کد خبر 761270
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
 دیدار نماینده سازمان ملل در امور یمن با ظریف

در دیدار نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن با وزیر خارجه کشورمان آخرین تحولات یمن بررسی و بر لزوم پایان دادن به فاجعه انسانی در این کشور و یافتن راه حل‌های سیاسی جامع تاکید شد.

 به گزارش مشرق، در دیدار اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن با محمد جواد ظریف آخرین تحولات یمن بررسی و بر لزوم پایان دادن به فاجعه انسانی در این کشور و یافتن راه حل‌های سیاسی جامع تاکید شد.

اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن که در حال دیدار از تهران است ظهر امروز شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ با حسین جابری انصاری، معاون عربی و افریقا وزارت امور خارجه، گفتگو و رایزنی کرد. در این دیدار که با ضیافت ناهار میزبان به افتخار میهمان ادامه یافت، نماینده دبیر کل سازمان ملل گزارشی از آخرین وضعیت انسانی در یمن و تلاشها و رایزنی های اخیر خود برای تحرک مجدد در مسیر حل سیاسی بحران یمن ارائه و از جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد از این تلاشها حمایت کند.

جابری انصاری نیز ضمن ابراز نگرانی از بحران شدید انسانی در یمن، و اعلام حمایت از تلاشهای سازمان ملل برای پایان دادن به جنگ و بحران یمن، چارچوب پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران برای حل سیاسی بحران یمن و اصولی که باید در مسیر حل این بحران مورد توجه قرار گیرد را بر شمرد. طرفین همچنین در این دیدار درباره ایده های جدید برای ایجاد گشایش در بن بست سیاسی موجود تبادل نظر کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده