قدیری ابیانه

سفیر اسبق ایران در استرالیا با اشاره به بازداشت برادر رئیس‌جمهور به اتهام فساد اقتصادی، گفت: دولت یازدهم در حمایت از مفاسد اقتصادی مواضع قاطعانه و بی‌نظیری داشته است.

به گزارش مشرق، محمدحسن قدیری ابیانه بعدازظهر امروز با اشاره به اقدام قوه قضائیه در بازداشت برادر رئیس‌جمهور اظهار کرد: قوه قضائیه از مدت‌ها قبل از انتخابات موضوع سوءاستفاده‌های مالی حسین فریدون را مطرح کرده است و برخلاف اینکه آقای روحانی برخورد با حسین فریدون را خط قرمز عنوان کرده بود اما قوه قضائیه به این تهدید بی‌توجه بوده و برادر رئیس‌جمهور را احضار کرد.

وی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور در جایگاهی نیست که برای قوه قضائیه خط قرمز تعیین کند، ادامه داد: دستگیری برادر رئیس‌جمهور موج شادی را در دل کسانی که با تبانی و فساد مشکل دارند ایجاد کرده است؛ قطعا ادامه این روال و جلوگیری از مفاسد اقتصادی افراد، بدون در نظر گرفتن جایگاه‌شان باعث اعتماد بیش از پیش مردم به نظام می‌شود.

سفیر اسبق ایران در استرالیا با اشاره به اینکه برخورد با مفاسد اقتصادی جزو وظایف دولت است، تصریح کرد: دولت یازدهم در خصوص مفاسد اقتصادی مواضع قاطعانه و بی‌نظیری در حمایت از مفسدان اقتصادی داشته است، نجومی‌بگیران را ذخایر نظام معرفی کرده، اختلاس‌ها را معوقات نامیده، عمل قاچاق خانواده وزیر را توجیه کرده، به واسطه برادر رئیس‌جمهور در انتصاب افراد مسئله‌دار در راس بانک‌ها و صندوق‌های ذخیره نقش داشته، و از طرفی رئیس‌جمهور اعلام کرده که در صورت برخورد با برادرش خواهد جنگید.

وی با بیان اینکه عدم اعلام دارایی چند تن از وزرا به قوه قضائیه در این دولت رخ داد افزود: گماشتن افرادی در سمت‌های مهم و کلیدی که سرمایه‌های چند هزار میلیاردی دارند، واگذار کردن سمت‌های حساس به افرادی که در فتنه دخیل بوده‌اند، مخفی‌کاری در قراردادها حتی از نمایندگان مجلس آن هم با شرکت‌هایی که سابقه رشوه دادن دارند و ...  از نقاط تاریک این دولت هستند.

قدیری با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید جواب دهد که چرا تهدید به جنگ کرده است؛ خاطرنشان کرد: دولتمردان تعرض به بیت‌المال را حق خود از سفره انقلاب می‌دانند و به هر حال جسارت قوه قضائیه ستودنی است هر چند بهتر بود این حرکت قبل از انتخابات صورت گیرد تا مردم در انتخاب رئیس‌جمهورشان با آگاهی بیشتری اقدام می‌کردند.

کارشناس مسایل سیاسی افزود: کشورهایی مانند کره جنوبی وقتی یکی از دوستان رئیس‌جمهور به فساد متهم شد حتی رئیس‌جمهور را هم برکنار کردند، ولی امروز در ایران حسین فریدون در آستانه اتهام فسادهای بزرگ مالی است ولی رئیس‌جمهور دست برادرش را در انجام این امور باز گذاشته و حتی در تلاش است برای او یک حریم قضایی نیز ایجاد کند.

منبع: فارس

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
  12 8
  شاید درست میگه.
 • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
  7 35
  چه ربطی به کره جنوبی داره. اونا خیلی وقته با امریکاییها رابطه اقتصادی دارن و موفق هم هستن چرا اینو مثال نمیزنید
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
  12 39
  مثل اینکه انتخابات برگزار شد و نتیجه آن هم مشخص شد ولی مسخره بازی هنوز ادامه دارد.
 • علی رحمانی IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
  19 5
  کارت درسته ممد جون
 • طاهره IR ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
  23 1
  زنده باد آقای قدیری صحبتهاتون شجاعانه بود واقعا کاش مردم دقت بیشتری میکردند خدا کار این مملکت رو ختم به خیرکنه
 • خود خودم IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
  23 3
  اینقد بخورن تا بترکن... از قارون بیشتر که نمیتونن بخورن... فردای قیامتی هم هست... چهار سال منصب زود گذره... حکومت به هر قیمتی؟؟ اعاذنا الله من شرور انفسنا
 • IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
  21 0
  انشاالله همه زنده باشیم و ظهور و عدالت آقایمان را ببینیم که دزدان و ظالمان را چگونه ....
 • محسن IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
  28 1
  ازماست که برماست هرکی مخالف روحانی بود متهم شد به تندروی حالا تحویل بگیرید دولت فساد و رانت خواری رو
 • ایرانی IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
  17 0
  من که به ایشون رای ندادم و نمیدم....اونایی که رای دادا جوابگو باشند
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
  12 0
  رییس جمهور کره جنوبی یه بچه تخلف مالی کرد فوری از کار برداشتنش ...........کی می شه ما درست بشیم
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
  7 0
  آقای قدیری سفیر سابق ایران در ایتالبا نیست که ادواردو آنیلی را با تشیع و ایران آشنا کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده