ترامپ

کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری تصمیمات اتخاذ شده درباره جنگ افغانستان را اعلام خواهد کرد.

به گزارش مشرق، کاخ سفید یک شنبه شب اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که روز شنبه با تیم امنیتی خود درباره افغانستان نشست امنیتی برگزار کرده است روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری حاضر میشود و تصمیمات خود درباره سیاست آمریکا در جنگ افغانستان را اعلام میکند.

براساس گزارشهای غیررسمی، دونالد ترامپ قرار است فردا اعلام کند که واشنگتن قصد دارد 4 هزار نیروی نظامی جدید به افغانستان اعزام کند.

«جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه گفت که رئیس جمهور ایالات متحده پس از بررسی دقیق در مورد راهبردهای واشنگتن برای افغانستان، تصمیماتی اتخاذ کرده است.

وزیر دفاع آمریکا در حالی که با هواپیمای نظامی عازم اردن بود به خبرنگاران همراه گفت: «من خیالم بسیار راحت است که این روند راهبردی به اندازه کافی دقیق بوده و نتیجه آن از پیش تعیین‌شده نبوده است. رئیس جمهور تصمیمی را گرفته و همانطور که گفت می‌خواهد خودش شخصا آن را به مردم آمریکا اعلام کند».

مقام‌های آمریکا به رویترز گفته‌اند که قرار بوده در آن نشست، گزینه‌های مختلف از خروج کامل نیروهای ایالات متحده در افغانستان گرفته تا افزایش نسبی میزان نیروها در این کشور، به ترامپ ارائه شود تا او در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس