محیط زیست

عدم‌برخورد مسئولان محیط زیست تهران با فعالیت غیرقانونی این مرکز کوچک خود مشتی نمونه خروار سوءمدیریت‌ها است؛ از ساخت‌وساز در پارک ملی لار گرفته تا ادامه قاچاق و تخلفات در بازار پرندگان خلیج تهران.

به گزارش مشرق، بیش از یک ماه از انتشار فیلم و تصاویری رقت‌انگیز از نگهداری حیوانات در یک مرکز کوچک تحت عنوان باغ وحش امامزاده داود واقع در ابتدای جاده کن ــ سولقان می‌گذرد، مرکزی که بدون در دست داشتن مجوز سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر نگهداری و توله‌کشی از نژادهای متعدد سگ به نگهداری از برخی گونه‌های حیات وحش چون پرندگان شکاری، مار، روباه، خرگوش و طاووس در قفس‌هایی کوچک و آلوده و در فضایی متعفن مشغول است.

بی‌تفاوتی مسئولان محیط زیست نسبت به انتشار فیلم تأسف‌بار این به‌اصطلاح باغ وحش، که انتقادات بسیاری از کاربران در فضای مجازی و فعالان محیط زیست را به‌همراه داشت این پرسش را برای بیننده تداعی می‌کند که آیا، مسئولان ستادی و استانی محیط زیست، توانایی جلوگیری از فعالیت یک مرکز متخلف کوچک را هم ندارند، مرکزی که مدتهاست برای به نمایش گذاشتن حیواناتی روی‌هم انباشته شده که بر بستری از فضولاتشان با مرگ تدریجی دست به گریبانند، بلیط‌فروشی می‌کند؛ آن هم در پایتخت کشور؟

تلاش‌های یک ماه گذشته به‌منظور گفت‌وگو با مسئولان محیط زیست استان تهران و انتشار پاسخی درباره چرایی عدم برخوردشان با فعالیت غیرقانونی این مرکز تا کنون بی‌نتیجه مانده است.

این در حالی است که به‌گفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان حفاظت محیط زیست برای تعطیل کردن باغ وحش‌های غیرمجاز، با خلأ قانونی مواجه نبوده و با همکاری قوه قضاییه می‌تواند نسبت به تعطیل کردن مراکزی که ضوابط تعیین‌شده توسط این سازمان را رعایت نمی‌کنند اقدام کند.

عدم برخورد مسئولان محیط زیست استان تهران با فعالیت غیرقانونی این مرکز کوچک، خود مشتی نمونه خراوار سوءمدیریت‌ها در این استان است؛ از ساخت‌وساز در پارک ملی لار گرفته تا ادامه قاچاق و تخلفات در بازار پرندگان خلیج تهران، بازاری که با گشتی در آن، علاوه بر دست یافتن به برخی گونه‌های بومی غیرپرنده چون سنجاب به‌راحتی می‌توان انواع پرندگان بومی و مهاجر را سفارش داد و ساعتی بعد جلوی منزل تحویل گرفت.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس