کد خبر 782001
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
پرچم آلمان

یک بمب ۲۵۰ کیلوگرمی مربوط به جنگ جهانی دوم حین یک عملیات عمرانی در یکی از ایستگاه های راه آهن برلین کشف شد که عملیات تخلیه ساکنان محل و ختثی سازی آن ساعت‌ها به طول انجامید.

 به گزارش مشرق به نقل از روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، متخصصان پلیس  حدود 14 ساعت بعد از کشف یک بمب 250 کیلوگرمی مربوط به جنگ جهانی دوم در برلین آن را خنثی کردند.

آتش نشانی و پلیس شب دوشنبه روند خنثی سازی این بمب مربوط به جنگ جهانی دوم که حاوی مواد منفجره بسیاری بود را موفقیت آمیز ارزیابی کردند. ساکنان اطراف منطقه کشف بمب که محل سکونت خود را ترک کرده بودند نیز اجازه پیدا کردند دوباره به محل سکونت خود بازگردند.

به دلیل کشف این بمب در پایتخت آلمان چندین ساعت محدودیت های حمل و نقل عمومی اعمال شده بود. این بمب در یکی از ایستگاه های راه آهن کشف شده بود.

این بمب بعد از ظهر روز دوشنبه در یک عملیات عمرانی در یکی از ایستگاه های راه آهن شهر برلین کشف شد. کشف این بمب درست در شب اتحاد آلمان به عملیات بزرگ پلیس و آتش نشانی و شورای منطقه منجر شد. یک محدوده به شعاع 500 متر تحت محاصره قرار گرفته و محصور شد. تخلیه محل کشف بمب چندین ساعت طول کشید و در نیمه های شب تکمیل شد. در این محدوده همچنین یک خانه سالمندان وجود داشت که اقدامات ایمنی برای ساکنان آن ها انجام شد. یک خط مترو متوقف شد و همچنین یک بزرگراه  برای خنثی سازی این بمب مسدود شد. صدها نفر به محل های اضطراری منتقل شدند. 450 نیروی پلیس در این عملیات شرکت داشتند. نیروهای آتش نشان و صلیب سرخ آلمان هم در محل حضور داشتند.

بزرگترین عملیات تخلیه تاریخچه جمهوری فدرال آلمان بر اثر کشف یک بمب مربوط به جنگ جهانی دوم اوایل سپتامبر در فرانکفورت رخ داد که بیش از 60 هزار نفر به دلیل کشف این بمب محل سکونت خود را ترک کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس