کد خبر 772667
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
سر درد نمایه

در این مطلب به چند حدیث درباره راهکارهای درمان سردرد اشاره شده است.

به گزارش مشرق، احادیث متعددی از ائمه اطهار در حوزه سلامتی، پیشگیری از ابتلا به بیماریهای مختلف و درمان آنها به دست ما رسیده است که در ادامه برخی از احادیث درباره راه‌های خلاصی از سردرد آمده است:

شستن سر با خطمی

امام کاظم(ع): شستن سر با خطمی در روز جمعه، از سنت است، روزی را سرشار می‌سازد، فقر را باز می‌دارد، مو و پوست را نکو می‌کند و مایه ایمنی از سردرد است.

 نوشیدن آب نیم‌گرم

امام صادق(ع): پیامبر خدا(ص) به هنگام افطار با حلوایی آغاز می‌کرد و بدان، روزه می‌گشود؛ اگر حلوا نمی‌یافت با شکرینه‌ای دیگر یا چند دانه خرما و اگر نیز یافت نمی‌شد، با آب نیم‌گرم. آن گاه می‌فرمودند: این معده و جگر را پاک می‌کند و سردرد را از میان می‌برد.

 شستن پاها با آب سرد

رسول اکرم(ص): شستن پاها با آب سرد پس از بیرون آمدن از حمام، مایه ایمنی از سردرد است.

 مالیدن روغن بنفشه

امام صادق(ع): چه خوب روغنی است روغن بنفشه، درد را از سر و چشمان می‌برد.

 خضاب کردن با حنا

پیامبر خدا(ص): حنا خضاب اسلام است، ثواب عمل مؤمن را می‌افزاید، سردرد را از میان می‌برد، چشم را تیزبین می‌کند، قدرت آمیزش را افزون می‌سازد و مهتر گیاهان خوشبو در دنیا و آخرت است.

استعمال انفیه

امام صادق(ع): پیامبرخدا(ص) چون سردرد داشتند، به روغن کنجد انفیه می‌کرد؛ به نقل از علی بن یقطین: به امام رضا(ع) نوشتم که در سرم، سردی شدیدی حس می‌کنم به گونه‌ای که چون بادی به من می‌خورد، چیزی نمی‌ماند که از هوش بروم؛ امام در پاسخ برایم چنین نوشت: بر تو باد انفیه عنبر و زنبق، پس از خوردن غذا، تا به اذن خداوند عافیت یابی.

 حجامت

رسول خدا(ص): حجامت در سر، درمانی برای دیوانگی، جذام، شب‌کوری، پیسی و سردرد است.

کاسنی

روزی امام رضا(ع) برای یکی از خدمتکاران که گرفتار تب و سردرد می‌شد، کاسنی خواست و فرمود آن را آرد کنند، سپس آن را بر روی کاغذی قرار داد و روغن بنفشه بر رویش ریخت و این مخلوط را بر پیشانی شخص گذاشت، آنگاه فرمود: بدانید که این، تب را می‌برد، برای سردرد سودمند است و آن را از میان می‌برد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس