ناصر محمد خانی

پیشکسوت پرسپولیس گفت:امسال بهترین زمان برای تیمی است که همه بازیکنانش با هم هماهنگ هستند و چند سال است که با هم بازی کرده اند تا به فینال رقابت ها راه یابد.

سرویس ورزش مشرق – پیروزی قاطعانه 3 بر یک پرسپولیس مقابل یکی از نمایندگان کشور سعودی آن هم در کشوری که هم پیمان و متحد عربستان است، شیرین و حلاوتی دو برابر داشت. راهیابی به مرحله نیمه نهایی برای نماینده کشورمان اتفاق مهمی بود که در شرجی و گرمای سواحل خلیج همیشه فارس بدست آمد. تیمی که در دقیقه 11 بازی با اخراج کمال الدین کامیابی نیا 10 نفره به بازی ادامه می داد.

ناصر محمدخانی در گفت و گو با مشرق، درباره این برد و شیرینی های آن برای تماشاگران پرسپولیس حرف زد و از روشی که پرسپولیس برای کسب این برد اتخاذ کرده بود حرف زد.

متن صحبت های وی را در ادامه می خوانید:

*دفاع الاهلی ضعف داشت

در بازی قبلی هم که در 20 دقیقه آخر دو گل به این تیم زدیم مشخص بود مدافعان شان آسیب پذیر هستند. در چند صحنه به ویژه گل اولی که علیپور زد او چند متر از دفاع حریف عقب تر بود ولی از او رد شد و مدافع تکل هم زد ولی به او نرسید.

*می دانستم برنده ایم

من پیش بینی کرده بودم که الاهلی را راحت می بریم. تیمی که بازی 2 بر صفر باخته در مسقط را دو بر دو کرد یعنی می توانست در ادامه اگر بازی 5 دقیقه طول می کشید کار را با برد خود به پایان برساند.

*حریف اصلی پرسپولیس گرما بود

شرایط جوی خیلی بدی در این فصل از سال در امارات وجود دارد. هوا هم گرم است و هم رطوبت بسیار بالایی دارد هرچند که بازیکنان به خوبی از پس کار برآمدند و حریف اصلی شان را هم شکست دادند.

*دفاع پرسپولیس عالی کار کرد

خط دفاعی مان خیلی عالی کار کرد و درصد اشتباهاتش خیلی کمتر از حریف بود. برعکس پرسپولیس مدافعان تیم الاهلی واقعا آسیب پذیر و خیلی کند بودند و در چرخش ها و برگشت ها ضعیف عمل می کردند و از بازیکنان پرسپولیس جا می ماندند. چند بار دیدیم علیپور خیلی راحت مدافعان شان را دور می زد. معنی اش این بود که آنها کُند بودند. علیپور می رفت دور می زد و پاسش را می داد.

*وقت کشی فنی مان عالی بود

مثلث خوبی در جناح چپ داشتیم که به خوبی وقت را نگه می داشتند. امیری خیلی خوب توپ را لب خط راه می برد. هم تیم نفسی می گرفت و هم کاری که برانکو از آنها می خواست را انجام می دادند. این بهترین روش برای وقت کشی فنی و فوتبالی است که در انجامش عالی بودیم.

*برانکو به تیم نفس دوباره داد

تعویض های برانکو خیلی به موقع و درست بود. او با این کارش نفس تازه ای به تیم داد. هر سه بازیکن تازه وارد هم در این برد تأثیر مستقیم داشتند. دوتای آنها پنالتی گرفتند و یکی هم که پنالتی زد. این نشان می دهد تازه نفس ها تا چه حد در روند تیمی تأثیرگذار بودند و چطور نفس پرسپولیس را چاق کردند.

*هر 10 نفر بهترین بودند

همه بازیکنان خوب بودند و نمی توان از چهره خاصی به عنوان بهترین بازیکن یاد کرد. همه درخدمت تیم بودند. با اینکه تیم 10 نفره بود ولی واقعا دوندگی شان در آن شرایط جوی، گرما و شرجی خیلی عالی بود.

*بهترین موقعیت برای فینالیست شدن است

امیدواریم که از پس الهلال هم بربیاییم. امسال بهترین زمان برای تیمی است که همه بازیکنانش با هم هماهنگ هستند و چند سال است که با هم بازی کرده اند تا به فینال رقابت ها راه یابد. ما می توانیم یکی از دو فینالیست آسیا باشیم.

*پرسپولیس فقط بیرون بازی می کند!

تیم ما الان چندین بازی است که در آزادی بازی نکرده و همه مسابقات اخیرش را بیرون از خانه برگزار می کند. ای کاش این شاهکاری که در دیدار با الاهلی خلق شد در استادیوم آزادی بود. یا لااقل در تهران با حریف نیمه نهایی بازی می کردیم. این هم یکی از مشکلات پرسپولیس است که خوب از پس آن برآمده.

*مسقط برای پرسپولیس خوب است

خوب است که در بازی با الهلال ما در دیدار اول مهمان هستیم. فکر می کنم پرسپولیس باز هم عمان را برای میزبانی اش معرفی کرده باشد. اگر مسقط را معرفی کند اتفاق خوبی است. چون عربستان به قطر نمی آید و اماراتی ها هم به ایران میزبانی نمی دهند چون متحد عربستان است.

*خستگی باعث گل خوردن تیم شد

درمورد گلی که بیرانوند دریافت کرد هم نمی توان گفت چه کسی مقصر بوده است. یک مقدار تعلل بچه ها باعث گل خوردنشان شد که با آن فشار تیم الاهلی این اشتباه رقم خورد ولی باز هم تیم به بازی برگشت و دو گل دیگر هم زدند.

*به تماشاگران یک هدیه خوب بدهید

به امید خدا امیدواریم که الهلال را هم ببریم. امسال سالی است که این تیم می تواند با کمی دقت قهرمان شود. بهترین سال است. چون هر زمان شرایط تیم ملی و باشگاهی مان خوب باشد همین می شود. الان چند سالی است که تیم ملی مان خوب نتیجه می گیرد ولی در باشگاهی یک مقدار ضعیف عمل کردیم و تا اینجا یا نمی آمدیم یا حذف می شدیم و سالهاست در فینال نبودیم. امیدوارم که امسال بهترین سال برای پرسپولیس باشد و بتواند از پس الهلال بربیاید و به فینال برود. امیدوارم یک هدیه خوب به تماشاگران بدهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس