کد خبر 774220
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۸
حمید صفت

حمید به دنبال اعلام نظریه پزشکی قانونی، صبح روز گذشته چهارشنبه 22 شهریور ماه به شعبه سوم دادسرا- به ریاست بازپرس منافی آذر- منتقل شد.

به گزارش مشرق، صبح روز گذشته چهارشنبه 22 شهریور ماه پسرکوچک ناپدری حمید صفت - خواننده زیرزمینی- با حضور در دادسرای جنایی تهران خواستار قصاص عامل قتل پدرش شد. این درحالی است که متهم جوان ادعا می‌کند ضربه‌های او کشنده نبوده و پدرخوانده‌اش به دلایل دیگری جان باخته است. اما نظریه پزشکی قانونی تأکید کرده، خونریزی و آسیب مغزی در اثر اصابت جسم سخت به آهیانه راست، علت اصلی مرگ مرد 66 ساله بوده است.

حمید به دنبال اعلام نظریه پزشکی قانونی، صبح دیروز به شعبه سوم دادسرا- به ریاست بازپرس منافی آذر- منتقل شد.


درجلسه رسیدگی به ماجرا، سهیل- یکی ازپسران قربانی - به نمایندگی از سایر اولیای دم خواهان قصاص برادر خوانده‌اش شد. اوهمچنین از مادر حمید نیزبه خاطر مشارکت در جرم شکایت کرد. سپس متهم که از 28 مرداد امسال به اتهام قتل پدرخوانده‌اش پس از مشاجره شدید و درگیری بازداشت شده است گفت: من ضربه‌ای به سر پدرخوانده‌ام نزدم. من دو ضربه به او زدم که یکی به بالای ابرویش خورد و دیگری به گونه‌اش برخورد کرد. پدرخوانده‌ام تا یک ساعت بعد از این درگیری حالش خوب بوده و با همسایه هایمان صحبت کرده. بعد هم برای نماز خواندن از آنها جدا شده است. حتی اورژانس هم گفته که حالش خوب بوده است واو به اصرار دیگران به بیمارستان رفته است. پس این احتمال وجود دارد در یک ساعتی که پدرخوانده‌ام با دوستش تنها بوده اتفاقی رخ داده باشد. گفته شده که پدر خوانده‌ام حالت تهوع داشته شاید به خاطر این حالت تهوع نتوانسته تعادلش را حفظ کند و سرش با جایی برخورد کرده است.

حتی ممکن است دوست هوشنگ- مقتول - به او پیشنهاد داده باشد که به دروغ بگوید من اورا زده‌ام تا به این ترتیب گوشمالی‌ام داده باشند. یاحتی ممکن است دوست پدرم باعث این حادثه شده باشد. همه می‌دانند که او به پدرم بدهکار بود و شاید سر این موضوع اتفاقی رخ داده باشد. از طرفی دوست پدرم به دروغ به چندین نفر گفته که ضربه‌هایی که من زده‌ام باعث آسیب به فک و جاهای دیگر صورتش هم شده است. در حالی که اصلاً این‌طور نبود. حمید گفت: آن روز من خشمم را روی وسایل خانه خالی کردم و مادرم بین ما بود. فاصله من و پدر خوانده‌ام طوری بود که نمی‌شد ضربه‌ای زد. پدر خوانده‌ام در بیمارستان گفته که من با دست او را زده‌ام نه با مشت. بنابراین می‌خواهم به نظریه پزشکی قانونی اعتراض بزنم.


مادر حمید نیز گفت: من به‌عنوان شاهد ماجرا با نظریه پزشکی قانونی در رابطه با اینکه جسم سخت به سرشوهرم وارد شده مخالفت دارم. من آدم بلند قدی هستم و تقریباً قدم در حد پسرم است. آن روز طوری جلوی هوشنگ بودم که به طور کامل مانعی بین آنها محسوب می‌شدم و اصلاً به یاد نمی‌آورم چیزی به مقتول خورده باشد.14 سال با هوشنگ زندگی کرده بودم و کسی صدای ما را نشنیده بود. حتی روز دعوا به من می‌گفت فریاد نزن که همسایه‌ها با خبر نشوند و آبرویمان نرود. از طرفی وقتی همسایه‌ها برای جدا کردن آمدند، چرا به آنها چیزی نگفت.» باپایان اظهارات حمید ومادرش، بازپرس جنایی دستور انتقال حمید از زندان به اداره آگاهی برای بازسازی صحنه حادثه را صادر کرد و بررسی‌ها دراین خصوص همچنان ادامه دارد.

منبع: ایران

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 1
 • معظمى IR ۰۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  0 1
  خدا اينجور زنها رو كه مثل شيطان هستند ، از روى زمين بردارد كه اسسمشون رو هم گذاشتن مادر، كه هم باعث مرگ يك پير مرد بيچاره شد و هم باعث شد كه پسر جوانش پاى اعدام بره اينجور زنها همه را گمراه ميكنند
 • سيفى IR ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  0 0
  خانم اميرى ميدانى چرا حميد صفت به اين روز افتاد ؟ حميد بجاى گناهان تو مجازات ميشود برو از مردمى كه حقشون رو خوردى و زند گيشون رو بباد دادى حلالى بخواه ، كه شايد خدا در گناهانت تخفيف بده. تو اى زن گناهكار چه گونه تا حالا زنده موندى؟
 • مشعوفى IR ۰۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  0 0
  حميد صفت بجاى مادرش (اميرى) مجازات ميشود، او كه تشنه محبت بود و در بدر به دنبال محبت ميگشت فريب مادرش را خورد و قتلى را كه مادرش كرده او بگردن گرفت و اين زن ظالم نميگويد كه خودش شوهرش را كشت
 • شادى IR ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  0 1
  حميد صفت الان كجايى ؟ ايا انجا محبت ميبينى؟ انجا مادرت تورا نوازش ميكند؟ تو از كمبود محبت مادرى دست به اينكار زدى وحالا زندگيت را بپايش دادى؟ ايا محبت كافى از مادرت گرفتى؟؟؟؟
 • محمدرضا IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
  0 0
  خدا کنه ازاد بشه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس