کد خبر 780135
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
حسن تفتیان

تفتیان گفت: بسیار خوشحال می شدم که فدراسیون درست یک سال قبل از بازی‌های آسیایی من را برای اعلام برنامه ها و برنامه ریزی هرچه بهتر و ایجاد انگیزه دعوت می‌کرد، نه برای بررسی ادعاهای مطرح شده.

به گزارش مشرق، شب گذشته فدراسیون دوومیدانی از احضار حسن تفتیان به فدراسیون دوومیدانی برای بررسی ادعاهای مطرح شده خبر داد تا با حضور او در فدراسیون به بررسی ادعاهای وی مبنی بر کم کاری و بی‌برنامگی های فدراسیون رسیدگی کنند. البته ابتدا خبر با تیتر دعوت از تفتیان بر روی خروجی روابط عمومی قرار گرفت اما بعد از آن تیتر خبر به "تفتیان به فدراسیون احضار شد" تغییر پیدا کرد.

بعد از این جریانات، حسن تفتیان به این موضوع واکنش نشان داد که در ادامه آن را می خوانید:

تفتیان در مورد احضارش به فدراسیون دوومیدانی اظهار کرد: اینکه فدراسیون زحمت زیادی بکشد و در راه خدمت به ورزش وقت بیشتری بگذارد دلیل بر این نیست که در کارهایش اصلا اشتباه ندارد و تمامی کارها بصورت مفید انجام شده است. فدراسیون نباید در هیچ زمینه ای تاب انتقاد نداشته باشد چرا که مدیرانی موفق هستند که پذیرای انتقادات باشند. با توجه به اینکه نکات مثبتی هم داشته که بنده به کرات در مطبوعات و جلسات آنها را بازگو کردم.

او در ادامه گفت:  رسالت فدراسیون دوومیدانی انجام امورات این رشته در تمامی زمینه ها و گسترش کمی و کیفی این ورزش در کشور است. نباید برای انجام وظیفه و خدمت کردن زیر پرچم مقدس ایران اسلامی بر سر ورزشکاران و مربیان منت گذاشت. چرافدراسیون باید با این تفکر ورزش تحت نظر را مدیریت کند. اخلاق و احترام نیز باید مهمترین اصل در ورزش تلقی شود و کلیه برنامه ها از آماتور تا حرفه ای باید با منشأ گرفتن از بصیرت و منش پهلوانی صورت پذیرد و هیچکس جایگاه خود را بالاتر از دیگری نبیند.

سریعترین مرد ایران با اشاره به نزدیک بودن بازی های آسیایی جاکارتا خاطر نشان کرد: بسیار خوشحال می شدم که فدراسیون درست یک سال قبل از بازی‌های آسیایی من را برای اعلام برنامه ها و برنامه ریزی هرچه بهتر و ایجاد انگیزه برای حضور در این مسابقات دعوت می‌کرد نه اینکه برای "بررسی ادعاهای مطرح شده" به قول دوستان به فدراسیون احضار شوم.

قهرمان دوی 100 متر آسیا در ادامه گفت: به هر حال همه مصاحبه و جبهه گیری عجیب  فدراسیون بر علیه بنده درست قبل از مسابقات آسیایی داخل سالن عشق آباد را به خاطر دارند، اما من در آن زمان به خاطر شاد کردن دل مردم کشورم و تمرکز بر روی مسابقه و تمرینات سکوت کردم تا بتوانم به خوش رنگ ترین مدال برسم. الان هم بنده با مدرک و شاهد، تمام بی برنامگی ها و انجام نشدن کارها در تاریخ مقرر را ابتدا به اطلاع فدراسیون و در صورت لزوم همه موارد را در رسانه خواهم گفت.

او به شرایط بدی که بعد از المپیک برایش رقم خورد اشاره کرد و گفت: ماه ها بعد از المپیک ریو بدون مربی تمرین کردم. با اینکه فدراسیون انگیزه وافر من را برای شرکت در مسابقات جهانی لندن می دید، بعد از مدتها تمرین کردن بدون مربی، سه ماه مرا به اردو فرستاند تا با مربی فرانسوی کار کنم و پس از سه ماه با هر نتیجه ای بجز مدال طلا واکنش نشان می‌دادند، طوری که همین امسال هم فدراسیون بارها بر علیه عملکرد من و مربی جدیدم انتقاد کرد. همین موضوع برای نگرش غیرتخصصی از سوی فدراسیون به دنیای ورزش حرفه ای کافیست و بیانگر این است که فدراسیون معتقد است در سه ماهه دونده نتیجه می‌گیرد. بعد از المپیک ماه ها برای رسیدن به هدفم که طلای قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی بود تنها و با تمام توان تمرین کردم تا خللی ایجاد نشود اما متاسفانه به بدترین شکل به مسابقات جهانی اعزام شدیم تا نتوانم برای کشورم افتخاری کسب کنم.

تفتیان گفت: فدراسیون انتظار دارد با هزینه نون و پنیر، چلوکباب بخورد و این موضوع همیشه مورد تاکید بنده بوده و هست که دوومیدانی ایران زمانی قادر به رقابت با قدرت های آسیا و جهان است که سطح کیفی تمرینات و اردوهایمان با رقیبان قدرتمندتر خود اختلاف زیادی نداشته باشد. ما تا برای بهبود وضعیت کیفی تمرینات در خواستی داریم می گویند ما فلان رقم برای شما هزینه کردیم. البته کاملا حرفشان صحیح است ولی پاسخگوی این سوال نیستند که این مبالغی که شما بیان می کنید چند درصد هزینه های رقبای آسیایی ما است؟

دونده المپیکی ایران در ادامه گفت: حتی همان رقبایی که عملکردشان در سال ٢٠١٧ ضعیف تر از ما بوده بیشتر از ما و با کیفیت تر از ما تمرین می کنند. برای رقابت و جنگیدن با کسانی که در مجهزترین کمپ های دنیا تمرین می کنند نمی توان با اردوهای سه ماهه قد عَلَم کرد.

سریعترین دونده ایرانی گفت: گاها ثابت شده که سهل انگاری و تعلل فدراسیون برای انجام بعضی امورات نه تنها به ضرر مالی بیشتر از حد نرمال انجامیده بلکه کیفیت را از کار گرفته است. من این موضوع را چندین بار با مسئولان مطرح کردم که فلان موضوع یا کار می بایست انجام شود و چرا وقتی می توانیم در موعد مقرر کاری انجام دهیم از آن چشم پوشی می کنیم تا هم استرس کار بیشتر شود و هم  هنگام انجام دادن، ضرر بیشتری به علت دیر کرد متحمل شویم.

تفتیان در پایان خاطرنشان کرد: رییس محترم فدراسیون و کلیه بزرگواران تحت امر ایشان این موضوع را به صراحت کامل بدانند که هیچ دلیلی بجز دلایل فنی و تمرینی وجود ندارد که حسن تفتیان به فدراسیون نرود. بنده اگر قبل از مسابقات داخل سالن وقت این را نداشتم که به فدراسیون بروم چون صبح و بعدازظهر تمرین می کردم و قبل از آن مسئولان با مربی بنده جلسه گذاشتند و برنامه ها را بستند. پس الزامی برای قطع تمریناتم و رفتن به فدراسیون نبود، اما هیچ دلیلی ندارد که به فدراسیون نروم چون دوومیدانی خانه ما ورزشکارهاست.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس