سردار حاجی زاده

فرمانده نیروی هوافضای سپاه، طول موشک خرمشهر را ۱۳ متر اعلام کرد.

به گزارش مشرق، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در جمع کارکنان سازمان فرودگاه‌های کشور در فرودگاه مهرآباد طی سخنانی اظهار داشت: خوب است به جای برگزاری اینگونه مراسمات مروری بر گذشته انجام دهیم. در کنار منابع و ثروت‌های‌مان تاریخ و به‌ویژه دفاع مقدس یکی از نمونه‌های بی‌نظیر این منابع است که هم‌اکنون می‌توان از آن استفاده کرد.

وی افزود: به فاصله مدت کوتاهی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد جنگ تحمیلی بودیم که یک طرف آن ایران است که هنوز پایه‌های نظام تشکیل شده در آن استحکام لازم را ندارد همچنین ارتش ایران دارای وضعیتی است که فرماندهان آن یا فرار کرده‌اند یا اخراج شده‌اند. سپاه پاسداران هم از نیروی آموزش دیده خاصی برخوردار نبود.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: در آن زمان با وجود رئیس جمهوری مانند بنی‌صدر اوضاع خوبی بر کشور حاکم نبود و به قول فوتبالیست‌ها ما سه بر صفر عقب بودیم. اما در آن سوی معرکه ارتش عراق تا بن دندان مسلح بود و در شروع جنگ پشتیبانی‌ها از صدام بی نظیر بود. اعراب منطقه، شوروی، کشورهای اروپایی و آمریکا کاملا از عراق حمایت می‌کردند و در ادامه خود آمریکا نیز مستقیما وارد عمل شد و هواپیمای مسافربری و سکوهای نفتی ما را مورد هدف قرار داد.

فرمانده نیروی هوایی سپاه خاطر نشان کرد: در طول جنگ هواپیماهای u2 جاسوسی و ماهواره‌های آمریکایی اطلاعات لازم را در اختیار صدام قرار می‌دادند اما در انتهای جنگ شاهد آن بودیم که علی‌رغم تمام این پشتیبانی‌ها حتی یک متر از خاک کشور جدا نشد و دشمن به هیچ یک از خواسته‌هایش نرسید.

وی با بیان اینکه در ابتدای جنگ، عناصر معمولی سپاه بودند که جنگ را اداره می‌کردند خاطر نشان کرد: در انتهای جنگ سازمان سپاه گسترش پیدا کرده و صاحب لشکرها و یگانهای متعدد بود. همچنین سپاه توانست تا انتهای جنگ یگان‌های موشکی، توپخانه، زرهی و یگان‌های پیاده با استفاده از غنائم ارتش عراق تشکیل دهد.

حاجی‌زاده افزود: ارتشی با شرایط نه چندان خوب وارد جنگ شد در آخر جنگ یک ارتش آبدیده شده بود و دارای متخصصان متعدد در حوزه‌های مختلف بود. در طول دوران دفاع مقدس با نگاه جهادی و بکارگیری نیروهای با ایمان و اقتدا به رهبری حضرت امام تهدید جنگ به یک فرصت تبدیل شد. این روش یک ثروت است و می‌شود با استفاده از آن سایر مشکلات را حل کرد.

وی با بیان اینکه این نگاه با پایان جنگ در نیروهای مسلح پایان نیافت تصریح کرد: اگر امروز می‌بینید در حوزه‌های نظامی به توانمندی رسیدیم به طوری که هر سال چندین دستاورد در سطح جهانی داریم این ظرفیت حاصل همین روحیه است که در سپاه حفظ شده است.

وی با اشاره به خاطره‌ای از شهید طهرانی‌مقدم گفت: ایشان می‌فرمودند جنگ تمام شده ولی باید خودمان را تجهیز کنیم که اگر اسرائیل یا آمریکا خواستند از پایگاههای دوردست به ما حمله کنند به آنها دسترسی داشته باشیم. روز پایان جنگ روز آغاز کار شهید طهرانی‌مقدم بود و اینکه ما توانستیم برد موشک‌های‌مان را به تدریج به 2 هزار کیلومتر برسانیم از جمله دستاوردهای این شهید است.

فرمانده نیروی هوایی سپاه با اشاره به رونمایی از موشک بالستیک خرمشهر اظهار داشت: این موشک دارای طول 13 متر و سر جنگی به وزن 1800 کیلوگرم با قابلیت هدفگیری چندین هدف است.

حاجی‌زاده تاکید کرد: ما وقتی شیطنت آمریکایی‌ها را مرور می‌کنیم می‌بینیم که این کارها هنوز ادامه دارد. زمانی که داعش به عراق و سوریه حمله کرد آمریکایی‌ها گفتند جنگ با داعش 30 سال طول می‌کشد و ما شاهد بودیم که داعش در مقابل دیدگان آمریکا هر جنایتی انجام داد و آنها ساکت بودند. شاهد بودیم که ستون تانکرهای نفت عراق توسط داعش به فروش می‌رسید و آمریکایی‌ها هم حتی یک بار آنها را نزدند و سر سوزنی نیز اطلاعات در اختیار عراقی‌ها قرار ندادند.

وی با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها اراده می‌کردند ظرف 3 ماه تمام فرماندهان داعش را نابود می‌کردند گفت: آنها اقدامات داعش را می‌دیدند اما هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دادند و اگر سپاه پاسداران با محوریت نیروی قدس اقدامی انجام نمی‌داد جنگ با داعش 30 سال طول می‌کشید.

وی ادامه داد: امروز آنچه ما را تهدید می‌کند جنگ نیست چرا که هم توان دفاعی خوبی داریم و هم اوضاع دشمن را رصد می‌کنیم چند روز پیش شنیدیم ناو هواپیمابر آمریکایی به پهپاد ما هشدار می‌دهد و ما دیدم که پهپادی در آسمان نداریم این نشان از آن دارد که دشمن واقعا ترسیده و توهم او را فرا گرفته است. زمانی که آمریکایی‌ها از خلیج فارس عبور می‌کنند ترس همه وجود آنها را می‌گیرد و بی‌جهت مرتب هشدار می‌دهند.

حاجی‌زاده افزود: آنچه که امروز برای کشور خطر محسوب می‌شود تفرقه و بیکاری تحت تاثیر عملیات روانی دشمن است استفاده نکردن از نیروهای انقلابی و استفاده از نیروهای غربی و نیزعدم توجه به فرمایشات رهبری برای ما خطر دارد و هیچ کدام از اینها بیرونی نیست.

حاجی‌زاده تاکید کرد: دژ مستحکم کشور ما مانند مثلثی است که قاعده آن مردم هستند ضلع دوم آن رهبری و ضلع سوم آن نیروهای مسلح هستند حال دشمن برای اینکه به این دژ آسیب بزند کاری می‌کند تا بتواند به این مثلث حمله کند جنگ‌های اعتقادی علیه کشور ما از مصادیقی است که مردم را هدف گرفته است.

وی با بیان اینکه امروز توان ما هزاران برابر بیشتر از دوران دفاع مقدس است افزود: توان دشمن ما نیز هزاران بار ضعیف‌تر از زمان جنگ شده است ما در نیروهای مسلح به واسطه اطلاعات بسیاری که داریم وضعیت دشمن را رصد می‌کنیم و شاهد هستیم آنها علیرغم داشتن ابزار و وسایل زیاد انگیزه و شجاعت کمی دارند.

وی ادامه داد: ما نباید با اشتباه گرفتن اهداف جای دوست و دشمن را عوض کنیم و نباید اولویت‌بندی‌های کشور را اشتباه بگیریم. امروز همه کشور از همه جناح‌ها مبنا را به تقویت بنیه دفاعی خصوصا موشکی قرار داده‌اند. ما در اصول نظام با هم اختلافی نداریم و معتقدیم توان موشکی قدرت کل نظام است و همگی می‌بایست از این توانمندی دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: ما یادمان نرفته که مردم در زمان جنگ فریاد می‌زدند موشک جواب موشک و همچنین یادمان نرفته حمله‌های وحشیانه دشمن به شهرهای ما باعث بوجود آمدن روزهای سختی برای ما شد لذا باید کاری بکنیم تا بتوانیم در روزهای سختی جواب خواسته‌های مردم را بدهیم تا خجل نشویم. توسعه موشکی کشور بعد از تهدید دشمن چند برابر شتاب گرفته با این تفاوت که امروز حمایت همه اقشار را داریم و تنها نیستیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز توان موشکی کشور ما از ایده تا محصول کاملا داخلی است و در این بخش‌ها هیچ موردی نداریم که بومی نباشد. همچنین در حوزه‌های پدافندی نیز پیشرفت‌های خوبی حاصل شده و در حوزه‌های بمب‌های هوشمند و پهپادها نیز در سطح جهانی هستیم و باز هم اعلام می‌کنیم در حوزه‌های مهندسی، راهسازی و سایر حوزه‌ها آمادگی کمک به بخش‌های دولتی را داریم و پیشنهاد می‌کنیم که آنها حداقل یک بار این موضوع را امتحان کنند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 15
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  40 5
  به جرات میشه گفت بعضی خبرنگارهای بعضی رسانه ها "عمدا" دست به تحریف دستاوردهای ما برای زیر سوال رفتن توان اونها می زنن سردار در تمام گفتگوها بارها گفت سرجنگی این موشک 1800 کیلوگرم بعد بعد طرف چندین و چند بار می نوشت 1800 کیلومتر سرجنگی!!!..این موضوع تقریبا در تمامی رونمایی های ایران دیده میشه
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  25 8
  آنچه که امروز برای کشور خطر محسوب می‌شود تفرقه و بیکاری تحت تاثیر عملیات روانی دشمن است استفاده نکردن از نیروهای انقلابی و استفاده از نیروهای غربی و نیزعدم توجه به فرمایشات رهبری برای ما خطر دارد و هیچ کدام از اینها بیرونی نیست
  • دکتر یسربی IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
   23 11
   وقتی مردم در انتخابات به کسانی رای میدن که خام فروشی چند برابری نفت خام برای اونها مهمترین اولویت و هدف هست که خروجی اون میشه واردات چند برابری از کشورهای طرف خریدار نفت ایران به واسطه تامین ارز حاصل از صادرات نفت و سنگین و سنگیتر شدن رکورد بر بازار تولید صنعت و حتی خدمات و کشاورزی به خاطر سیاست درهای باز وارداتی مشخصه چه بلایی سر اشتغال اون کشور میاد!..ایران از دهه 40میلادی این سیاست نفتی رو داره ادامه میده و با وجودی که پیش بینی میشه تا دو دهه عصر نفت گران کلآ تمام بشه ول کن نفت و تاجران خام فروش نیست!...اصولا مسئولین غرب گرا در ایران همیشه دنبال کوتاه ترین راه حل هستن که خام فروشی حداکثری در هر چیزی که در اصل یه مسکن هست رو یک راه حل می دونن و در ازای تحویل بازار ایران به خریداران نفت حاضر به دادن هر امتیازی میشن نتیجه اون رو 30 سال بعد انقلاب و ده سال قبل از انقلاب به خوبی داریم می بینیم......جالبه گند کارهاشون هم که در میاد دو قطبی چرخ سانتریفیوژ چرخ اقتصاد یا چرخ موشک چرخ کارخونه درست می کنن تو نگو قبل از هسته ای چه گلی به سر صنعت تماما مونتاژکار ایران زده بودن که در مونتاز پیکان هم عاجز بود!!..اصولا شما وقتی 70 درصد نفتی هستی قیمت نفت بشه 120 دلار جمعیتت باشه بیست میلیون به حد متوسطی از رفاه می رسی وقتی نفت بشه 45 دلار جمعیت بشه 80 میلیون همان حد متوسط رو هم از دست می دی! این واقعیتی هست که کارشناسان داخلی ما شهامت گفتنش رو ندارن چون باید کل ساختارهای کج رشد کرده اقتصاد ایران با رانت نفتی تغییر کنه...
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  29 6
  یادمان نرفته که مردم در زمان جنگ فریاد می‌زدند موشک جواب موشک
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  31 5
  آفرین حاجی زاده
  • IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
   3 0
   خدا قوت سردار
 • شهروند ارومیه IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  28 6
  سلام آفرین بر طراحان و سازندگان موشک های بیدار و کوبنده انقلاب اسلامی ایران باید سفیران و دیپلمات های جمهوری اسلامی به نمایش این موشک ها دعوت کرد تا در حین گفتگو با بیگانگان صلابت جمهوری اسلامی را فراموش نکنند باید دانشجویان دانشگاها را با این موشک ها بیشتر تر آشنا کرد تا ساختن ایران قدرتمند را یاد بگیرند و در آخر باید ضمن ارج گذاری به نیروهای موشکی درخواست جدیدی را ار آنها خواستار شد و آن این است دلاورمردان به فتح آسمانها و سیاره ها فکر بکنید و به جلو افتادن از ناسای امریکا طرح و ایده در این زمینه تولید کنید و با هدایت دانشگاه ها و ایجاد انگیزه اقتصادی در بخش خصوصی کشور زمینه را برای فتح کرات آسمانی توسط فرزندان ایرانی فراهم کنید. به امید آن روز
 • اصلاح طلب IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  17 47
  موشک های بالستیک مجهز به کلاهک هیدروژنی اسراییل و پاکستان یاحتی امریکا فرانسه انگلیس به سمت ایران شلیک بشه چه خواهید کرد؟
  • سیاوش AE ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
   19 5
   چهل ساله ما داریم مشکلات حل می کنیم اصلاح طلب میاد گند میزنه توش اون موقع هم یه کاریش می کنیم نگران نباش
  • میگ میگ IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
   12 2
   هدایتش می کنیم به سمت شما
  • IR ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
   21 1
   ما هم نیروگاه های هسته ای اونها رو با انبوهی از موشک های متعارف میزنیم. در واقع سلاح هسته ای ما در خاک همان کشورها قرار داره
  • IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
   2 1
   دوست اصلاح طلب من. شما نترس! اگه میخواستند بزنند تا حالا زده بودند. اونها میدونن چه خبره که جرئت هیچ کاری رو ندارن و فقط نوچه هاشون رو میندازن به جون ایران که اذیت کنن. اونها خیلی چیزها میدونن که اگه بگن باعث اقتدار بیشتر ایران میشه به همین خاطر توی دلشون میریزون و میلرزن. شما فعلا بطلب. یعنی اصلاح رو بطلب.
 • آرش IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  28 6
  فکری به حال نیروی هوایی بکنید!
 • مدافع ایران IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  18 6
  دست مریزاد. سردار متشکریم. تا زنده ایم رزمنده ایم به کوری چشم ترامپ
 • IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  23 1
  صنعت دفاعی، باید مورد توجه بیشتری قرار بگیره.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس