سد

در حال حاضر از مجموع یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون مترمکعب ظرفیت مخازن ۵ سد اصلی تأمین آب شرب کلانشهر تهران، یک میلیارد و ۹۲ میلیون مترمکعب آب پشت این سدها ذخیره شده است.

به گزارش مشرق، بخش قابل توجهی از تأمین آب شرب کلانشهر تهران از طریق ذخایر آب پشت سدهای طالقان، امیرکبیر، ماملو، لار و لتیان صورت می گیرد.

با احتساب حجم مخازن این 5 سد، در مجموع یک میلیارد و 930 میلیون مترمکعب ظرفیت مخازن 5 سد اصلی تأمین آب شرب کلانشهر تهران است. «محمدرضا بختیاری» مدیرعامل شرکت اب منطقه ای تهران در خصوص میزان بارش های تابستانه تهران گفت: میزان بارندگی در حوزه استان تهران از ابتدای تیرماه  تا به امروز معادل 12.4 میلیمتر است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 2.6 میلیمتر بوده است.

وی ادامه داد: همچنین میزان بارندگی  در حوزه استان تهران از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 95) تا به امروز معادل 298.7 میلیمتر است که نسبت به 274.2 میلیمتر سال گذشته و 257 میلیمتر متوسط بلند مدت به ترتیب افزایش 9 درصدی و افزایش 16 درصدی را نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران حجم ذخایر سدهای پنج‌گانه تأمین‌کننده آب تهران شامل لار، لتیان، طالقان، کرج و ماملو را 1092 میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: این میزان در سال گذشته  1048 میلیون مترمکعب بوده است.

بختیاری خاطر نشان کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل گرما، روند صعودی آن در روزهای پیش رو و افزایش بی رویه مصرف آب،  شهروندان نسبت به رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در این زمینه اهتمام و توجه  ویژه ای داشته باشند.

از اینرو در حال حاضر از مجموع یک میلیارد و 930 میلیون مترمکعب ظرفیت مخازن 5  سد اصلی تأمین آب شرب کلانشهر تهران، یک میلیارد و 92 میلیون مترمکعب آب پشت این سدها ذخیره شده است. به عبارتی دیگر، هم اکنون 57 درصد از ظرفیت مخازن سدهای تأمین آب شرب تهران پُر است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس