پل رایان

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای که پس از تصویب لایحه تحریمهای ایران، روسیه و کره شمالی در مجلس نمایندگان منتشر کرد، گفت: «این مصوبه یکی از جامع ترین بسته های تحریمی در تاریخ است».

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه واشنگتن پُست، مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه با اکثریت قاطع آراء (۴۱۹ رأی موافق در برابر ۳ رأی مخالف) به پیشبرد تحریمهای اقتصادی جدید علیه ایران، روسیه و کره شمالی رأی مساعد داد و بدین ترتیب، توان و اختیار «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را برای لغو بسیاری از تحریمهای روسیه محدود می نماید.

این در حالی است که اعضای کابینه دونالد ترامپ از جمله «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا با این طرح کنگره به ویژه یک بند قانونی آن که کنگره را به خنثی سازی هرگونه اقدام در جهت تخفیف این تحریمها ملزم می نماید، مخالفت کردند.

این لایحه هفته گذشته به منظور رفع برخی نگرانی‌های دولت آمریکا از جمله تأثیر احتمالی آن بر پروژه های نفت و گاز خارجی که شامل شرکای روسی می شود، مورد اصلاح و تجدیدنظر قرار گرفت. با این حال، شرط بررسی و تجدیدنظر کنگره در این لایحه همچنان پابرجا ماند.

در همین ارتباط، «ادوارد رویس» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه مدعی شد: «این سه دولت [ایران، کره شمالی، روسیه] در بخش‌های مختلف جهان منافع حیاتی آمریکا را تهدید می کنند و همسایگان خود را بی ثبات می سازند».

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید نیز روز دوشنبه از ذکر اینکه آیا ترامپ در نهایت تحریم‌های مصوب در کنگره را امضاء خواهد کرد یا خیر، سرباز زد.

این در حالی است که دولت آمریکا برخلاف عرف رایج در مورد لوایح مهم، برای بیان موضع خود در قبال این لایحه تاکنون بیانیه رسمی صادر نکرده است.

«پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای که بلافاصله پس از تصویب این لایحه در مجلس نمایندگان منتشر کرد، گفت: «این لایحه که ما با حمایت قاطع دوحزبی به تصویب رساندیم، یکی از جامع  ترین بسته های تحریمی در طول تاریخ است».

وی در ادامه مدعی شد: «این بسته تحریمها با هدف حفظ امنیت آمریکاییان عرصه را بر خطرناکترین دشمنان ما تنگ تر خواهد کرد».

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس