وزیر کشور

وزیر کشور با بیان اینکه یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام حاکمیت مردم‌سالاری دینی در کشور است، گفت: انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری یکی از مهمترین حماسه‌های سیاسی کشور بود.

به گزارش مشرق،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد طی سخنانی، اظهار داشت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اداره حکومت و قانونگذاری در چارچوب اصول قانون اساسی با اراده و نظر ملت تعیین می‌شود و برگزاری انتخابات تبلور این اراده و خواست مردم است. 

وی در ادامه افزود: یکی از بزرگترین دستاوردها و افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که در ادبیات سیاسی دریچه تازه بر روی جهانیان گشود و در عمق باور ملت‌های آزاده به زیبایی نقش بست حاکمیت مردم‌سالاری دینی در کشور عزیزمان است که با آموزه‌های اسلام ناب و آرمان‌های امام راحل و هدایت‌های مقام معظم رهبری مستمراً به شکوفایی و بالندگی آن باتکیه بر آرای عمومی از طریق برگزاری انتخابات افزوده می‌شود. 

وزیر کشور تأکید کرد: انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری می‌توان به عنوان یکی از مهمترین حماسه‌های سیاسی کشور قلمداد کرد، این انتخابات در شرایطی برگزار شد که کشور از لحاظ مؤلفه‌های سیاسی خارجی، امنیت ملی و مسائل داخلی در وضعیتی قرار داشت که حضور مردم ایران را در صحنه مشارکت بیش از هر زمان دیگری ضروری ساخته بود. 

رحمانی فضلی همچنین خاطرنشان کرد: بزرگترین و مهمترین پیام حضور پرشور حدود 42 میلیون نفر از هموطنان عزیز در پای صندوق‌های رأی بود و اعتقاد مردم به آرمان‌های انقلاب و اشتیاق آنان برای مشارکت و تعیین سرنوشت میهن اسلامی خود بود.

وزیر کشور یادآور شد: بدون شک این مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اخیر تأثیر مهمی در تغییر رویکرد و تعامل جامعه بین‌الملل با جمهوری اسلامی ایران داشته است.

وزیر کشور افزود: وزارت کشور به عنوان متولی برگزاری انتخابات به تأسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در چارچوب قوانین و مقررات و آثار مهمی چون قانون‌مداری و رعایت مرّ قانون، برگزاری انتخاباتی سالم آن هم در فضایی کاملاً امن، رعایت کامل بی‌طرفی، صیانت از آرای مردم درباره حق‌الناس، فراهم کردن بستر لازم برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و هماهنگی کامل و تعامل سازنده با شورای نگهبان توانست با تلاش صادقانه همکاران بنده در ستاد انتخابات کشور، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و همچنین همکاری دستگاه‌های انتظامی، نظامی، اطلاعاتی و قضایی، همدلی آحاد مردم و رسانه‌ها و همچنین مشارکت سازنده احزاب و گروه‌های سیاسی و وحدت و انسجام مثال زدنی کلیه اقوام و مذاهب، برنامه‌ها و اقدامات خود راب ه انجام رساند.

وی در ادامه تصریح کرد: در راستای تحقق اصول اعلامی از مرداد ماه 95 سازمان و تشکیلات اجرایی منظمی متناسب با 4 مؤلفه اساسی امن بودن، سالم بودن، قانون‌مدار بودن و مشارکت حداکثری مردم در قالب ستاد انتخابات کشور و کمیته‌های زیرمجموعه آن ایجاد شد.

وزیر کشور بر همین اساس یادآور شد: برای امن بودن انتخابات ستاد امنیتی انتخابات با حضور نمایندگان کلیه دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و انتظامی و قضایی برای تضمین انتخابات هیأت‌های بازرسی انتخابات، کمیته حراست و استعلامات، کمیته پشتیبانی و مالی، سازمان ثبت احوال و کمیته فناوری اطلاعات برای اطمینان از رعایت مرّ قانون در فرایند برگزاری انتخابات، کمیته حقوقی، هیأت‌های بازرسی و کمیته فناوری اطلاعات و نهایتاً برای مشارکت حداکثری کمیته اطلاع‌رسانی و پایش و بسترسازی مشارکت حداکثری در انتخابات در قالب ستاد انتخابات کشور سازماندهی و به صورت هماهنگ انجام وظیفه کردند.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: تأمین  امنیت کامل انتخابات آن هم در شرایطی که برخی کشورهای منطقه و جنگ‌های داخلی، ناامنی و بحران مواجه بودند و دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از هیچ اقدامی برای بر هم زدن امنیت داخلی کشور و اخلال در امر برگزاری انتخابات فروگذار نبودند واقعیت مهم دیگری است که تلاش‌های شبانه‌روزی و اشراف اطلاعاتی نیروهای ارزشمند نظامی، انتظامی، قضایی و امنیتی کشورمان مانع از تحقق اهداف پلید و شوم آنان شد.

وی افزود: ملت شریف اسلامی با حضور پرافتخار و با شور و شعور و درک صحیح و ژرف از شرایط حساس کشور دشمنان و بدخواهان نظام را مأیوس و ناامید ساخت و با لبیک به ندای رهبر و ولی‌امر خود برگ زرین دیگری را بر دفتر افتخارات این نظام جاودانه اضافه کرد.

« در این دوره سه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره مجلس شورای اسلامی به صورت همزمان برگزار شد، با توجه به اینکه هر یک از این انتخابات باید مطابق با قانون خاص خود آن هم با تفاوت‌های زیادی در شیوه‌های اجرا و نظارت برگزار می‌شد، لذا تدارک، برنامه‌ریزی دقیق و انجام هماهنگی کامل از ضروریات این کار بود که با اتخاذ تصمیمات مناسب و احصا تفاوت‌های قانونی تلاش شد تمامی احکام و فرایندهای مربوط در زمان خود به نحو شایسته‌ای اجرا و رعایت شود».

وزیر کشور در ادامه به بیان اهم اقدامات و فعالیت‌های انجام شده برای برگزاری انتخابات پرداخت و افزود: در نخستین گام با برنامه‌ریزی لازم و هماهنگی با شورای نگهبان زمان برگزاری انتخابات تعیین و بر همان اساس برنامه‌ زمانبندی مناسبی در جهت تدارک، تمهیدات و ترتیبات لازم برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات صورت پذیرفت. نظر به ضرورت آشنایی مجریان برگزاری انتخابات در فرایند کار تعداد 9 دوره آموزش عمومی و تخصصی در همایش تخصصی آموزشی منطقه‌ای، 31 جلسه توجیهی استانی برای یک میلیون و 150 هزار نفر از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات از جمله معاونین سیاسی استانداری‌ها، اعضای ستاد انتخابات  استان‌ها، فرمانداران، بخشداران و کلیه کارشناسان مرتبط با حوزه برگزاری انتخابات در استان‌ها و فرمانداری‌ها و نیز اعضای شعب اخذ رأی در سراسر کشور برگزار شد.

ادامه دارد...

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس