کد خبر 748986
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
حسن رحیمی

اتحادیه جهانی کشتی فهرست کشتی گیران برتر سید بندی شده برای مسابقات جهانی 2017 در پاریس را اعلام کرد.

به‌ گزارش ‌مشرق، این سید بندی بر اساس امتیازاتی که کشتی‌گیران در مسابقات  المپیک 2016، مسابقات جهانی 2016 و مسابقات قاره‌ای 2017 به دست آوردند، انجام شده است.

این سید بندی در این راستا انجام شده است تا کشتی‌گیران برتر در مسابقات جهانی از یکدیگر جدا شوند و تضمینی باشد که آنها تا مراحل نیمه نهایی یا فینال با یکدیگر برخورد نمی‌کنند.

با این حال در سال 2017 تعدادی از بهترین کشتی‌گیران جهان نسبت به سال گذشته به یک وزن بالاتر آمده‌اند و یا زمان کمی برای شرکت در مسابقات داشته‌اند که این موضوع باعث بوجود آمدن شرایط برابری در سیستم سید بندی شده است. به خاطر همین موضوع کمیسیون فنی اتحادیه جهانی کشتی شرایط زیر را برای کشتی‌گیرانی که در سیدبندی امتیاز برابری دارند، به ترتیب لحاظ کرده است تا در شرایط برابری امتیازها، سیدبندی به ترتیب بر اساس آنها انجام شود.

 1- بالاترین رنکینگ در بازی‌های  المپیک

2- حضور در مسابقات قاره‌ای در وزن مشابه

3- حضور در مسابقات قاره‌ای در وزن دیگر

4- کسب بیشترین پوئن مثبت در مسابقاتی که آنها شرایط یکسانی دارند.

5- کسب بیشترین پیروزی با ضربه فنی در مسابقاتی که آنها شرایط یکسانی دارند.

6- کسب بیشترین پیروزی با امتیاز عالیدر مسابقاتی که آنها شرایط یکسانی دارند.

7 - کسب بیشترین امتیاز فنی در مسابقاتی که آنها شرایط یکسانی دارند.

این نکته را لحاظ کنید که این شرایط تنها زمانی بکار گرفته می شود که امتیاز مجموع کشتی‌گیران پس از تمامی رویدادها در سیدبندی برابر باشد.

البته تنها چهار کشتی‌گیر برتر هر وزن سید بندی می‌شوند و اگر کشتی گیری مسابقه ندهد جایگاه او به کشتی‌گیر بعدی از بین همین چهار کشتی گیر برتر داده می‌شود. برای مثال اگر کشتی‌گیر شماره یک و شماره سه در این سید بندی در مسابقات جهانی شرکت نکنند کشتی‌گیر شماره دو به جایگاه کشتی‌گیر شماره یک می‌رسد و کشتی‌گیر شماره چهار در جایگاه کشتی‌گیر شماره دو قرار می‌گیرد. به همین خاطر کشتی‌گیر دیگری به این سید بندی اضافه نمی‌شود.

رحیمی و احسانپور تنها کشتی‌گیران ایران در سیدبندی

به گزارش ایسنا، در کشتی فرنگی ایران هیچ نماینده‌ای در بین چهار نفر برتر سیدبندی هر وزن ندارد اما در کشتی آزاد نام چهار کشتی‌گیر ایرانی به چشم می خورد که البته تنها دو نفر از آنها شانس استفاده از این موقعیت را دارد.

در وزن 57 کیلوگرم حسن رحیمی در بین چهار کشتی‌گیر برتر در مکان  سوم سید بندی قرار گرفته است.

در وزن 61 کیلوگرم نیز بهنام احسان پور در رده سوم قرار دارد و این دو کشتی‌گیر در مسابقات جهانی پاریس با نفرات مدعی حاضر در سیدبندی تا پیش از مرحله نیمه نهایی روبرو نخواهند شد.

دو کشتی‌گیر دیگر ایران که در این سید بندی صاحب جایگاه هستند حسن یزدانی در وزن 74 کیلوگرم و علیرضا کریمی در 85 کیلوگرم نام دارند که البته یزدانی با توجه به تغییر وزن، نمی‌تواند در 86 کیلوگرم جزو نفرات برتر سید بندی باشد و علیرضا کریمی نیز با شکست در مسابقات انتخابی جایگاه خود را به یزدانی داده است. در واقع هر دو جایگاه آنها در سیدبندی به کار نمی آید.

بنابراین تنها حسن رحیمی و بهنام احسان پور در مسابقات جهانی پاریس جزو نفرات برتر سید بندی خواهند بود.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس