منوشین

وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید دولت ترامپ، از حداکثر ظرفیت قانونی موجود برای تحریم ایران استفاده خواهد کرد.

به گزارش مشرق، «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز پنج‌شنبه با حضور در سالن کنفرانس خبری کاخ‌سفید، از اعمال تحریم‌های جدید علیه همکاران دولت کره شمالی خبر داد.

روابط آمریکا و کره شمالی از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید این کشور، رو به وخامت گذاشت و با اعزام رزمناوهای آمریکا به نزدیکی سواحل کره، بروز بحران در شرق آسیا، جدی‌تر شد.

منوشین امشب در جمع خبرنگاران گفت که دو فرد و یک نهاد چینی به دلیل تسهیل نق و انتقال پول برای دولت کره شمالی، از سوی وزارت متبوع وی تحریم شده‌اند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «هدف ما از این تحریم‌ها، چین نیست. ما با آنها رابطه خوبی داریم و انتظار داریم که همکاری با پکن برای مقابله با کره شمالی، ادامه یابد.»

استیون منوشین در خصوص تحریم‌های جدید گفت: «ما رد جریان مالی به سمت دولت کره شمالی را می‌گیریم و آن را قطع می‌کنیم. ما این افراد را از دسترسی به نظام مالی آمریکا محروم کردیم و می‌دانیم که این، تأثیر چشمگیری بر آنها خواهد داشت.»

منوشین در توجیه اثرگذار بودن تحریم‌ها گفت:‌«دیدیم که تحریم‌ها علیه ایران، موثر بود و آنها را پای میز مذاکره آورد.»

در ادامه بحث به تحریم‌های ایران کشید.

منوشین گفت: «از قبل تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کرده بودیم و حالا هم بخاطر برنامه موشکی بالستیک و دیگر برنامه‌های آنها، تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال خواهیم کرد؛ ما به استفاده از ابزار تحریم، ادامه خواهیم داد.»

وزیر خزانه‌داری آمریکا به وجود طرحی در کنگره برای تشدید تحریم‌های ایران به بهانه حقوق‌بشر و بخاطر پیشبرد برنامه موشکی هم اشاره کرد و گفت که دولت ترامپ، برای اعمال تحریم علیه ایران، معطل چنین قوانینی نخواهد ماند.

منوشین گفت: «صرفنظر از هر قانونی که کنگره تصویب کند، من به شما اطمینان می‌دهم که این دولت و وزارت خزانه‌داری تا حداکثر میزان ممکن بر اساس قانون، از ابزار تحریم استفاده خواهد کرد. ما نیازی نداریم که کنگره به ما بگوید که باید تحریم‌های بیشتری اعمال شود؛ ما خودمان چه کنگره بگوید و چه نگوید، تحریم‌های بیشتری اعمال می‌کنیم.»

منبع: فارس

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • ۰۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
  19 4
  عزیزم این در نهایت جنگ جهانی به راه خواهد انداخت که همتون به فاک خواهید رفت پس زیاد زر نزنید
 • IR ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
  8 2
  ممکنه مشرق منتشر نکنه ولی یانکی بدونه تحریم ها این بار اگه بیاره به میدان جنگ میاره
 • US ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
  8 2
  مشرق جان! این تحریمهایی که سنا تصویب کرده بسیار قدرتمند است
 • IR ۰۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
  9 0
  شما هم مثل چی دنبال مذاکره بودید نامه می فرستادید
 • مسعود IR ۰۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
  9 3
  بیشتر از خارج ، نگاهمون به داخل باشه. آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه
 • یزدی IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
  10 1
  قابل توجه نوکران غرب
 • عبدالله IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
  2 2
  به نظرم با این رویه، عمر ریاست جمهوری ترامپ کوتاهه، این فرد امریکا رو به جنگ با جهان خواهد کشاند هدف این تحریم ها فقط ایران نیست بلکه شامل روسیه چین و حتی اتحادیه اورپایی نیز میشه امریکا حاضر نیست با هیچ کشوری کنار بیاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده