فحد بن محمد العطیه

سفیر قطر در روسیه در یادداشتی روز چهارشنبه از آمریکا خواسته است به سیاست مماشات با کشورهای عربی تحریم‌کننده قطر پایان بدهد.

به گزارش مشرق، سفیر قطر در روسیه در یادداشتی روز چهارشنبه از آمریکا خواسته است به سیاست مماشات با کشورهای عربی تحریم‌کننده قطر پایان بدهد. 

«فحد بن محمد العطیه» در یادداشتی در نیویورک‌تایمز مطالبات کشورهای عربی از قطر را با مطالبات «ناممکن و غیرقابل توجیه» دولت اتریش-مجارستان در سال ۱۹۱۴ که بهانه حمله به صربستان شد مقایسه کرده و نوشته است: «به همین ترتیب، عربستان، امارات، مصر و بحرین فهرستی توهین‌آمیز و تحقیرآمیز از شرایطشان جهت برداشتن این محاصره تحویل کشور من داده‌اند.»

دیپلمات قطری درباره دلیل رفتارهای خصمانه کشورهای تحریم‌کننده قطر علیه شبکه خبری الجزیره قطر نوشته که آنها نمی‌توانند تحمل کنند که شهروندانشان این شبکه را باز کنند و از حقیقت مطلع شوند. 

وی همچنین خاطرنشان می‌کند: «هجمه‌های آنها از سطوح بالا هماهنگ شده است. یک وزیر دولتی عربستان سعودی و مشاور رسانه‌ای ولیعهد عربستان در توئیتر گفت امیدوار است که قطری‌ها مطالبات را قبول نکنند و آن موقع 'تازه ما دست به کار می‌شویم.'»

سفیر قطر  تصریح می‌کند: «قطر به این دلیل تنبیه می‌شود که بازیگران محافظه‌کار در شورای همکاری، پس از به دست آوردن جسارت به دلیل تغییرات حادث شده در توازن ژئوپولتیک منطقه‌ای فرصت را مهیا می‌بینند که به مردم در جهان عرب هشدار دهند که اگر خواب تغییر ببینند، رژیم‌های مستبد آنها را قتل‌عام خواهند کرد. اما قطر به دلیل این هجمه‌های بی‌دلیل عقب‌نشینی نخواهد کرد.»

وی در پایان می‌نویسد: «دولت ترامپ باید به متحدانش در خلیج (فارس) توصیه کند تا رویه‌اش را عوض کند. اگر ایالات متحده کماکان در برابر اقدامات خصمانه این کشورها علیه قطر مماشات به خرج دهد و در کنار آنها بایستد، منافع آمریکا در خاورمیانه به خطر می‌افتد.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس