القسام

شاخه نظامی حماس در بیانیه خود همزمان با روز قدس اعلام کرد همه امت اسلامی و عربی باید درگیری‌های حاشیه‌ای را کنار بگذارند و برای فلسطین و قدس متحد شوند.

به گزارش مشرق، گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس امت اسلامی و عربی را به وحدت صفوف فراخواند.

بر اساس گزارش شبکه «الجزیره»، در بیانیه‌ای که «ابوالحسن» سخنگوی القسام آن را قرائت کرد، آمده است: آیا زمان آن فرا نرسیده که امت اسلام، قدس و مسجد الاقصی را یاری کند و غبار ذلت و سستی را از آن بزداید؟

القسام در ادامه از امت اسلام خواست درگیری های حاشیه‌ای را کنار بگذارند ، صف‌های خود را برای نبرد حقیقی متحد کنند و قطب‌نما را به سمت هدفی که خداوند برای امت معین کرده، بچرخانند.

 همزمان درغزه یک نشست بین المللی به مناسبت روز قدس برگزار شد؛ «اسماعیل رضوان» از اعضای ارشد حماس در این نشست گفت: روز قدس مانند یک هشدار برای امت اسلام است با این مضمون که قدس، ایستگاه نبرد حقیقی با رژیم اشغالگر و نیز مسأله اصلی امت اسلام است.

رضوان تاکید کرد رژیم اشغالگر قدس خطری برای قدس، عقیده و انسانیت است و سلاح و مقاومت ،گزینه‌های لازم برای آزادسازی فلسطین، قدس و اسرای فلسطینی.

«خالد البطش» از اعضای ارشد جهاد اسلامی فلسطین هم گفت قدس و فلسطین هیچ زمانی اورشلیم و اسرائیل نخواهدند شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس