پژمانفر

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: کسانی که پای طرح توقف توتال را امضا کرده‌اند از سال ۸۱ در حوزه نفت تخصص دارند؛ آقای کواکبیان شما بگویید در این زمینه چه تخصصی دارید؟

به گزارش مشرق، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 21 تیر) پارلمان و در جریان بررسی طرح 3 فوریتی توقف موقتی توتال گفت: کسانی که این طرح را امضاء کرده‌اند تخصص در حوزه نفت ندارند که این موضوع با واکنش حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس مواجه شد.

پژمان‌فر در واکنش به اظهارات کواکبیان گفت: آقای کواکبیان شما اگر یک نگاهی به گذشته مجلس می‌کردید متوجه می‌شدید آن چیزی که باعث شد که ما از مواضع کشور حمایت کنیم همین روحانیت بوده است.

وی افزود: شهدای روحانیت در مجلس، جامعه، تاریخ انقلاب و پس از آن نقش بسیاری ایفا کرده‌اند و هیچ تعهد ننگینی را نیز روحانیت امضا نکرده و شما امضای روحانیت در هیچ قرارداد ننگینی را نمی‌بینید.

وی با بیان اینکه روحانیت حتی یکی از تعهداتی که اموال کشور را به تاراج برده امضایش پای آن نیست، اظهار داشت: آقای کواکبیان! این حرفی که شما می‌زنید حرف کسانی است که مسیر غرب را می‌روند و می‌خواهند روحانیت را از صحنه تصمیم‌گیری کشور حذف کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس خطاب به کواکبیان تصریح کرد: کسانی که پای طرح توقف توتال را امضا کرده‌اند از سال 81 در حوزه نفت تخصص دارند؛ آقای کواکبیان شما بگویید که در این زمینه چه تخصصی دارید تا ملت ایران بدانند که شما چه وضعیتی را اعلام کردید.

پژمان‌فر خطاب به علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: از شما می‌خواهم که از رفتارهای پوپولیستی که بعضی افراد در مجلس دارند و به جریانات سیاسی و روحانیت توهین می‌کنند توجه داشته باشید.

وی اضافه کرد: هر روحانی که در مجلس است نباید به دلیل امضا کردن یک مسئله مورد هجمه قرار گیرد، روحانیت در طول تاریخ در مسائل دینی و انقلابی و دفاع از کشور پیشگام بوده و از آن حمایت کرده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس ادامه داد: آقای کواکبیان شما چرا فقط مخالفان خودتان را متهم می‌کنید؟ مگر آقای مازنی هم که یک روحانی است درباره توتال مخالفت نکرد؟! چرا باید مخالفان در جامعه متهم شوند؟

پژمان‌فر خاطرنشان کرد: بنده نسبت به کسانی که اسلام منهای روحانیت را ترویج می‌دهند، تذکر می‌دهم.

علی مطهری نایب رئیس مجلس در واکنش به اظهارات پژمان‌فر گفت: ارادت آقای کواکبیان به روحانیت در سابقه کاریش روشن است. به هر حال ایشان حرف حساب‌ نشده‌ای زد.

وی افزود: منظور آقای کواکبیان این بود کسانی که طرح توقف موقتی توتال را امضا کرده‌اند عضو کمیسیون انرژی نیستند و تخصصی در این زمینه ندارند.

مطهری گفت: در هر صورت جایگاه روحانیت و احترام به مقام آنها بر همه نمایندگان امر روشنی است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس