روحانی

رئیس‌جمهور گفت: سپاه تنها یک واحد نظامی نیست سپاه در دل این مردم قرار دارد و در همه روزهای خطر از منافع ملی دفاع کرده است.

به گزارش مشرق،  حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه هر گاه بدخواهان بدنبال تحمیل فشار به کشور بوده اند، مردم با حضور، هوشیاری و تلاش بیشتر، قاطعانه به آنها پاسخ دادند، گفت: آن زمانی که رییس جمهور آمریکا برای ایجاد نمایش قدرت در عربستان علیه ایران به منطقه آمده بود، ملت ایران به زیبایی و با حضور پر شور خود در انتخابات 29 اردیبهشت، پاسخ قاطعی به آمریکا و حامیانش دادند.

رییس جمهور استقبال و رأی مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران و کاندیداهایی که مورد تأیید نظام بودند را بهترین پاسخ کوبنده و قاطع ملت به بدخواهان با یک اقدام کاملاً دقیق، حقوقی و قانونی و با نمایش شکوه و اقتدار ملی دانست و افزود: البته بدخواهان دست بردار نبوده و ممکن است هر زمانی اقدام به توطئه علیه انقلاب و کشورمان کنند که در این راستا ما باید همیشه برای مقابله با حوادث احتمالی توانمند، قدرتمند و آماده باشیم.

دکتر روحانی ادامه داد: دیپلمات‌های کشور به عنوان نمایندگان ملت ایران، در یک مذاکرات چند جانبه و به یک معنا بین‌المللی، حضور پیدا کردند که در نتیجه آن توافقی به نام برجام تحقق پیدا کرد و بعد از حدود 6 ماه اجرایی و عملیاتی شد.

رییس جمهور با بیان اینکه برجام یک آزمون بسیار بزرگ برای همه دولت‌های شرکت‌کننده در مذاکرات و سایر دولت‌های جهان است، خاطرنشان کرد: تعهد و وفای به عهد، اساس اطمینان جهان به یک دولت است؛ ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران، دقت کردیم و حواس‌مان جمع بوده است، وقتی تعهد دادیم،  تا آخر پای آن ایستادگی کردیم و این افتخاری برای ماست.

روحانی با اشاره به اینکه اگر طرف دیگر مذاکره، بدخواه، رقیب یا دشمن ما از تعهد خارج شود، این برای ما شکست نیست بلکه شکست برای طرف مقابل است، گفت: ما در زمان و مقطع لازم را ه درست را انتخاب کردیم و  به خوبی وارد مذاکره شدیم و در مذاکره با همه توان و دقت پیش رفتیم و آنچه به دست آوردیم، بهترینِ ممکن بود.

رییس جمهور تاکید کرد: اگر همه طرف های مذاکره پای این توافق بایستند به معنای این است که حیثیت خودشان را حفظ کردند و اگر کسی پای توافق نایستد در حقیقت حیثیت خودش را خدشه‌دار کرده است.

روحانی ادامه داد: امروز نسبت به سیاست های آمریکا شاهد دو صفبندی داخلی و جهانی هستیم؛ ببینید در داخل آمریکا صاحبنظران، اندیشمندان و سیاست‌مدارها، نسبت به اقدامات اخیری که دولت آمریکا انجام می‌دهد چگونه موضع می‌گیرند و حرف می‌زنند.

رییس جمهور با طرح این سوال که آیا اقدامات رییس جمهور جدید آمریکا به وحدت داخلی این کشور کمک می‌کند یا موجب تفرقه و شکاف بیشتر می شود؟ گفت: اتفاقاً با این اقدامات این شکاف بیشتر می‌شود، چراکه اگر روزی آمریکا بخواهد از برجام خارج شود، آن وقت برای مردم روشن‌تر می‌شود که آمریکا چه ضرر بزرگی کرده است.

رفتار دولت آمریکا شرم آور است

روحانی با اشاره به اینکه در صف‌بندی جهانی نسبت به اقدامات آمریکا، تنها چند کشور و رژیم انگشت شمار هستند که از این اقدامات طرفداری می کنند، اظهار داشت: امروز مسیری که جمهوری اسلامی ایران انتخاب کرده  مورد حمایت جهان است و حتی در میان متحدین آمریکا در اروپا هم کسی نیست که از بر هم زدن توافق حمایت کند چراکه این توافق، توافقی دوجانبه نیست بلکه یک توافق جهانی است.

رییس جمهور با بیان اینکه رییس جمهور آمریکا با این استدلال که هر اقدامی رییس جمهور قبلی انجام داده با آن مخالفت می کند، دست به این اقدامات زده و این بی‌منطقی آشکار است، گفت: واقعاً برای دولت آمریکا شرم آور است که استدلالش این باشد که با هر کاری که دولت قانونی قبل انجام داده مخالفت کنند.

روحانی اظهار داشت: امروز ایران به عنوان کشوری که به تعهدات خودش پایبند است، مورد تحسین افکار عمومی و دولت‌های جهان است و آمریکا به عنوان کشوری که اعتبار، حیثیت و آبروی خودش را به حراج گذاشته مطرح است که البته عده زیادی در داخل آمریکا از مقامات لشکری و کشوری گذشته و فعلی‌شان و حتی مقاماتی که در دولت فعلی آمریکا هستند، با این سبک و سیاق دولت آمریکا مخالف  هستند.

رییس جمهور افزود: ملت بزرگ ایران، کار بسیار بزرگی را انجام داد و ما سندی را امضاء کردیم که امروز جهان از آن حمایت کرده و در برابر اقداماتی که دشمن ما می‌خواهد انجام دهد، با زبان، بیان و استدلالشان ایستاده‌اند.

روحانی با بیان اینکه ملت ایران همواره متحد و همراه با نظام بوده و در این مواقع همیشه وحدت خود را بیشتر به نمایش می گذارند، گفت: ممکن است عده‌ای، به برجام هم انتقاد داشتند و شاید اگر رأی بگیرند، بگویند ما به برجام رأی نمی‌دهیم و این برای یک کشور دمکراتیک طبیعی است، اما برجام مورد اجماع همه مسئولین و مقامات اصلی کشور بوده است؛ شورای امنیت ملی آن را تصویب و مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و از همه مهم‌تر مقام معظم رهبری راجع به آن نظر داده‌اند.

ملت ایران هیچگاه به آمریکا اعتماد نداشته است

رییس جمهور با اشاره به اینکه امروز رییس جمهور فعلی آمریکا شرایطی را ایجاد کرده که ایران، از همیشه یکپارچه‌تر،  یک صداتر و متحدتر است، خاطرنشان کرد: امروز موافق و مخالف برجام در کنار هم هستند و همه صدای واحد دارند؛ ما نقض عهد را نادرست، غلط و نسبت به مصالح کشور، منطقه و جهان خائنانه‌ می‌بینیم.

روحانی اظهار داشت: ملت ایران هیچگاه به آمریکا اعتماد نداشته و می‌داند که آمریکا چه اقداماتی علیه منافع ملی ما انجام داده و می دهد، ولی امروز واضح‌تر و آشکارتر همه در کنار هم قرار گرفتند.

رییس جمهور با تصریح کرد: آمریکا اگر بخواهد علیه یک معاهده و قرارداد بین‌المللی که مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل و بخشی از قطعنامه 2231 است،  موضع گیری خصمانه کند، تنها با ایران مخالفت نمی‌کند، بلکه با کشورهای جهان مخالفت کرده و  در برابر سازمان ملل ایستاده است؛ که البته این را گاهی به صراحت هم می‌گوید که این سازمان ملل به درد ما نمی‌خورد.

روحانی با تاکید بر اینکه اگر آمریکا دچار خطا شده و از برجام خارج شود، ضرر این کار صرفاً برای آمریکایی هاست، افزود: ما راه‌های مختلفی را پیش رو  داریم و هر راهی که مصلحت نظام و کشور ما در آن باشد را انتخاب می‌کنیم و هیچ مشکلی در پیشبرد اهداف و مسیرمان نخواهیم داشت.

رییس جمهور ادامه داد: امروز 5 کشور مذاکره کننده با ایران، کشورهای اتحادیه اروپا و سایر کشورهای جهان همراه با ایران هستند و اگر آمریکا این خطا را مرتکب شود، علیه منافع ملی و حیثیت آمریکا اقدام کرده است.

روحانی با بیان اینکه نباید هیچ گونه نگرانی در داخل کشور نسبت به این اقدامات داشته باشیم، گفت:  تا زمانی که ملت ما متحد، منسجم و یکصدا بوده و مطیع رهبری شجاع هستیم، هیچ مشکلی برای کشور ما پیش نمی‌آید. فراز و نشیب وجود دارد اما به خوبی از آن عبور می‌کنیم.

رییس جمهور با اشاره به اینکه امروز کاملاً روشن می‌شود که دولت یاغی کیست و کسی که مقررات بین‌المللی را زیر پا می گذارد، چه کسی است و به خوبی روشن می‌شود که کدام کشور مورد احترام کشورها و افکار عمومی جهان است، ادامه داد:  اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطا است؛ سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه ‌سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است.

سپاه محبوب ملت ایران و ملت‌های منطقه است

روحانی تصریح کرد:  سپاه نه تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهای عراق هم است چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده است.

رییس جمهور اظهار داشت: آمریکایی ها به دلیل آنکه می‌خواستند داعش را 20 سال در این منطقه نگه دارند و از این ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصبانی باشند، چراکه سپاه با برنامه‌ریزی و حمایت خودش از ملت عراق، سوریه و لبنان، داعش را ذلیل کرده است.

روحانی افزود: آمریکایی ها حق دارند از برجام ناراحت باشند چراکه جمهوری اسلامی ایران در یک شرایط حساسی که آنها می خواستند اعلام کنند که ایران دروغگوست و پشت پرده بمب هسته‌ای درست می‌کند، با حضور در مذاکرات ثابت کرد که دروغگو آنها هستند.

رییس جمهور با  تاکید بر اینکه ارتش، سپاه، بسیج جدای از ملت نبوده و همواره در کنار ملت هستند، گفت: هیچگونه اختلافی بین جناح‌های ما برای مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد و همه یکپارچه و در صف واحد هستیم؛ هیچگونه تزلزلی در کشور ما بوجود نخواهد آمد و مردم مقاوم ایران در برابر توطئه هاایستادگی خواهند کرد.

روحانی سخنان رییس جمهور آمریکا درباره ایران در سازمان ملل متحد را بی اهمیت و سخیف دانست و اظهار داشت: آمریکا باید به ملت‌های منطقه ما جواب دهد که چرا مردم افغانستان را بدبخت کرده و 18 سال ناامنی را در این کشور ایجاد کرده است ؛ چرا عراق را ناامن کرده و داعش را بر مردم مسلط کرده است و  چرا در امور داخلی کشورها مداخله می‌کند، فقط به این امید که سلاح بیشتر بفروشد.

آمریکا بازهم خطا کرد و بازهم شکست خورده هستید

رییس جمهور با بیان انکه آمریکا روز به روز در افکار ملت های جهان منفورتر شده و هیچ کس دل خوشی از سیاست ها و مداخلات آمریکا ندارد، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به یاری کشورهایی که مظلوم بوده و تحت ستم قرار گرفته اند و از ایران کمک خواسته‌اند، شتافته است.

روحانی اظهار داشت: بنده پیشاپیش می‌خواهم از ملت بزرگ ایران تشکر کنم؛ پیشاپیش از همه رسانه‌ها می‌خواهم که کنار ملت و هم صدا با ملت باشند و پیشاپیش به آمریکا می‌گویم در این توطئه هم مثل همه توطئه‌ های قبلی‌تان شکست‌خورده هستید؛ باز خطا و اشتباه کردید و باز هم اشتباه می‌کنید.

رییس جمهور خطاب به هم‌میهنان کرد ایران نیز گفت:  ما به شما صد در صد اعتماد داریم و به هیچ وجه خطای سیاسی عده‌ای در اقلیم کردستان عراق را پای شما نمی‌نویسیم چرا که شما بخشی از مردم بزرگ ایران و قومی وفادار و ریشه‌دارترین قوم ایرانی در این منطقه هستید و همیشه کنار انقلاب بودید؛ در جنگ تحمیلی، کنار ملت ایران بودید.

روحانی با بیان اینکه به همه مردم کرد در ایران، عراق، سوریه و ترکیه علاقه مند هستیم و نمی‌خواهیم هیچ فشاری به کردها وارد شود، افزود:  اگر مسئولین آنها خطا و اشتباه کردند، باید بهای خطایی که انجام دادند را پرداخت کنند، ولی مردم کرد به عنوان مردمی صلح‌جو در منطقه، دنبال پیشرفت و مورد احترام هستند.

رییس جمهور تاکید کرد: تمام اقوام ایرانی متحد، یکپارچه و در کنار هم هستند و امروز وحدت و اتحاد ما از هر روز دیگر بیشتر است.

روحانی با بیان اینکه دولت امسال بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب به دنبال افزایش تولید و اشتغال بوده و خواهد بود، گفت: نباید هدف را از یاد ببریم؛ امسال هدف این است که رونق اقتصادی ایجاد کرده و میزان اشتغال را افزایش دهیم تا جوان‌های ما مشغول بکار شوند و کشورمان آرامش بیشتری داشته باشد.

رییس جمهور «آرامش، امنیت و آزادی» را به عنوان سه پایه برای رسیدن به هدف پیشرفت و اقتدار دانست و تصریح کرد: پیشرفت و اقتدار ما در سایه امنیت، آرامش و آزادی است که باید از آنها برای رسیدن به هدف مهم‌مان حراست و حفاظت کنیم.

روحانی افزود: تردیدی ندارم ملت ایران در مسیر راه‌ خود هدف را گم نکرده، اعتمادش نسبت به مسئولین کم نشده و  همچنان در برابر دشمن، ایستاده است؛ ما نه ضعیف و سست می‌شویم و نه می‌ترسیم؛ بلکه مقاوم و قدرتمند می‌ایستیم و خدا هم با ما خواهد بود و طبق وعده الهی، پیروزی نهایی هم از آن ما است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 15
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
  17 93
  روحانی متشکریم. شما باعث افتخار ایرانیان هستید
  • IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
   40 5
   کدوم افتخار؟ حالا که کدخدا به او پشت کرده این حرفها می زنه اگر خانم کلینتون رئیس جمهور آمریکا می شد معلوم نبود چه برخوردی با حزب اللهی ها داشتند
  • IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
   0 1
   آره افتخار داره . با این تیم جاسوسی که همراه تیم مذاکره کننده فرستاد!
  • IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   1 1
   حسن روحانی اگر تا پایان دوره اش بماند لطمات جبران ناپذیری به کشور میزند
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
  72 12
  آقای روحانی قبول فرمائید این چراغ سبز را شما به امریکایی ها دادید! مست در رای اوری بودید متوجه حرفهای مناظره ای خود نبودید تازه بعد از انتخابات هم ول نکردید آن جمله معروف شما که دولت بی تفنگ هستیم را فراموش نکردیم
  • IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
   3 13
   چي چي داري براي خودت مي بري و مي دوزي
  • IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
   8 16
   جنگ جهانی دوم هم تقصیر روحانیه !
  • IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
   1 1
   روحانی همیشه به سپاه نیش و کنایه میزنه ( دولت تفنگدار، برادران ...) بعد از ترس عواقبش میاد و ژست دوستی با سپاه رو میگیره. خواستم بگم دوره این این کارها گذشته ولی دیدم متاسفانه آقای روحانی تا حالا با همین رفتار دولت را تا اینجا رسونده. تا مردم از نظر سطح فکری رشد نکنند همین آش و همین کاسه هست
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
  18 29
  سپاه نوکر مردم است
  • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
   28 10
   سپاه درخدمتگزار ملت عزیزاست چون فرزندان همین ملت هست. مغلطه کاری نکنیدسپاه وارتش فرزندان این مرز وبوم است وملت پشت سرانها محکم وقاطع ایستاده تا آخرین نفس . درود برسپاه وارتش وبسیج ونیروهای انتطامی ایران سربلند
  • حسن IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
   28 22
   سلام سپاه نیروئی از دل ملت ایران ، انقلاب و اسلام است. سپاه در خدمت ملت و حامی کشور و انقلاب اسلامی است .
  • IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
   23 28
   اگر سپاه نبود الآن زنان ایرانی توسط داعش در بازار برده فروشی قیمت گذاری می شدند
  • IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
   5 4
   سپاه نوکر مردم هست ولی در برابر دشمن همین مردم بسیار متکبر و قدرتمند برخورد می کند و پای هر متجاوزی را به شدت می شکاند که مصداق اشداء علی الکفار و رحماء بینهم هست.
  • IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
   5 6
   ادبیاتتو محترمانه تر هم میشد بنویسی کلمه نوکر با گویش لاتها بیشتر همخوانی داره و بهتره خدمتگذار بگی
 • محمد IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
  40 10
  تا دیروز یکی بود میگفت دولت با تنفگ!! میگن......
 • علی IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
  15 1
  این لفظ باز دارنده نیست ای کاش محکم میگفت تحریم سپاه یعنی خروج امریکا از برجام چون سپاه یک نیروی نظامی رسمیست و با همه سازمان ها ارتباط مالی و اجتماعی دارن این یعنی تحریم کل کشور ما همه در خانواده خود حد اقل یک سپاهی داریم
 • DE ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
  20 1
  محمد قوچاني هم كه مشاور رسانه اي شما شده در قلب امريكائيها قرار دارد ، يك انتخاب سوْال برانگيز ديگر ، جناب روحاني شخص واجد شرايط ترديگري در ايران نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
 • IE ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  0 1
  جناب روحانی لطفا حرف های زمان انتخابات رو هم کمی به یاد بیارید... چراغ سبز نشون دادن اون موقع و موضع گیری های الانتون متناقضه!! همانطور که مواضع کنونی شما با مواضع اوایل انقلاب متناقض و متضاد هستند!! شما در هردو مورد معترض به مواضعی هستید که خود شما پرچمدار اون ها بودید... قصد تعبیر و تفسیر ندارم ولی قضاوت رو به خدا و بعد مردم واگذار میکنیم...
 • IR ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  3 3
  اقای روحانی روضه خوانی حالا شما تاثیر ندارد حرفهای انتخاباتی شما کارش را کرد
 • احمدخواجوند IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  1 1
  ما كه يادمان نيست تاكنون روحاني گفته باشه سپاه توقلب مردم هست حالا چون كدخدا به اينها پشت كرده سپاه عزيز دل شده ولي اگر يك روز كدخدا يك لبخند به اينها بزند باز ميفرمايند بجاي خشوند مهربان باشيد.
 • جلال دهقانی اناری IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  1 1
  برعکس نصایح و دستورات رهبری عمل کردید و به آمریکا اعتماد کردید ( نمونه آن قراردادهای برجام - 2030 - FATF که تنها کشورهای شکست خورده در جنگ با طرف پیروز جنگ امضا میکنند) که بر مبنای اعتماد به دشمن امضا و یک طرفه اجرا کردید و تمام اطلاعات سری و محرمانه هسته ای و اقتصادی کشور را به دشمن دادید و قراردادهای نفتی خسارت بار با شرکت چند ملیتی بدعهد و خائن توتال ( که درصد بالایی از سهام آن متعلق به آمریکا و صهیونیست هاست ) امضا کردید و جاسوسان 2تابعیتی را در تیم مذاکرات هسته ای راه دادید و پس از مذاکرات به جاسوس هسته ای جایزه و لوح افتخار دادید ، همچنین هم اکنون هم 2 تابعیتی را در دولت استفاده میکنید و به منافع ملی ضربه میزنید ، به سپاه توهین کردید و تهمتها زدید و از صنایع موشکی و آزمایشهای موشکی انتقاد شدید کردید ، ‌آمریکا را کدخدای جهان دانستید و ایران را ناچار به بستن با کدخدا دانستید ، از عاشورا درس مذاکره گرفتید و از امام علی ع درس دموکراسی ، تاریخ اسلام را در جهت منافع خودتان و از برجام سوء استفاده کردید ، از سوره های قرآن مجید درس عهد نشکستن با دشمن بدعهد گرفتید (برعکس نص صریح قرآن که دستور به پیامبر ص مبنی بر شکستن عهد با یهودیان بدعهد زمان پیامبر و سپس جنگ با آنها دارد ) ، وضعیت اقتصادی مملکت را به حدی خراب کردید که 70 درصد کارخانجات تولیدی به حال تعطیل یا نیمه تعطیل درآمده است و تولیدکنندگان به زندان افتاده اند ( به خاطر فروش نرفتن اجناس تولیدی و ناتوانی در پرداخت وام های دولت شما ) و وضعیت بیکاری و گرانی از همیشه بدتر شده است و اجرای اقتصاد مقاومتی را که سفارش اکید رهبری معظم بود در حد حرف و شعار و برگزاری چند جلسه و دادن گزارش های غیرواقعی ، اجرا نکردید - مردم را فقط به چشم ابزار و رای دهنده به خود نگاه کردید و نه صاحب کشور و انقلاب و حالا مدعی هستید که هیچگاه به آمریکا اعتماد نداشته اید و تا زمانی که متحد و مطیع رهبری باشیم مشکلی نداریم؟؟؟؟؟شما هیچگاه با سپاه و مردم متحد نبودید و هیچگاه مطیع رهبری نبودید و نیستید و دیگر مردم از اینهمه حرف الکی خسته شده اند و سخنان شما چونان دشنه ای در قلب مردم فرو میرود و جگر مردم را میسوزاند لطفا اصلا حرف نزنید اگر میتوانید/
 • IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  0 1
  اقای روحانی حالا میگویی به امریکا نمیشود اعتماد کرد حالا که تمام هسته ایمان وقلب راکتور درآوردیم واجازه بازرسی به مراکز هستهایمان را به غربیها دادیم .دیر شده اشتباهات زیادغیرقابل برگشت داشتیدباید ان موقع که تیم هسته ایتان پای برجام را امضا میکردند فکر چنین فرجامی را میکردیدودرنوشتن برجام دقتها لازم رامیکردید
 • کارشناس IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  0 0
  شما مگر دل هم دارید که کسی توش جا داشته باشد . عم و سرمایمان در این مملکت به باد رفت . وعده بهشت میدهید این در حالی هست که از دنیا برای خود بهشت ساخته اید
 • عبدالله IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  0 0
  هرکس شروع تحریمها وعلت تحریم سپاه رادریکسال گذشته دنبال کند میگوید : آقای روحانی درتحریم سپاه درداخل شمادرصف اول هستید . من باورنمیکنم شماتبعات سخنان خودرانسنجیده بودید وگرنه شمادیپلمات که هیچ به تاریخ این ملت بایدپاسخهای خودرابدهید . کدام رییس جمهورنیروی نظامی کشورخودراتضیف میکند ؟ فقط براندازهاوضدانقلاب هوادارسخنان شمابودند. احساس ترس باعث شده روی جان پاسدارهاحساب کنید . دین ومذهب وآزادی مرده اند . ای مردم آیاازخودتان نپرسیدیدسپاه کنارمیکشید ایران الان کجابود ؟ ترامپ که روحانی تازه به دوران رسیده مینامش اولاازروی ناامیدی است دومااوروزاول به ارتش آمریکادرسراسرآمریکا آتش به اختیارداد !؟ اماشمابااینکه طبق قانون اساسی هیچ حقی دردخالت درامورنظامی نداریدسپاه دست درگردورادنبال کردید وحالاشهیدحججی وآن صدشهیدعراقی وشهیدقمی اولین حاصل فرمان ترامپ به ارتش جلادش بود . مامردم مردیم تاحرفمان شنیده شود ؟ چرامجسمه شهدا ویک دست وبی دستان این ارتش وسپاه راطرفدارانت نمیسازند ؟ آقای روحانی اگراین کشورولایت فقیه وقانون اساسی نداشت شماسپاه راهم منحل میکردید . تندروی شمابرعلیه ارتش درزمان وکالتت راجواب سرتاسرحاکی ازعقل وتدبیر را شهیدچمران داده وثبت شده است . ازنظرسیاسی آینده ای برای برجام شروخودتان نمانده است . برویددرمشاغل قبلی مشغول شوید . آقایان مشرق دراینجاتحریف مبارزه وحماسه وبعثت دوباره اسلام ازخون امام سرخ سینه مرزی درحمله به آن نورآسمان نیست پس بگذاریدمقدس سازی ترویج نشودوحرف این مردم شنیده شود .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس