کد خبر 782192
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
قرص برنج

درپنج ماه نخست سالجاری ۵۲ مورد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۷درصد کاهش یافته است.

به گزارش مشرق، به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران،درپنج ماه نخست امسال ،پنجاه ودو نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج۶۳ نفر اعلام شده بود۱۷درصد کاهش یافته است.

بنابر این گزارش از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با قرص برنج در ۵ماه ،۲۷مرد و ۲۵نفر زن بوده اند.ودرمردادماه سال ۹۶،هشت مورد فوتی براثرمسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است.

آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی نمودن و جلوگیری از آفت زدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار میگیرد،به نام های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.

این قرص ظرف مدت ۳ تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد در اثر مرگی دردناک خواهد مرد.در صورتیکه فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آنرا استشمام کند دچار مسمومست خواهد شد که اگر سم از بدن وی خارج نشود موجب مرگ وی خواهد شد.

دلایل اصلی مسمومیت با قرص برنج عبارتند از:

۱-     مصرف اشتباه قرص موجود در برنج.

۲-     مصرف قرص های قلابی توهم زا که دارای ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج هستند.

۳-     مصرف جهت خودکشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha