کد خبر 784937
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
مشتاقی

عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی گفت: قدم تمام قهرمانان خوب روی چشم، اما همه باید طبق فرایند از فیلتر انتخابی عبور کنند.

به گزارش مشرق، بهرام مشتاقی عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی درباره ابراز تمایل امید نوروزی برای بازگشت به کشتی و حضورش در جام جهانی،‌گفت: خوشحالم که قهرمانان خوب کشورمان یکی پس از دیگری برمی‌گردند. قدم تمام این قهرمانان روی چشم، اما همه باید طبق فرایند از فیلتر انتخابی عبور کنند.

وی ادامه داد: امتیازاتی را که پیش از این برای برخی قهرمانان در نظر می‌گرفتیم دیگر تمام شد؛ هر کدام از قهرمانان می‌خواهند برگردند بدون شک هدفشان سربلندی ایران است. به تمام آنها افتخار می‌کنیم، اما اینقدر استعداد داریم که همه می‌خواهند برای تیم ملی جانشان را فدا کنند. 

عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی در پاسخ به این سؤال که انتخاب نفرات برای حضور در جام جهانی به چه صورت است، عنوان کرد: در این خصوص باید در شورای فنی بحث و مشورت و نحوه انتخاب ملی‌پوشان را تعیین کنیم. البته مسابقاتی تا آن زمان داریم که نفراتی مانند نوروزی می‌تواند با حضور در آن خود را نشان دهند. 

مشتاقی درباره انتخاب سرمربی تیم نوجوانان گفت: با توجه به اینکه فعلا مسابقاتی را پیش رو نداریم زمان کافی در اختیار داریم. هر چند که به اعتقاد من باید هر چه زودتر در این خصوص تصمیم‌گیری شود، اما با توصیه رسول خادم به عنوان رئیس فدراسیون دست نگه داشتیم. البته بابک باید گزینه‌هایش را معرفی کند و پس ازبررسی و بحث درباره تمام گزینه‌ها به جمع‌بندی برسیم. ما که نمی‌توانیم از کره ماه مربی بیاویم، اما خوشبختانه نفرات خوبی داریم که امتحانشان را پس داده‌اند. بدون شک از فردی استفاده خواهیم کرد که از کیان کشتی فرنگی در مسابقات جهانی سال آینده دفاع کند. خوشبختانه گزینه‌های خوبی را هم در اختیار داریم.

وی درباره روند رو به رشد کشتی فرنگی در این سال‌ها عنوان کرد: خوشبختانه کشتی فرنگی روند مثبتی را طی کرده است؛ قطعا کشتی آزاد هم سال آینده در مسابقات جهانی اعاده حیثیت خواهد کرد. یک روز هم این تلنگر به کشتی فرنگی وارد شد؛ خوشبختانه بسترسازی سال‌های اخیر به ثمر نشسته است و آینده کشتی فرنگی را تا المپیک 2020 خوب می‌بینم که امیدوارم در المپیک توکیو حداقل یکی - دو فینالیست داشته باشیم.

عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی گفت: کشتی فرنگی در مسیر خوبی قرار گرفته است و کشتی‌گیران جوان ما اعتماد به نفس لازم را به دست آورده‌اند. حتی امسال در مسابقات جهانی نیز شانس کسب 5 مدال و حتی یک فینالیست و یک طلا را هم داشتیم. خوشحالم که این روند روز به روز در تمام رده‌ها با اتفاقات مثبت و خوب طی می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس