ترامپ

روزنامه واشنگتن پست نوشت: رئیس جمهور آمریکا راه خطرناکی را در قبال ایران پیش گرفته و فقط قصد نابودی میراث باراک اوباما (برجام) را دارد.

به گزارش مشرق، روزنامه «واشنگتن پست» در سرمقاله خود به بررسی سخنرانی ضد ایرانی «دونالد ترامپ» ‌رئیس جمهور آمریکا پرداخته و نوشت حتی اگر درپی تهدید او برای خارج شدن از توافق هسته‌ای، کنگره و متحدان آمریکا درخواستش جهت بازنگری را قبول نکنند، این امر باعث حرکت مجدد ایران به سمت سلاح هسته‌ای می‌شود.

این روزنامه با بیان اینکه توافق هسته‌ای دارای نقص‌هایی است، تاکید کرد نادرستی اینکه ترامپ می‌گوید ایران چندین بار توافق را نقض کرده، در ۸ گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ثابت شده است.

ترامپ بر خلاف توصیه مشاورانش – که گفته بودند مستقیما از برجام خارج نشود بلکه تصمیم‌گیری درباره آن را به کنگره بسپرد – هشدار داد اگر کنگره محدودیت‌های جدیدی بر ایران، شامل پایان دادن به «بندهای غروب» اعمال نکند، از توافق خارج می‌شود.

واشنگتن پست در پایان با بیان اینکه ترامپ راه خطرناکی را در قبال ایران درپیش گرفته، نوشت که او به جای مقابله با حضور ایران در سوریه و عراق، بیشتر قصد دارد میراث «باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریکا را نابود کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس