پروانه معصومی

پروانه معصومی درباره دلیل حضورش در سریال آشوب گفت: ما مدت زمان کوتاهی در دوره موشک باران قدری طعم جنگ را در تهران تجربه کردیم اما اینها چه کشیدند که طی چند روز مجبور شدند خانه خود را ترک کنند. همیشه ب

به گزارش مشرق - پروانه معصومی درباره چگونگی حضور خود در سریال «آشوب» و پذیرش ایفای نقش در این پروژه گفت: من یک نقش کوتاه نسبت به سریال 25 قسمتی دارم که شاید جمع کل آن در طول سریال نیم ساعت هم نباشد، اما من خیلی قصه این سریال را دوست داشتم که آن را پذیرفتم. یعنی نقش خیلی معمولی است اما چون این قصه از جمله داستان‌هایی است که در حواشی جنگ اتفاق می‌افتد و ما کمتر آن را در فیلمها و سریال‌ها دیده‌ایم برای من بسیار ارزشمند است. خب شما فکر کنید در مدت زمان کوتاهی که جنگ آغاز شد چه بر سر این مردم آمد.

بازیگر با سابقه سینما و تلویزیون درباره قصه سریال «آشوب» و نقش خود چنین توضیح داد: در این قصه یک خانواده معمولی خرمشهری مشغول زندگی خود هستند که ناگهان جنگ می‌شود. بعد این خانواده از هم می‌پاشد که من نقش مادر آن خانواده را دارم. خیلی موضوع آن برایم مهم و ارزشمند است. من همیشه به این فکر می‌کنم که چه به سر آن آدمها آمد؟ ما مدت زمان کوتاهی در دوره موشک باران قدری طعم جنگ را در تهران تجربه کردیم اما اینها چه کشیدند که در عرض چند روز مجبور شدند خانه و شهر خود را ترک کنند و بروند و دیگر هیچ چیزی نداشتند.

پروانه معصومی درباره مواجهه خودش با خانواده‌های خرمشهری که جنگ تحمیلی زندگی آنها را برهم زده بود، گفت: من در آن زمان فرانسه بودم و وقتی به ایران آمدم به منزل خواهرم رفتم که ساکن خیابان خردمند در کریمخان زند تهران زندگی می‌کردند. سه چهار منزل پایین تر از خانه آنها جایی بود که به آن خانه جنگ زده‌ها می‌گفتند و چندین خانواده در آن ساختمان زندگی می‌کردند به طوریکه در هر اتاق از واحدهای آن ساختمان یک خانواده ساکن شده بودند و خانواده‌های خرمشهری هم در میان آنها حضور داشتند. ما گاهی به آنجا می‌رفتیم و اگر می‌توانستیم چیزی از وسایل منزل برایشان تهیه کنیم این کار را انجام می‌دادیم. خب وقتی به هرکدام از آنها نگاه می‌کردیم، می‌دیدیم هرکدام از اینها در شهر خودشان کسی بودند و حالا آمده‌اند به اینجا و به قابلمه، موکت، فرش و چراغ نیاز دارند و این خیلی دردناک بود. البته دیگران و ما این مراعات را داشتیم که در هر صورتی احترام آنها را داشته باشیم و طوری این کمک‌ها انجام شود که کسی نبیند، چرا که همه آنها آبرومند بودند و تنها از خانه‌شان رانده شده بودند.

بازیگر سریال‌های «امام علی(ع)» و «یوسف پیامبر» درباره کارگردان سریال «آشوب» نیز چنین توضیح داد: من مستندها و آثار قبلی امیر پوروزیری مثل مجموعه «در محاصره» و آثار خارج از کشور ایشان را دیده بودم و این دومین دلیلی بود که موجب شد بازی در این سریال را قبول کنم چون کسانی که مستندساز هستند به خوبی می‌دانند چگونه زیر و بم کار را در چنین آثاری رعایت کنند. درست است ایشان جوان است و شاید خودشان شاهد این اتفاق‌ها در جنگ نبودند اما به خاطر علاقه‌ای که دارند مسلما تحقیق کردند و الان هنوز زمان زیادی از جنگ نگدشته و ما الان بهترین زمان را برای تحقیق در این مورد داریم و می‌توانیم قصه‌های فوق العاده را از دل واقعیت در بیاوریم.

وی در پایان تاکید کرد: من امیدوارم که سریال «آشوب» یک باب تازه باشد برای اینکه قصه‌هایی که در کنار جنگ هست بیشتر مطرح شود. ما در آثار خود فقط جنگ را نبینیم چون در حاشیه جنگ قصه‌هایی اتفاق افتاده که خیلی تاثیرگذار و دردناک‌تر از جنگ است و بتوانیم به آنها بپردازیم.

سریال «آشوب» مراحل تصویربرداری خود را پشت سر می‌گذارد و عوامل آن عبارتند از:  کارگردان: امیر پوروزیری، تهیه‌کننده: مهدی همایونفر، مجری طرح و مدیرتولید: وحید معدنی، بازیگران: عباس غزالی، سلمان فرخنده، سیاوش طهمورث، محمود پاک نیت، پروانه معصومی، مهدیه نساج، شیوا ابراهیمی، مالک سراج و... ، نویسندگان: علی دلگشایی، احسان فکا و سلمان فرخنده، مدیر تصویربرداری: آرش خلاق دوست، طراح صحنه: حمید شهیری، طراح لباس: مژگان عیوضی، طراح گریم: کامران خلج، صدابردار: روح الله جعفر بگلو، مدیربرنامه ریزی و دستیار اول کارگردان: سامرند معروفی، جانشین تولید و مدیر تدارکات: مقصود میرهاشمی، جلوه‌ های ویژه میدانی: ایمان کریمیان، عکاس پدرام نامدار، مشاور رسانه‌ای: محمد مهدی شیخ صراف، محصول مرکز فیلم و سریال سازمان هنری رسانه‌ای اوج.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس