کد خبر 752252
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
قدس

رژیم صهیونیستی امروز همزمان با «جمعه خشم» به اندازه‌ای نیرو و موانع مختلف در قدس و اطراف مسجدالاقصی مستقر کرده که این شهر شبیه به پادگان نظامی شده است.

به گزارش مشرق، در پی تجاوزهای مکرر هفته اخیر رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی از جمله کار گذاشتن گیت‌های ورودی ، گروه‌های مختلف فلسطینی امروز را «جمعه خشم‌« نامیدند و از تمام فلسطین و کشورهای اسلامی خواستند در اعتراض به این تعرض‌ها به خیابان بیایند. 

خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا» گزارش داد پس از آنکه کابینه وزارتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد گیت‌های ورودی مسجدالاقصی را برنمی‌دارد رهبران فلسطینی در قدس جلسه‌ای فلسطینی برگزار کردند. 

رژیم صهیونیستی هزارن نیروی امنیتی در قدس به ویژه بخش قدیمی آن مستقر کرده و با کارگذاشتم موانع آهنی در جای‌جای این شهر، آن را به پادگان نظامی تبدیل کرد. هم‌چنین این رژیم به مردان زیر 50 سال اجازه ورود به بخش قدیمی قدس را نداد .

همچنین رژیم صهیونیستی با پرتاب گاز اشک آور اجازه نزدیک شدن مردان زیر 50 سال به بخش قدیمی قدس را ندارد.

پلیس رژیم صهیونسیتی امروز حدود 20 فلسطینی از جمله « حاتم عبد القادر» مسئول سابق پرونده قدس در جنبش فتح را بازداشت کردند.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز کمیته مرکزی قتح و سازمان آزادیبخش فلسطین را به نشستی اضطراری در قدس فراخواند.

بر اساس بیانیه صادر شده از تشکیلات، در این نشست درباره اقدامات خطرناک اسرائیلی در قدس و به صورت ویژه در مسجدالاقصی صحبت خواهد شد تا تصمیم مناسب گرفته شود.

 رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از «جارد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا خواست ردیاب‌های فلزی نصب شده در ورودی «مسجد الاقصی» هرچه سریعتر برداشته شود. عباس گفت اگر اسرائیل از تدابیر خود در قدس ومسجدالاقصی دست برندارد، وضعیت بینهایت خطرناک است.

شیخ محمد حسین مفتی قدس نیز امروز اعلام کرد مسجدالاقصی امانتی بر دوست تمام امت عربی و اسلامی است. وی سپس از همه خواست در تظاهرات اعتراضی امروز شرکت کردند.

«خالد البطش» از اعضای ارشد جهاد اسلامی نیز در تجمعی که امروز در غزه برگزار شده بود، گفت: قدس همچنان شهری عربی است که به کمک کشورهای عربی و اسلامی نیاز دارد. 

تنش‌ها در مسجدالاقصی به جمعه هفته قبل بازمیگردد، زمانیکه سه جوان از خانواده آل جبارین در این مسجد دست به عملیات استشهادی زدند و دو اسرائیلی کشته شدند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس