فرزند موسوی لاری

بعد از رسوایی پسر عارف در برتر نامیدن ژن خونی‌اش، پسر موسوی لاری دیگر چهره اصلاح‌طلب هم بر رسوایی آقازاده‌های اصلاح‌طلب افزود؛ اینبار پسر موسوی مردم را در فضای اجتماعی به گاو تشبیه کرد.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** سکانس دوم ژن خوب؛ آقازاده اصلاح طلب، مردم را گاو و منتقدان را کفتار نامید!

روزنامه شرق در یادداشتی با عنوان «پس لرزه‌های ماجرای ژن خوب» نوشت: «انتشار مصاحبه حمیدرضا عارف، پسر معاون اول دولت اصلاحات، حاشیه‌ساز شد و درست زمانی که انتظار می‌رفت این حاشیه کم‌کم از مرکز توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی به حاشیه برگردد، اظهارات سیدمصطفی، پسر عبدالواحد موسوی‌لاری، دوباره آن را زنده کرد».

شرق افزود: استفاده از کلیدواژه‌هایی چون کفتار، شیر و گاو (که با هشتگ تأکید هم شده بودند) ] از سوی پسر موسوی لاری[ در کنار بحث‌های ژن و خون خوب که حمیدرضا عارف مطرح کرده بود، یادآوری دید برتری نژادی‌ای شد که پسر عارف در دفاع از موفقیت‌های خود از آن استفاده کرده بود».

 این روزنامه اصلاح طلب تاکید کرد: «این مباحث به‌نوعی افکار عمومی را نسبت به حرف‌ها، نوشته‌ها و اعمال فرزندان سیاسیون حساس کرده است».

گفتنی است پسر موسوی لاری در پستی توهین آمیز، خود و و فرزند عارف را به شیر، منتقدین را به کفتار و مردم را به گاو تشبیه کرده بود. این رفتار زشت واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی داشت، در نهایت پسر موسوی لاری مجبور به عذرخواهی شد، البته باز هم از نوع نژادپرستانه. وی از همفکران و اصلاح طلبان که آنها را شیر خطاب کرده بود عذرخواهی کرد اما از منتقدان و مردم که آنها را کفتار و گاو لقب داده بود نه!

نکته قابل توجه در این میان، هشدار روزنامه اصلاح طلب به آقازاده‌های این جریان است. شرق هشدار داده است که «افکار عمومی نسبت به اعمال فرزندان سیاسیون حساس شده است». فهرست عریض و طویل آقازاده‌ها که در قامت فرزند، داماد، خواهرزاده، برادرزاده، برادر و... فلان مسئول فعلی و یا سابق، خود را به عنوان فعال کلان اقتصادی معرفی کرده، این سؤال مهم را به وجود آورده است که اساساً افرادی در بازه سنی ۲۵ تا ۳۵ سال چگونه به یک باره به سرمایه‌دارانی کلان و صاحبان شرکت‌ها و سرمایه‌هایی میلیاردی مبدل شده و امروز با افتخار خود را فعال بخش خصوصی معرفی می‌کنند؟! باید صریح و شفاف به این سؤال افکار عمومی پاسخ داده شود.

** دستور روزنامه زنجیره‌ای به عارف: باید سهم خودت را از روحانی بگیری

روزنامه آفتاب یزد در یادداشتی با عنوان «عارف موظف به سهم خواهی است» نوشت: 

«مردم در انتخابات ریاست جمهوری، علی رغم تمام دغدغه‌های اقتصادی به یک دلیل دوباره به روحانی رأی دادند و آن حمایت اصلاح طلبان بود. انتخابات در ایران به انتصابات اصلاح طلبان بدل شده است. اکثر لیست‌های مورد تأیید شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان به ریاست دکتر عارف در انتخابات پنجم شورای شهر و روستا از سوی مردم مهر تأیید دریافت می‌کند. در گزینش پارلمان اگر کاندیدای مجرب از سد شورای نگهبان عبور کند، می‌تواند به صرف داشتن تأیید اردوگاه اصلاحات از انتخابش مطمئن باشد. این قاعده به شکل سلیس‌تری در انتخاب رئیس جمهوری حاکم و نافذ است...البته که روحانی را اصلاح طلبان با خون دل و پرداخت هزینه‌ای گزاف چند ساله دوباره به پاستور فرستادند. اگر اصلاحات نبود، آیا روحانی رئیس جمهور بود؟».

در ادامه این مطلب آمده است:

«] حسام الدین آشنا [اظهارات محمدرضا عارف را مصداق سهم خواهی قلمداد کرده است. بدیهی است که لیدرهای اصلاح طلب اشتباه می‌کنند، اگر چه‌در پاسخ سعی در توجیه دارند و با شرم و آزرم تلاش دارند تا توضیح دهند که این سهم خواهی نیست. البته که اصلاح طلبان و درصدر آن‌ها محمدرضا عارف به عنوان رئیس شورای عالی و فراکسیون امید موظف هستند که برای پیشرفت کشور پیشنهاد بدهند. مردم آنها را موظف کرده‌اند تا پیگیر رأیشان باشند تا به روحانی بگویند که این مردم به خاطر ربیعی و رحمانی فضلی و نهاوندیان و آشنا و واعظی نبود که به او رأی دادند، بلکه به خاطر توصیه و تلاش دهها چهره و سخنران اصلاح طلب بود که آنها را قانع کردند».

این روزنامه اصلاح طلب تاکید کرد: «روحانی اگر در چینش کابینه‌اش اکثریت را به اصلاح طلبان نسپارد و در مقابل جریانی را که مردم آشکارا در انتخابات به آن‌ها رأی منفی داد دوباره بر قوه مجریه مسلط سازد، آیا می‌تواند ادعا کند که به عهد خود با مردم وفادار بوده است؟».

در این باره چند نکته گفتنی است. اول اینکه اصلاح‌طلبان پیش‌ازاین نیز در اظهارنظرهای جداگانه، نگاه منفعت‌طلبانه و تحقیرآمیز خود نسبت به دولت روحانی را با ادبیاتی دیگر بیان کرده بودند. برای نمونه «ابراهیم اصغرزاده» از افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی-اسفند ۹۲ - در مصاحبه با روزنامه قانون گفت: «دولت روحانی، رحم اجاره‌ای ماست». پس از او «عبدالله ناصری» از اعضای حزب منحله مشارکت نیز در مصاحبه با روزنامه فرهیختگان گفت: اگر رحم اجاره‌ای دولت، جنین را خوب محافظت کند، حتماً اصلاح‌طلبان آن را دوباره اجاره خواهند کرد!».

دوم اینکه اصلاح‌طلبان حاضرند هر کاری انجام دهند تا خود در مسند قدرت باقی بمانند اما رقیب آنها در کشور رأی نیاورد. بر اساس همین نگاه منفعت طلبانه، این جماعت در برهه انتخابات از ضعف‌های کابینه دولت حرفی به میان نمی‌آورند و این نشان می‌دهد برای این جریان سیاسی جز قدرت چیزی مهم نیست و ادعای دفاع از حقوق مردم در مقابل سکوت و انتقاد نکردن، هیچ‌گونه توجیهی ندارد.

سوم اینکه، شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تاکنون ۲ خروجی داشته است، لیست امید شهر تهران در مجلس دهم و لیست امید شهر تهران در شورای شهر پنجم. این دو لیست تاکنون حواشی بسیاری داشته است و اصلاح طلبان به صراحت اعلام کرده‌اند که این ۲ لیست رانتی بوده و با زدو بند سیاسی در پستوها بسته شده است.

چهارم اینکه دستور روزنامه اصلاح طلب به عارف مبنی بر لزوم سهم خواهی از دولت نشان می‌دهد که در پشت صحنه درگیری شدیدی میان اصلاح طلبان برای تصاحب صندلی‌های کابینه درگرفته است و در این میان مشکلات مردم و ارائه برنامه برای رفع این مشکلات در بی اهمیت‌ترین جایگاه در نگاه اصلاح طلبان قرار دارد.

** بازار مسکن افسرده است، دولت در نظارت بر اجاره‌بها کاری نکرد

روزنامه قانون در گزارشی با عنوان «بازار افسرده مسکن؛ ورود فرمایشی دولت برای نظارت بر اجاره‌بها، نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت» نوشت:

«دولت، مجلس و مسئولان مربوطه باید به مساله اعمال مالیات بر خانه‌های خالی ورود پیدا کنند. باید عرضه مسکن در کشور بیشتر شود در حالی‌که اکنون دومیلیون و پانصدهزار خانه خالی وجود دارد که از پرداخت مالیات نیز معاف هستند. این در حالی است که اگر مالیات به این خانه‌ها تعلق بگیرد، بخشی از این املاک وارد بازار اجاره خواهند شد. علاوه بر این، راه‌های میان مدت و درازمدتی وجود دارد که دولت‌ها در تمام دنیا به‌کار می‌گیرند و لزوم استفاده از این روش‌ها در کشور ما نیز احساس می‌شود که آن هم تولید مسکن‌های اجاره‌ای و اجاره به شرط تملیک است. البته این طرح‌ها جدای از طرحی مانند مسکن مهر است؛ یعنی خانه‌هایی وجود دارد که فقط به منظور اجاره دادن ساخته شده‌اند که متعلق به دولت و شهرداری‌ها یا متعلق به بخش خصوصی هستند و تسهیلاتی نیز برای ساختن این خانه‌ها به سازندگان ارائه می‌شود. نبود چنین خانه‌هایی در کشور ما یک نقص محسوب می‌شود که دولت باید به این مساله به طور جدی رسیدگی کند؛ بنابراین ورود دولت به صورت فرمایشی به بازار مسکن به احتمال زیاد نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت و به نظر نمی‌رسد با روش دستوری، بتوان چنین مساله مهم اقتصادی را حل کرد. در واقع ما به نوعی یک اشکال ساختاری در این مساله داریم که باید به حل آن بپردازیم».

این روزنامه اصلاح طلب افزود: «در حال حاضر اوضاع خانه‌های اجاره‌ای هم بهتر نیست. معمولاً تابستان، فصل نقل و انتقالات است و بازار منازل اجاره‌ای در این فصل نسبت به زمان‌های دیگر سال از رونق نسبی برخوردار می‌شود؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است که در مورد اجاره‌بها برعکس بحث خرید، صاحبخانه‌ها تا جایی که زورشان برسد قیمت اجاره را به مستأجر تحمیل می‌کنند و مقررات خاصی بر قیمت رهن و اجاره مسکن حاکم نیست».

گفتنی است روحانی-خرداد ۹۲- در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری گفت: «تأمین مسکن ارزان برای جامعه جزو برنامه‌های دولت تدبیر و امید است»؛ اما در طول فعالیت دولت یازدهم، هیچ نشانه‌ای مبنی بر عزم دولت در ساخت مسکن مشاهده نشد. دولت یازدهم تصمیم داشت تا مسکن اجتماعی را جایگزین مسکن مهر کند و از آن به‌عنوان طرح اصلی دولت در حوزه مسکن نام برد؛ اما علیرغم هیاهوی رسانه‌ای تا به امروز حتی یک ماکت از «مسکن اجتماعی» نیز ساخته نشده است چه برسد به ساخت و تحویل آن به مردم.

** بیش از سلاح، به مذاکره و دیپلماسی نیازمندیم!

روزنامه بهار که در اختیار طیف افراطیون جریان اصلاحات قرار دارد در گزارشی با عنوان «یادآوری بدیهیات درباره کابینه» نوشت: «در شرایط پیچیده امروز در منطقه خاورمیانه که بیش از سلاح، به مذاکره و دیپلماسی نیازمندیم...حضور دیپلمات کارکشته‌ای همچون ظریف...امری بدیهی است».

در اینباره گفتنی است، چندی پیش حساب رسمی پایگاه هاشمی رفسنجانی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به نشر توئیت بی‌سابقه‌ای کرد که در آن نوشته بود: «دنیای فردا، دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها»!

بر همین اساس رهبر معظم انقلاب در دیدار مداحان-فروردین ۹۵- صراحتاً فرمودند:

«این که بعضی‌ها بیایند بگویند «فردای دنیا، فردای مذاکره است، فردای موشک نیست» این حرف اگر از روی ناآگاهی گفته شده باشد، خب ناآگاهی است، اگر از روی آگاهی گفته شده باشد، خیانت است. چطور] چنین چیزی [ممکن است؟ اگر چنانچه نظام جمهوری اسلامی دنبال علم برود، دنبال فناوری برود، دنبال مذاکره سیاسی برود، دنبال کارهای گوناگون تجاری و اقتصادی برود- که همه اینها لازم است- اما قدرت دفاعی نداشته باشد، توانایی دفاع کردن نداشته باشد، هر بی‌سروپایی و] هر[دولت فزرتی کذایی‌ای او را تهدید می‌کند که اگر فلان کار را نکردید، ما موشک می‌زنیم؛ خب اگر شما امکان دفاع نداشته باشید، مجبورید عقب‌نشینی کنید».

آخرین سفیر واشنگتن در دمشق ساعتی پس از شلیک موشکهای سپاه به مواضع تروریست‌های داعش در گفت‌وگو با روزنامه سعودی الشرق الاوسط تصریح کرد: «آمریکایی‌ها بزودی خواهند فهمید که توان نظامی ایستادن مقابل ایران را ندارند و جمهوری اسلامی آمریکایی‌ها را مجبور خواهد کرد که از سوریه عقب‌نشینی کنند؛ همان‌گونه که از بیروت در سال ۱۹۸۳ و از عراق در سال‌های اخیر عقب‌نشینی کردند».

جریان لیبرال داخلی- به عنوان نماد عدم خودباوری و خودکم بینی- باید به خوبی درک کند که پیام موشک‌های تهدیدزدای سپاه پاسداران و اقتدار کنونی جمهوری اسلامی ایران به خوبی دریافت شده و نیاز نیست سر میز مذاکره-برای امضای توافق به هر قیمت- نگران تنش زدایی باشند و امید است از این به بعد به پشتوانه اقتدار نیروهای مسلح، قوی‌تر در پای هر میز مذاکره‌ای حاضر شویم و دستاوردهای تقریباً هیچ را تکرار نکنیم.

سردار قاسم سلیمانی چندی پیش- در مراسم اربعین شهادت شهید نصیری- گفت: «برخی اوقات ما از راه دیپلماسی اقداماتی می‌کنیم که اقدامات خوبی هم هست اما برخی گره‌ها و مشکلات فقط با دیپلماسی حل نمی‌شود و آنجا اتفاقات دیگری است که از همه رفتارهای دیپلماسی معمولی عبور می‌کند، درها را می‌گشاید، پیوندها را ایجاد و یخها را ذوب می‌کند و اخوت و صمیمیت ایجاد می‌کند و خون شهید نصیری از این خونها بود».

** دفاع تمام قد سایت حامی فتنه از داعش

سایت زیتون (وابسته به جریان فتنه که توسط ضدانقلابیون فراری اداره می‌شود) در یادداشتی نوشت:

«حمله موشکی ایران به سوریه در چند هفته گذشته رخداد بزرگی بود که بسیاری از گروه‌های سیاسی کشور به راحتی از کنار آن گذشتند و به پیامدهای احتمالی آن بی‌توجه ماندند. پس از حمله موشکی ایران به دیر الزور سوریه، بسیاری از نیروهای سیاسی درون کشور از دریچه غرور ملی و پاسخی سریع نیروهای نظامی به گروه تروریستی داعش، به این حملات نگاه کردند. تیتر روزنامه‌های کشور پر از تمجید از این اقدام  نظامی بود».

این سایت حامی فتنه در ادامه نوشت:

«حمله موشکی ایران به سوریه بیش از آنکه اقتدار مارا نشان دهد، امنیت ملی ما را نشانه رفته است... اکنون نیروی دریایی دولت امریکا در منطقه خاورمیانه در حال آزمایش نوعی سامانه تسلیحاتی لیزری‌ست. این درست پاسخی‌ست به حمله‌های موشکی ایران به سوریه و اقدام امریکا برای خنثی‌سازی خطرات احتمالی موشکی کشور».

این سایت ضدانقلاب «اگر این موشک‌ها درست عمل نکرده باشند، به دشمن نشان داده شده که صنعت نظامی کشور بر خلاف آنچه ادعا می‌شود پیشرفته نیست...اگر این موشک‌ها دقیق] هم[عمل کرده باشند، دشمنان ایران را تشویق می‌کند تا برای خنثی نمودن حملات موشکی ایران برنامه‌ریزی کنند».

گفتنی است نهضت آزادی که این روزها بسیاری از اعضای آن از کشور گریخته و به خدمت دشمن درآمده‌اند، در بحبوحه جنگ ۸ ساله با انتشار جزوه‌ای با عنوان «پایان عادلانه جنگ بی‌پایان»!  مقاومت ایران اسلامی در مقابل حمله مشترک عراق، آمریکا، اروپا، صهیونیست‌ها و برخی از کشورهای عربی را بی‌فایده!  دانسته و به اصطلاح، استدلال کرده بود «همانگونه که خدای متعال، شیر را با پنجه قوی برای حمله آفریده است، به آهو نیز پای گریز از معرکه داده است»!  و با اشاره به قدرت نظامی آمریکا و اروپا که آشکارا به حمایت از صدام برخاسته بودند، برای جمهوری اسلامی ایران و مردم این مرز و بوم نسخه «تسلیم» پیچیده بود!

** کابینه دوازدهم جای مدیران سنگین پای بی طراوت نیست

محمدرضا تاجیک مشاور رئیس دولت اصلاحات در مصاحبه با سایت جماران گفت:

«اگر کسی در شرایط کنونی رئیس جمهور می‌شود مردم انتظار دارند که در زندگی روزمره آنها تغییر حاصل شود؛ بنابراین دولت کنونی باید تلاش کند که موفق شود؛ و این امکان ندارد مگر اینکه تغییر ساختاری بزرگی دهد و بسیاری از مدیران سنگین‌پای بی‌طراوت کنونی را تغییر دهد و در رویکردهای متصلبی که در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پاسخ نداده تغییر ایجاد کند و با شادابی و توان افزون‌تر وارد صحنه شود و به نیازهای مردم پاسخ دهد».

بی تحرکی دولت یازدهم موجب شد تا بسیاری از کارشناسان عنوان «دولت پیر و خسته» را برای آن انتخاب کنند. کابینه پیر و خسته دولت یازدهم، یک نمونه از حضور مدعیان اصلاحات در مجموعه دولت است.

احمد خرم وزیر راه دولت اصلاحات در روزهای گذشته در مصاحبه با روزنامه اعتماد درباره اولویت‌های کابینه دوازدهم، سهم خواهی اصلاح‌طلبان از دولت را در اولویت اول قرار داد و استفاده از جوانان در دولت و رفع مشکلات معیشتی مردم را کم‌اهمیت‌تر معرفی کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 68
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 82
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  مشرق از تتلو چه خبر؟؟؟؟
  • امیری IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   54 27
   تتلو داره فکر میکنه و قبول داره اشتباهاتی داشته حد اقل بدتر نشده.
  • محمد IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   فرار به جلو از نوع اصلاح طلبان طرف به مردم توهین کرده حالا مردم بدهکار شما و این جماعت هستن
  • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   شرافت امبر تتلو همین قدر که برای ایران و در حمایت از ایران خواند به مراتب بیشتر از آن شجریانی است که دین و آخرتش را فروخت و در دامن شبکه های بهایی ضد ایرانی افتاد. تتلو از کارهای قبلش توبه کرد؛ شجریان هیچ وقت از آن کارش توبه نکرد!! شما و جماعت شما همیشه اینطورید که وقتی جواب ندارید، به جای قبول اشتباه، موضوع را عوض می کنید و به شاخه دیگری در حاشیه های دور از موضوع فرار می کنید. ...
  • IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   خوبه سلام میرسونه.. شما چه خبر از برجام و رفع تحریم ها و سالی 950 هزار شغل؟
  • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   37 6
   من همون نظردهنده 15:16 هستم. ممنونم که نظرم رو منتشر کردید ولی بقیه یادداشتم به تیغ سانسور رفت؟ براتون مسأله می شد؟ اگر می شد که ممنونم که حذف کردید. ولی چه کنم با جگر سوخته از عملکردهای نفاق جدید؟! دلم برای مظلومیت امیرالمومنین(علیه السلام) می سوزه که این روزها چه وصله های ناچسبی خودشون رو به زور می خوان به ایشون بچسبونن با ادعای شیعگی آن حضرت! ایها الناس مولا علی ساده زیست بود! هر چه بود باز هم ساده زیست بود!! ادعا و عمل دوتاست...
  • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   59 5
   از پسر عارف ولاری خیلی بهتره
  • حسن IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   41 2
   از خودت بگو ، چه خبر ؟
  • IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   24 3
   اینا رو ول کن از پوپول چه خبر؟
  • IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   31 1
   شما از همون دسته گ و ها هستید که آقا زاده گفتن هر چی سرتون بیاد حقتونه
  • IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   9 19
   مردم گاو نيستند از خَر بدترند
  • IR ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   10 0
   خوشگله نکنه تو هم جزو آقازاده های دزدی.. بی شرف
  • علی IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
   4 0
   از پایان نامه حاج آقاتون چه خبر ؟؟ و ایضا علت برکناری علی جنتی خوش سلیقه ...
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  60 4
  البته باید دید کسانی که با رای خود زمینه قدرت پدران چنین پسرانی را رقم زده اند واقعا با چه عبارت دیگه ای قابل توصیفند؟؟!!!!!
  • IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
   0 4
   منظورش شما وامثال شما ست که درست هم هست
 • علی US ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  32 2
  حداقل یه تهوع آور بگو بشوره ببره پایین :)))
  • سید IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   50 1
   اصلاح طلبان تهوع آور
 • بی IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  28 2
  منظور ایشون همون افرادی بود که رای
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  44 4
  گاو !؟ گاو موجوديست بي آزار با منافع فراوان براي بشر و بدون حيله و نيرنگ و ريا . گاو يك رو دارد و شكل و باطنش يكيست
 • علی IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  16 87
  خداشاهد اگه اصلاح طلبان از همین خواننده مزخرف تتلو حمایت میکردن همین مشرق خودشو میکش تا بگه اینا بی دین وایمانن ولی برا خودشون اشکال نداره
  • محمد IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   64 5
   آخه مگه شما به خدا هم اعتقاد دارید ؟ تتلو هر چی باشه بهتر از گلشیفته هست که شما براش یقه جر میدید
  • امیر IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   39 2
   علی آقا بی دین و ایمانی اصلاح طلبان که در فتنه 88 ثابت شد، وقتی حرمت روز عاشورا را شکستند، در ضمن در فتنه 88 اصلاح طلبان فتنه گر از تتلو حمایت می کردند چون به نفعشون شعر خونده بود ( آلزایمر سیاسی مصلحتی جزو ویژگی های اصلی اصلاح طلبان)، در ضمن تتلو توبه کرده ، برای همین حمایت ازش اشکال نداره، اگر توبه نکرده بود و اصولگرایان ازش حمایت می کردند، حرفت قابل تامل بود، عجیبه که فرق این دو تا مساله را نفهمیدی!!!!!!!
  • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   10 0
   اختیار دارید اینکار فقط از شما برمیاد دوست عزیز
 • وحيدی IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  2 41
  مشرق با مردم همراه و همسو با ملت باش. و خدا و پیغمبر و حسین و علی و حجاب و صدقه و ... را فراموش کن
 • نعمتی IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  83 7
  پروردگارا در انتظار مهدی موعود هستیم والسلام
 • IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  4 53
  سایت مشرق دلش به حال مردم نمی سوزد بلکه بغض و کینه دارد .
  • محمد IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   57 5
   حتما اصلاح طلبان دلشان به حال مردم میسوزه
 • ایران IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  42 2
  پسرهای مثلا"آقازاده ها اونقدر با افکارپدرهاشون محشور بودند حرف ها وزندگیشون هم مثل پدارنشونشده..
 • وفایی IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  25 4
  خوب .راست می گوید ..حتما ما گاو هستیم .که این جرات را به خودش داده .تا ملتی که عمری با ...
 • اکبر IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  24 1
  ژن.... گل کرده
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   3 2
   جن
 • سقراط IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  33 1
  خیلی بی ادبیه , من نمیدونم چجور جرات میکنن به این ملت شریف و غیور اینجور توهین کنن , فقط تو این دولت دیدیم که اینقدر راحت خودشون رو کوچیک میکنن , آخه اقوام و آشنایان خودش هم تو همین مردمم از مریخ که نیومدن
 • محمد IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  4 40
  مشرق مثل سنگ پای قزوین است
  • امیر IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
   44 2
   آقا محمد ،سنگ پای قزوین امثال تو هستند که از کسی که به هموطنانت توهین کرده، طرفداری می کنی.
 • بوسجین IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  34 1
  مثل اینکه ژن ها به جای نخبگی دچار پخمگی شده چرا که توان تشخیص و یاد اوری گذشته و اینده وضع حال ندارند انهایی که اختراع کردند و انسانیت را به ارامش و اسایش رساندند همچین ادعایی که این بچه ها دارند در نمی اوردند و نشان می دهد که زن ها نارس شده و موجدات بی ظزفیت به بار اورده است گاو باز خوب و فاید دارد انسان انگل نباشد بهتر است
 • IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  18 1
  من هم اون و خانواده اش را مینامم .
 • فرشاد IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  2 5
  مشرق نظر قبلی من کاملا نمایش ندهی خدا از تو و دارو ندارت نگذرد وقتی خواندم واقعا ناراخت شدم یعنی اگر دستم بهش برسه ...
 • سید IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  41 0
  اصلاح طلبان تهوع آور
 • IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  41 0
  تنها ژن آقا زادگی مفت خوری است در نبود پدرانشان توالت هم نمی توانند بشورن
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  24 0
  اشراف خود را زرنگ وباهوش تصور می کنند
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  0 30
  جوری تیتر زدی دم حس می کنی از این توهین در پوستت نمیگنجی و خیلی خوشحالین منافقا
 • IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  30 0
  این مردم مردمی هستند که با علم به دکترای تغلبی و فساد قوم و خویش ,توهین های مکرر بازهم به اوووووووووون بابا رای دادن , حالا اغازاده ها هرچی می خوان بگن این مردم هرکی زیاد بهشون فحش بده بیشتر دوسش می دارن رایش بیشتر میشه
 • IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  22 1
  پسر مم رضا یک دونه بود می گفت من بعد از پدر سایه خداهستم روی زمین حالا هزاران سایه دمیده اما وای به روزی که خشم مردم دامنتان بگیرد آن وقت نام پدرانتان را هم عوض خواهید کرد
 • ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  0 9
  قبلا هم مردم خس و خاشاک و بز و بزغاله و میکروب بودن . حالا گاو هم روش !
 • ناشناس IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  6 0
  اصلاح طلبان عقلانیت و ادب ندارند.
 • دکتر گاوچرون از کومور IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  1 5
  راست گفته خب :)) چند ساله دارم گاوچرونی میکنم بازم آدم نمیشن این ایرانی ها. چقدر رسالت پیامبرگونه سخته آه :'(
  • محمد IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
   6 2
   خانوادت میبری چرا؟؟
 • IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  0 0
  با سلام بخدا ميترسم انتقاد كنم
 • IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  1 0
  هی کم مونده یکی از این سوسولهای آقازاده صاف وایسه جلوی دوربین تف پرتاب کنه سمت مردمی که به اصلاحات رای دادن و بخاطرش تا صبح بصورت مختلط تو بغل همدیگه تانگو رقصیدن
 • IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  9 0
  ‏اگه به ازای هر آقازاده که به کانادا صادر میکنیم، یک گوسفند از استرالیا وارد میکردیم، الان گوشت از تریاک ارزون تر بود
 • IR ۲۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  4 0
  باید فعالیتهای اقتصادی آقازاده ها زیر ذره بین نهادهای نظارتی قرار بگیرد
 • صادق IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  4 0
  اگه بگید یه فتنه گر با داعش مخالفه جای تعجب داره،حمایت فتنه گران از داعش کاملا طبیعیه.۸ ماه کشور را به آشوب کشیدند و به ملت و نظام ظلم کردند.
 • IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  0 0
  در مورد مشکلات مستاجرها و مسکن زوج های جوان بیشتر بنویسید
 • IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  3 0
  حالا باز برید تکرار کنید
 • IR ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  6 0
  امام خمینی: ما این راه را که تا نیمه آمده‌ایم، تا آخر ان‌شاءالله برویم و اجازه ندهیم دیگران در مملکت ما دخالت کنند. و با مشت به دهان اشخاصی بزنیم که اجانب را می‌خواهند بر ما مسلط کنند!
 • IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  6 0
  آقایون اصلاح طلب،بلند شید برید با داعش مذاکره کنید
 • IR ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  7 0
  آقازاده= رانت
 • IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  3 0
  ‏مرعشی تو انتخابات مجلس دهم گفت شهرستانیها عقب مانده سیاسی هستند
 • IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  0 0
  ‏سیاسی بودن به معنای حضور در یک حزب و دسته سیاسی نیست، به معناى درد و مشکلات جامعه را شناختن و در جهت رفع آن‌ها تلاش کردن است.
 • IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  4 0
  خواص بی بصیرت همیشه برای کشور هزینه داشتند
 • IR ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  3 0
  باتوجه به اینکه جمله اش را کامل گفته بنابراین پذیرفته که شامل حال خودش و خانواده هم می شود.
 • IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  3 4
  البته خیلی بی راه نگفته! اگه مردم ... نبودند، تا حالا امثال اسلاخاتی های نژاد پرست بی ادب آشوب گر فراری از کشور وطن فروش، باید به تاریخ میرفتند.
 • ناشناس IR ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  5 0
  واقعا چه کسانی سالها برای این انقلاب خون دل خوردند و حالا چه مفت خورهایی آقا زاده شدند!!!!!!
 • IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  12 0
  خلایق هر چه لایق
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  8 0
  زمین رو از لوث وجود شما افسادطلبهای بی دین پاک خواهیم کرد
 • IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  5 1
  هردو شماها (اصلاح طلب و اصولگرا)افساد روی زمینید
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  3 0
  اگر می خواهید پرونده تخلف کارگزاران و به خصوص نجفی را متوجه بشوید و خدماتش در مدت حضور در شورای شهر سری به پرونده هزار و یک شب شهرداری بزنید
 • علی IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  3 0
  خدایش بابات دکترای برق داشته باشه و ننت فوق تخصص - خب ژنش خوبه دیگه- ولی برخی اوقات هم ژنا جهش دارن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس