کد خبر 764893
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
پرچم آمریکا

کارشناس آمریکایی و مسئول اجرایی رسانه «ویترنز تودی» اعلام کرد که تجارت هروئین در افغانستان هزینه‌های مالی جنگ در این کشور و کمپین‌های سیاسی در آمریکا همچنین پروژه‌های سازمان سیا را تامین می‌کند.

 به گزارش مشرق، جیمزدین کارشناس مسائل سیاسی و مسئول اجرایی رسانه «ویترنز تودی» تصریح کرد که در تجارت هروئین و صادرات آن از افغانستان به آمریکا و سایر کشورها نه تنها نظامیان آمریکایی بلکه غیرنظامیان قراردادی نیز دخیل هستند.

وی در حالی این اظهارات را بیان کرده که قبل از این نیز از دخالت سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و نظامیان این کشور در تجارات مواد مخدر در افغانستان منتشر شده بود.

اخیرا در سالروز مبارزه با مواد مخدر، مقامات آمریکایی به این موضوع که هیروئین افغانستان به بازارهای آمریکا راه پیدا کرده نیز اذعان کردند.

بر اساس این گزارش مواد مخدر تولید شده در افغانستان توسط نظامیان و غیرنظامیان آمریکایی به این کشور منتقل می‌شود و درآمد آن برای ستادهای انتخاباتی و پروژه‌های پنهانی سازمان سیا هزینه می‌شوند.

این کارشناس سیاسی گفت: نه تنها نظامیان بلکه غیرنظامیانی که در امور پروازهای خارجی در این کشور فعال هستند نیز در انتقال هروئین به آمریکا نقش دارند.

جیمزدین تصریح کرد که غیرنظامیانی که پروازهای خارجی را مدیریت می‌کنند در قاچاق مواد مخدر در افغانستان نیز نقش فعالی دارند.

وی افزود که مقدار هیروئین در بازارهای آمریکا افزایش یافته است و ما متوجه شدیم پول‌هایی که در مبارزات سیاسی و پروژه‌های پنهانی هزینه می‌شود از تجارت هروئین به دست می‌آیند.

به گفته این کارشناس آمریکایی در پی مداخله نظامی آمریکا و ناتو تولید مواد مخدر در افغانستان افزایش یافته و این روند نیز توطئه‌ای عامدانه برای ضربه زدن به کشورهای آسیای مرکزی و روسیه صورت گرفته است.

مسئول اجرایی ویترنز تودی تصریح کرد که بر اساس اطلاعات به دست آمده مقدار بسیاری از هروئینی که وارد آمریکا می‌شوند از طریق عملیات‌های پنهانی دولتی وارد این کشور می‌شوند.

وی در ادامه تصریح کرد که افراد برجسته وزارت دفاع و سازمان‌های اطلاعاتی توسط قراردادی‌ها با استفاده از حمل و نقل ویژه هوایی هیروئین را وارد آمریکا می‌کنند.

این در حالی است که اخیرا وزارت خارجه روسیه نیز با انتشار بیانیه‌ای از بازرس آمریکا در امور بازسازی افغانستان خواسته بود تا برای مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های موثری انجام دهد زیرا با وجود هزینه 8.5 میلیارد دلاری آمریکا مبارزه با مواد مخدر در افغانستان با شکست مواجه شده است.

در این بیانیه آمده که تولید مواد مخدر نسبت به سال گذشته در افغانستان افزایش یافته است و این روند نیز همچنین ادامه خواهد یافت.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس