کد خبر 760929
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۶
فضاپیما

شرکت هواپیمایی ویرجین گالاکتیک اعلام کرده درآینده نزدیک اولین گروه گردشگران فضایی با فضاپیمای ساخت این شرکت به فضا ارسال می‌شوند.

به گزارش مشرق، مقامات شرکت ویرجین گالاکتیک (Virgin Galactic)، به تازگی یک آزمایش موفق برروی سفینه فضایی آزمایشی خود به اتمام رسانده اند و اعلام کرده اند که در سال آینده پرواز نهایی به جو کره زمین توسط سفینه فضایی آن‌ها حامل گردشگران فضایی انجام می‌شود.


سفینه فضایی نهایی شرکت گالاکتیک درسال ۲۰۱۸ میزبان گردشگران فضایی است که از چند سال پیش برای سفربه فضا نام نویسی کرده اند.
سه سال پیش در یک آزمایش مشابه سفینه فضایی آزمایشی این شرکت سقوط کرد که منجر به کشته شدن کمک خلبان و مجروح شدن خلبان اصلی سفینه شد.


تا کنون بیش از هفتصد نفرکه اغلب شخصیت‌های مشهور در دنیا هستند از جمله هنرپیشه آمریکایی براد پیت، متقاضی سفر به فضا شده و هزینه ۲۵۰ هزاردلاری بلیط آن را پرداخت کرده اند.


پس از سقوط فضاپیمای آزمایشی درسال ۲۰۱۴ مقامات شرکت گالاکتیک تلاش بسیار کردند تا دوباره مجوزانجام تست پرواز را از اداره هوانوردی آمریکا، FAA بگیرند.


در ساخت جدیدترین فضاپیمای شرکت گالاکتیک از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها استفاده شده بوی‍ژه درزمینه سوخت و موتور و کارشناسان امیدوار هستند این فضاپیما پرواز‌های موفقی داشته باشد.


ریچارد برانسون بنیانگذار و مدیر شرکت ویرجین گالاکتیک که خود نیز به همراه خانواده اش در اولین پرواز سفینه توریستی شرکت می‌کنند امیدوار است باقیمانده تست‌ها و آزمایش‌های سفینه فضایی با موفقیت انجام شده و دربازه زمانی مقرر پرتاب سفینه انجام شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس