دریادار عباسی

فرمانده منطقه دوم دریایی با تکذیب ادعای فرماندهی ناوگان آمریکا در خصوص عدم دریافت اخطار از ناو نداجا گفت: در صورت لزوم مستندات اخطار به ناو آمریکایی را منتشر می‌کنیم.

به گزارش مشرق، دریادار دوم رضا عباسی فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت نیروی دریایی ارتش درباره هشدار چند روز پیش ناو موشک انداز فلاخن نداجا به یک فروند ناو آمریکایی، گفت: از آنجایی که در منطقه دریای عمان و شمال اقیانوس هند حضور مداومی داریم، شناورهای رزمی خود را در این منطقه مستقر کرده و در حال اجرای فعالیت‌های اطلاعاتی و عملیاتی خودمان هستیم و  اشراف اطلاعاتی ما در این حوزه‌ها ثابت شده است و ناوگروه‌های ما در این منطقه نیز به ماموریت‌های خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: بر مبنای همین اشراف اطلاعاتی،  باخبر شدیم یک لنج ماهیگیری ایرانی به نام شمس دچار سانحه دریایی شده و درحال غرق شدن است و در همین حین به ناو موشک‌انداز فلاخن که در محور گشت خودش در حال گشت زدن بود، ابلاغ کردیم که با حد اکثر سرعت به سمت لنج حرکت کند و این لنج را نجات دهد. 

دریادار دوم عباسی ادامه داد: در همین حین درمکالماتی که بین ناو pc02 آمریکایی با یک واحد آمریکایی دیگر که احتمال می‌دهیم واحد سرفرماندهی آن بوده باشد، اعلام شد که یک لنج ایرانی در حال غرق شدن است و ما برای نجات آن لنج به سمتش حرکت می‌کنیم.

فرمانده منطقه دوم دریایی نداجا با بیان اینکه تمام مکالمات ناو آمریکایی موجود است، تصریح کرد: در صورت صلاحدید سلسله مراتب فرماندهی ما آمادگی انتشار این مکالمات را داریم.

وی خاطر نشان کرد: از آنجایی که ما از اهداف و ماهیت حضور نا مشروع ناوگان آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان اطلاع داریم، به ناو آمریکایی اخطار دادیم که از هرگونه نزدیک شدن به لنج ایرانی خودداری کند و ما خودمان براساس شرح وظایف‌مان در حوزه روابط بین الملل دریایی مقتدرانه عمل می‌کنیم.

امیر عباسی گفت: بر همین اساس ناو موشک انداز فلاخن به سمت لنج صیادی رفته و تیم امداد و نجات خودش را به این لنج اعزام و در پی تعمیر آن بود که پس از انجام اقداماتی که در حوزه امداد و نجات و آذوقه و سوخت انجام شد، این لنج را به سمت بندر راهبردی جاسک ید کرده و در این بندر پهلو گرفت که این اقدام مورد تقدیر سلسله مراتب شهرستانی نیز قرار گرفت.

وی در ادامه باردیگر با تکذیب اظهارات فرماندهی ناوگان آمریکا مبنی بر عدم دریافت اخطار از ناو نیروی دریایی ارتش، تا کید کرد: مکالمات ناوآمریکایی به شماره بدنه pc02 در اختیار ما قرار دارد و در صورت صلاحدید سلسله مراتب فرماندهی آمادگی انتشار آن را داریم.

امیر عباسی در پایان تصریح کرد: ما در این منطقه حضور داریم و ماموریت‌مان را انجام می‌دهیم و هرگونه حضور و فعالیت آمریکایی‌ها در این منطقه حتی فعالیت امداد و نجات را نامشروع دانسته و هیچ نیازی به حضور ناوگان آمریکا در منطقه نداریم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس