سید مهدی هاشمی

رئیس پیشین فدراسیون تیراندازی گفت: باید دید وزارت ورزش بر چه نامه‌ای استناد و اعلام کرده که انتخابات تیراندازی درست بوده است.

به گزارش مشرق، سید مهدی هاشمی در خصوص اظهارات اخیر امیررضا خادم، مبنی بر تائید ریاست دادگر بر فدراسیون تیراندازی با دستور دیوان عدالت اداری اظهار داشت: ظاهرا و بر اساس پرس‌وجویی که داشتم دیوان به ابهام وزارت ورزش و جوانان پاسخ داده و بر اجرای حکم تاکید کرده است. باید دید وزارت ورزش بر چه نامه‌ای استناد می‌کند و باید منتظر انتشار نامه باشیم.

وی در ادامه افزود: ماده 79 در شعبه هم ارز اجرا می شود. در واقع حکم قبلی از اوایل امسال لغو شده است. ماده 79 برای یکبار قابل اجرا است که آن با درخواست بنده انجام شده است. یک نامه که نمی‌تواند رای را لغو و یا نقض کند ضمن اینکه دیوان هم اعتبار خود را برای این موضوع زیر سوال نمی‌برد. وزارت ورزش نامه‌ای به دیوان فرستاده و گفتند هرچه رئیس دیوان بگوید اجرا می‌کنیم. باید بگویم که رئیس دیوان تا الان چیزی را امضا نکرده است حال اینکه می‌گویند با تدبیر رئیس دیوان این موضوع حل شده را نمی‌دانم از کجا مطرح می‌کنند. آنچه من پرسیدم این است دیوان نمی‌تواند با یک نامه حکم دیوان را لغو کند. اینکه مستندات خادم برای این اظهار نظر چه بوده، مسئله‌ای است که در این یکی، دو روز مشخص می‌شود.

هاشمی تاکید کرد: شرح وظایف و متن ماده 79 همه چیز را بیان کرده است. سایر موضوعات تنها بازی با کلمات و الفاظ است. در وزارت ورزش هرکسی یک اظهار نظری می‌کند که با هم منطبق هم نیست. نمی‌دانم اینها فکر آبروی مملکت را نمی‌کنند؟ بلاخره تکلیف این حرف‌ها روشن می‌شود. وقتی کمیته ملی المپیک اعلام کرده که بر اساس رای دیوان فلانی رئیس فدراسیون است و گفته ظرف یک هفته حکم اجرا و گزارش آن به فدراسیون جهانی اعلام می‌شود، اینکه بعد از یک ماه این حکم اجرا نشده نشان دهنده این است که دولت نمی‌خواهد حکم را اجرا کند و دخالت دولت را نشان می‌دهد. فرض محال اگر حکم عوض شود آیا برداشت جز این است که دولت برای تغییر رای فشار آورده است؟ چطور می‌توانند دخالت دولت در این مسئله را برای فدراسیون جهانی توجیه کنند؟

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس