کد خبر 737635
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
السیسی

رئیس جمهور مصر گفت: پیش بینی نمی کند که بحران بین قطر و برخی کشورهای عربی به وقوع جنگ در منطقه منجر شود.

به گزارش مشرق، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در گفت وگو با رادیوی "ای.آر.دی" آلمان گفت: "پیش بینی نمی کنم که جنگی روی دهد".

وی افزود: کشورها از طریق دستگاههای خود می دانند که چه کشورها و سازمان هایی از تفکر افراطی و گروههای تروریستی حمایت مالی می کنند و باید جامعه بین المللی بایستند و منافع عالی خود را از طریق تدوین سازوکاهای روشن برای مهار این کشورها و جلوگیری از رسیدن پول به گروههای افراطی ارتقاء دهد.

السیسی گفت: من در این زمینه نگرانی ندارم زیرا همه فشارها برای تلاش جهت سوق دادن این کشورها به سمت ممانعت از حمایت مالی از تروریسم است. این نقطه آغاز است و اگر موفق شویم پیامی به دیگران درخصوص اهمیت متوقف کردن حمایت از افراطگرایان می فرستیم و امیدوارم که با موفقیت همراه باشد.

درپی تشدید تنش قطر با برخی کشورهای عربی از جمله عربستان، دوشنبه هفته گذشته روابط دیپلمات بین آنها قطع شد.

این کشورها دولت قطر را به حمایت از تروریسم متهم کردند و در مقابل مقامات قطری نیز از تلاش کشورهای یاد شده برای قیمومیت بر کشور مستقل قطر سخن گفتند.

در این میان، میانجیگیری امیر کویت نیز برای حل اختلافات بین دوطرف به نتیجه نرسید و درپی آن، کشورهای مصر، عربستان، بحرین و امارات پنجشنبه شب گذشته با صدور بیانیه مشترکی، 59 شخص و 12 نهاد قطری را در فهرست حامیان تروریسم خود قرار دادند.

هم اکنون امیر کویت دوره تازه ای از رایزنی های خود را برای حل بحران آغاز کرده است.

وزیر خارجه ترکیه نیز در سفری منطقه ای به سرمی برد. وی دیروز با امیر قطر دیدار کرد و امروز در کویت است تا با امیر این کشور ملاقات کند.

مولود چاوش اوغلو فردا جمعه نیز به عربستان خواهد رفت تا با سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی ملاقات کند.

این سفر دوره‌ای برای رایزنی جهت حل بحران جاری بین کشورهای عربی است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس