لواندوفسکی

روبرت لواندوفسکی گفت: رتبه ای که در رای گیری توپ طلا به من اختصاص داده بودند، کمی خنده دار بود! بله فکر می کنم کلمه خنده دار برای چنین جایگاهی مناسبت ترین کلمه باشد.

به گزارش مشرق، لواندوفسکی در چند سال اخیر یکی از بهترین مهاجم نوک های جهان بوده است. این بازیکن در مصاحبه ای با سایت espn حرف های جالبی را به زبان آورده است. او از طرز انتخاب نامزد های توپ طلا توسط بالون دور نیز انتقاد کرده است. مصاحبه او به شرح زیر بوده است:

آقای لواندوفسکی شما یک سال و چند ماه را زیر نظر کارلو آنچلوتی بازی کردید، این مدت را چطور ارزیابی می کنید؟

ما در فصل اول بسیار خوب کار کردیم. فکر می کنم اگر من مقابل رئال مادرید 100% آماده بودم می توانستیم بازی را در مجموع به نفع خود تمام کنیم و حتی این شانس را داشتم تا در ادامه به قهرمانی در لیگ قهرمانان هم برسیم.

شما این فصل را خوب شروع نکرده اید. اختلاف پنج امتیازی با دورتموند و باخت سنگین مقابل پاری سن ژرمن و همین طور تغییر سرمربی را چطور ارزیابی می کنید؟

در حال حاضر ما یک فصل جدید و یک چالش جدید را پیش روی خود می بینیم. بدون شک عوض شدن تمرینات به دلیل تغییر سرمربی در طول فصل آسان نیست. ما اکنون باید روی دورتموند فشار بیاوریم. ما پنج امتیاز از آنها عقب هستیم اما تا پایان فصل بازی های زیادی باقی مانده است. در لیگ قهرمانان هم ما پس از شکست برابر PSG باید سعی کنیم تا دوباره خود را پیدا کنیم. ما باید تا پایان برای کسب عنواین بجنگیم. چه کسی می داند، شاید در پایان بتوانیم هم در لیگ قهرمانان اروپا و هم در بوندس لیگا به قهرمانی برسیم.

با توجه به حرف های رومنیگه رئال مادرید باشگاه رویا های شماست. آیا این حرف درست است؟

من دقیقا نمی دانم که او چه چیزی در این باره گفته است شاید بهتر است از خود او این سوال را بپرسید. من نمی دانم که او این حرف را کجا و چه وقت زده است شاید هم مهم این است که اول بفهمیم منبع این حرف ها کدام رسانه و روزنامه بوده است. 

سال گذشته شما از روند رای گیری تصاحب توپ طلا انتقاد کردید و این مراسم را "کاباره" خواندید. در این باره توضیح دهید.

من درک نمی کنم تفاوت بین بازیکنانی که در جایگاه پنجاهم و پنجم قرار دارند چیست تنها سه نامزد نهایی مهم هستند به همین دلیل من سال گذشته از نبودن اسم خودم در لیست نهایی شوکه شدم. وقتی شما در بایرن مونیخ تا نیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بالا می آیید و گل های زیادی را در بوندس لیگا به ثمر می رسانید و دومین گلزن برتر لیگ قهرمانان می شوید، چرا نباید در این لیست نهایی قرار بگیرید؟ رتبه ای که به من اختصاص داده بودند، کمی خنده دار بود! بله فکر می کنم کلمه خنده دار برای چنین جایگاهی مناسبت ترین کلمه باشد.

آیا تصاحب توپ طلا برای شما یک هدف است؟

خیر، نمی توانم بگویم که این موضوع همیشه برای من مهم بوده است. موفقیت در بایرن مونیخ بدون شک مهم ترین موضوع برای من است مخصوصا قهرمانی در لیگ قهرمانان برای من بسیار مهم است. درباره توپ طلا بعد از کسب چنین افتخاراتی می توانیم صحبت کنیم. فعلا تمرکز من روی کسب توپ طلا نیست. 

شما در بروسیا دورتموند و بایرن مونیخ موفق شدید جایزه بهترین گلزن بوندس لیگا را به دست بیاورید و قهرمانی هایی را در دو تیم به دست آورده اید اما تنها در یک فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده اید، آیا در حال حاضر هدف اصلی شما قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا است؟

بله، پس از قهرمانی در بوندس لیگا و جام حذفی شما به کسب افتخارات بیشتری فکر خواهید کرد. فصل گذشته ما به دلیل حذف از این رقابت ها نا امید شدیم چون می دانستیم که خوب بازی کرده ایم اما بعضی اوقات در تورنمنتی مانند لیگ قهرمانان اروپا چند دقیقه بد بازی کردن باعث می شود شما از رقابت ها کنار بروید.

نظر شما در مورد راهیابی به جام جهانی چیست؟ آیا لهستان می تواند مدعی کسب قهرمانی در این رقابت ها باشد؟

سخت است که بگویم لهستان هم مدعی کسب این عنوان است. در حال حاضر ما بازیکنان خوب زیادی داریم. ما خوب کار کرده ایم. می دانیم که می توانیم بهتر از این ها هم بازی کنیم. باید صبر کنیم و ببینیم که در مرحله گروهی با چه تیم هایی هم گروه خواهیم شد هر چند که در تورنمنتی مانند جام جهانی همه بازی ها مهم هستند. 

شما هفته گذشته مدرک لیسانس خود را دریافت کردید، انگیزه شما برای ادامه تحصیل هم زمان با فوتبال بازی کردن چه بود؟

من ادامه تحصیل را ده سال پیش شروع کردم و اولین گامم را پس از دبیرستان برداشتم. من در سال اول زمان زیادی را برای انجام این کار نداشتم ولی مادرم به من انگیزه زیادی می داد او همیشه به من می گفت که اگر کاری را شروع کردی بهتر است آن را به پایان برسانی! می دانستم اگر مرحله به مرحله کارم را انجام دهم می توانم شرایط را کنترل کنم. حالا من توانستم درسم را تمام کنم و حرفی را برای زدن به فرزندانم داشته باشم. می خواهم به آنها بگویم که پدر شما نه تنها فوتبال بازی کرد بلکه درسش را هم در کنارش تمام کرد! 

منبع: طرفداری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس