کد خبر 749620
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
فرانسه و آلمان

خبرگزاری یونایتدپرس اعلام کرد که رهبران فرانسه و آلمان برای ساخت یک جنگنده مشترک اروپایی توافق و برنامه ریزی برای ساخت آن را نیز آغاز کردند.

به گزارش مشرق، امانوئل ماکرون و آنگلا مرکل  پس از نشست مشترک کابینه های دو کشور در پاریس در یک کنفرانس خبری برای ساخت این جنگنده مشترک توافق و امروز دستور برنامه ریزی برای آنرا نیز صادر کردند.

این دو رهبر اروپایی همچنین اعلام کردند که خود را برای برنامه ساخت یک 'پهپاد اروپایی' و نیز دیگر طرح های دفاعی و اقتصادی مشترک اروپا متعهد می دانند.ماکرون امروز هنگام صدور فرمان ساخت این جنگنده مشترک اروپایی، آنرا یک انقلاب توصیف کرد و گفت: از آنجایی که این انقلاب صلح آمیز است اروپا واهمه از بروز این انقلاب ندارد.

براساس این گزارش، با ساخت این جنگنده مشترک، فرانسه در یک جدول زمانی آنها را جایگزین جنگنده های فرانسوی رافائل و جت های جنگنده یوروفایتر تایفون می کند.این گزارش حاکی است که این طرح یک بازه زمانی 2030 تا 20140 را در بر خواهد گرفت در حالی که ساخت پهپاد اروپایی باید تا سال 2020 نهایی شود.

این درحالی است که انگلیس تا پیش از طرح خروج از اروپا از طراحان اصلی جنگنده های یوروفایتر تایفون بود.در ادامه این گزارش این دو رهبر اروپایی همچنین بر توسعه روابط دوجانبه و اصلاح ساختاری منطقه یورو بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تاکید کردند.

صدر اعظم آلمان در عین حال تاکید کرد که اصلاحات اصلی در این زمینه تا زمان انتخابات پارلمانی این کشور که قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود، اجرا نخواهد شد.منطقه یورو یک اتحادیه مالی و اقتصادی شامل تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که یورو را به عنوان واحد پول اصلی خود پذیرفته اند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس