آقا جونمون میگه یقین داشته باشیم پس به همین زودیها باید منتظر تودهنی بعدی ایران به آمریکا باشیم. آقا جان خودم و خانوادم فدات
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  29 14
  سلامتی مقام معظم رهبری صلوات از نگاه ایشان هنوز برجام ادامه دارد مگر اینکه دشمن خطا کند.
  • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
   22 8
   مثبت برای صلوات به سلامتی آقا دادم
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  27 11
  چسبید به من
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  29 11
  آفرین به این رهبر. با تمام کم و کاستی ها کشور بدون رهبر مثل بدن بدون سر هست. علیرغم انتقاداتی که دارم , پشت سر ایشون هستم.
 • میلاد DE ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  14 22
  مشرق اینم شنیدی؟ " تا طرف مقابل برجام را پاره نکند ما آن را پاره نمی‌کنیم" پس دیگه سمپاشی نکن مشرق.
  • IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
   15 1
   تا تو را دارم من چه غم دارم..... فدايي داري آقا
  • IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
   5 2
   آخه نادان آقا اگر این روحرف روزد نه به خاطر حمایت از برجام بلکه فراتراز آن را میبیند چون برجام طوری وضع شده که اگر ماتکانی بخوریم مارا ناقض برجام میدانند.رهبرعزیزم این موارد رو هم گوش زد کرد ولی متاسفاته مسئولین ضعیف عمل کردن وسیاست نداشتن
 • DE ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  26 9
  جانم فداي رهبر كه وقتي سخن ميگويند دنيا انرا ميشنود و از ان غافل نميشود تشكر رهبر فرزانه و پر فضيلت ما ، تشكر از اين همه درايت
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  21 7
  حالا فردا یه بنده خدا نیاد چیلش باز کنه و دوباره نیش و کنایه بزنه به سخنان رهبری...
 • IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  33 7
  هر ملتی دشمنانش را نشناسد و او را دوست یا بی‌طرف بداند، حتماً مورد تهدید و در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  22 3
  حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اروپایی ها باید مقابل اقدامات دولت امریکا از جمله نقض برجام همچون تحریم هایی که انتظار دارند از کنگره بیرون بیاید بایستند و از هم صدایی با امریکایی‌ها در مسائلی نظیر قدرت دفاعی ایران و حضور ایران در منطقه بپرهیزند چرا که ما مطلقاً هم آوازی اروپایی ها با زورگویی های امریکا را قبول نمی کنیم.
 • IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  16 2
  بخدا قسم با صحبت های ایشان هم آرامش گرفتم هم احساس غرور وبزرگی برای ملت ایران کردم با چنین رهبری ..سرت سلامت
 • سیدمرتضی IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  16 2
  اگر رهبرمان امر فرمایند حق امریکا را بر کف دستش میگذاریم.
 • محمد IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  19 3
  ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده
 • رضا IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  15 3
  تا خون در رگ ماست خامنه ای رهبر ماست
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  17 3
  رهبر عزیزمان قبلا گفته بودند اگر امریکا برجام را پاره کند ما آن را آتش میزنیم.
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  26 3
  اگر رهبرمان امر فرمایند یک نقطه سالم در امریکا باقی نخواهیم گذاشت.
 • ناصر IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  16 3
  انشاالله همشه سالم و پایدار باشید ای رهبر عزیزم.
 • IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  11 3
  آقا ان‌شاء الله با شما شاهد نابودی اسرائیل و آمریکا و هرچه ظالم است باشیم.
 • روسیاه از گناه IR ۰۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
  12 3
  من از تلوزیون نگاه کردم. حال کردم. برق غیرت و ایمانی که همیشه در چشم و نگاه رهبری هست به آدم انرژی مثبت میده. همونطور که شهیدحججی یادآوری کرده بود امام خامنه ای حقا در جایگاه نیابت عام امام زمان(عج) قرار داره. به برکت دعای امام و شهدا پرچم نایب امام زمان(عج) بالاست.
 • جواد IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
  2 1
  درود بر رهبر فرزانه انقلاب به قول شهید بهشتی امریکا از ما عصبانی باش واز این عصبانیت بمیر امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند بیخودی هارت و پورت می کند مسئولین استوار باشند و از این لاف ها نترسند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس