فلاحت پیشه

فلاحت پیشه گفت: دنیا باید اهلیت آمریکا به میزبانی سازمان‌های بین‌المللی را زیر سوال ببرد زیرا آمریکا دیگر اعتقادی به کار جمعی ندارد.

به گزارش مشرق، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در توضیح تبعات خروج آمریکا از سازمان یونسکو، گفت: آمریکایی‌ها به دلیل همراهی لابی یهود با خود از سازمان یونسکو خارج شدند، زیرا اخیرا یونسکو سیاست‌های ضد اسرائیلی و حمایت از فلسطین در پیش گرفته است، اما واقعیت موضوعی دیگر است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: راهبرد دونالد ترامپ در عرصه بین‌الملل امنیت‌محور و قدرت‌محور است که در این راهبرد مسائل اجتماعی و فرهنگی جایی ندارد، حال آنکه یونسکو سازمانی فرهنگی – اجتماعی است.

وی با تاکید بر اینکه دونالد ترامپ به دنبال هزینه‌کرد در بخش اجتماعی و فرهنگی نیست، افزود: آمریکا با داشتن سهم بالا در این سازمان سعی دارد تا با خروج از یونسکو تعهد اجتماعی و فرهنگی برای آمریکا نپذیرد. در واقع به دنبال سیاست‌های مقابله با این مسائل در دنیا است.

فلاحت‌پیشه ادامه داد: ترامپ در آینده مجدد چنین سیاست‌هایی را در پیش خواهد گرفت زیرا معتقدند که آمریکایی‌ها باید از قدرت و امنیت خود استفاده کرده و در سایر حوزه‌ها امتیاز دهند، متاسفانه آمریکایی‌ها برای اتحاد با کشورهای دوست خود هم قائل به اخذ سیاست‌های اجتماعی و فرهنگی نیستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در توضیح برخی ‌پیش‌بینی‌ها از ماندن آمریکا در سازمان یونسکو به عنوان عضو ناظر، گفت: هرچند برخی مسئولان داخلی سازمان یونسکو کاملا به آمریکا تکیه داشتند و هم‌اکنون از کنار رفتن این ستون نگران هستند اما آمریکایی‌ها حاضر به ماندن به صورت عضو ناظر نخواهند بود زیرا عضویت ناظر آمریکادر یک مجموعه بین‌المللی نوعی تمسخر نهاد بین‌المللی است.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها از ابتدا به عنوان کشور اول در سازمان‌های بین‌المللی حضور داشته و بر این اصل اعتقاد راسخ دارند بنابراین حاضر به عضویت به شکل غیرثابت نخواهند داشت، در هر حال در این شرایط سایر کشورها نباید واکنش نشان داده بلکه باید اهلیت آمریکا در سازمان ملل را زیر سوال ببرند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آمریکایی‌ها به ویژه در زمان ریاست جمهوری ترامپ به موجب سهم مالی در سازمان ملل نه تنها مصوبات آن را اجرا نکرده بلکه به مصوبه‌های شورای امنیت سازمان ملل هم پایبند نبودند، متاسفانه آمریکا دیگر اعتقادی به کار جمعی ندارد بنابراین سایر کشورها باید اهلیت آمریکا را از میزبانی سازمان‌های بین‌المللی زیر سوال ببرند.

وزارت خارجه آمریکا رسما خروج این کشور از عضویت در سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی سازمان ملل متحد (یونسکو) را اعلام وعلت خروج خود از یونسکو را رویکردهای ضد صهیونیستی این سازمان عنوان کرده است. طبق اعلام مقامات آمریکایی، این تصمیم پایان سال جاری میلادی اجرا می‌شود. هرچند رئیس یونسکو ضمن ابراز تاسف شدید از خروج آمریکا، این اقدام را ضربه‌ای به سیاست «چندجانبه گرایی» ملل متحد توصیف کرد.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • حسن IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
    0 0
    اصفهان جای خوبی برای برگزاری این نوع کارها است خواهشمند است درخواست این برنامه را برای کلیه کشورها بفرستید تا باعث رونق اقتصادی شود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس