کد خبر 744205
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
ال اسحاق

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: مشکلات اقتصادی مردم و تولید کنندگان با حرف رفع نخواهد شد بلکه اقدام و ابتکار عمل جدی را می‌طلبد.

به گزارش مشرق، یحیی آل‌اسحاق در مصاحبه با رادیو ضمن اشاره به این جمله که عمده واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور کوچک و متوسط هستند، افزود: این شهرک‌ها در اشتغال‌افزایی، رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری و مواردی از این دست بسیار نقش‌آفرینند.

وی همچنین با اعلام اینکه کالا امروز با توجه به تنگناهای شدید مالی، بیمه‌ای، مالیاتی، صادراتی و غیره با سختی هرچه تمامتر در کشور تولید می‌شود، اظهار داشـت: نبود بازار فروش محصولات از دغدغه اساسی تولیدکنندگان و صنعتگران به‌ویژه در شهرک‌های صنعتی است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگان تهران گفت: علاوه بر این محصولات تولیدی شهرک‌های صنعتی کشور با مشکل جدی در حوزه صادرات مواجه هستند.

وی در ادامه افزود: حضور مؤثر واحدهای تولیدی در بازارهای بین المللی ضمن جبران عدم وجود تقاضا در بازارهای داخلی می‌توانند قدرت ارزآوری و اشتغال‌زایی بالایی برای کشور داشته باشند.

آل‌اسحاق لازمه ورود کالاهای داخلی به بازارهای جهانی را آموزش، کیفیت، رقابت‌پذیری، قیمت مناسب، بازاریابی و غیره برشمرد و اظهار داشت: تقویت صادرات از جمله راه‌های نجات کشور از رکود اقتصادی است.

وی با بیان اینکه ماهیت صادرات ارزآوری و تولید ثروت برای کشور است، گفت: شکوفایی بیشتر این حوزه توجه و تلاش مضاعف بخش‌های دولتی و خصوصی را می‌طلبد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در ادامه قاچاق را از دیگر مشکلات بر سر راه تولید دانست و تأکید کرد: مبارزه قاطعانه و عملی با قاچاق در تقویت تولید داخلی بسیار اهمیت دارد و کلید رفع مشکلات اقتصادی مردم و همچنین رونق تولید وطنی است.

وی یادآورشد: مشکلات اقتصادی مردم و تولید کنندگان با حرف رفع نخواهد شد بلکه اقدام و ابتکار عمل جدی را می‌طلبد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس