کد خبر 726942
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۲
ایرانمنش

روز گذشته هنرمندان ایرانی نیز از طیف‌ها و سلیقه‌های گوناگون در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

به گزارش مشرق، هنرمندان ما نه تنها با حضور پررنگ و گسترده در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به دعوت رهبر انقلاب لبیک گفتند که طی روزهای گذشته، مردم را هم به حضور در این حماسه ملی دعوت کردند.


هنرمندان در روزهای منتهی در انتخابات، در فضای مجازی نیز تلاش زیادی برای ترغیب شرکت مردم در انتخابات انجام دادند. بسیاری از هنرمندان رشته‌های مختلف، در صفحات شخصی خود در فضای مجازی اعلام کردند که رأی می‌دهند و از مردم نیز خواستند تا در انتخابات شرکت کنند.


به طور مثال، الهام حمیدی، بازیگر سینما و تلویزیون نوشت: «امروز جمعه تعطیل نیست. خستگی و صف طولانی و سفر و استراحت، ممنوع، وظیفه همه ما ایرانی‌هاست که در تکلیف سرنوشت خود و آینده کشورمان حضور و شرکت داشته باشیم.»


نکته قابل تأمل این است که در این دوره، تکثر آرا بین هنرمندان زیاد بود و هر یک از نامزدهای انتخابات در بین هنرمندان، طرفدارانی داشت. اما همه آنها به دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک گفتند و در انتخابات سال ۹۶ حضور حداکثری یافتند.


نکته جالب این است که هنرمندان ایرانی حاضر در جشنواره فیلم کن نیز دیروز پای صندوق‌های رأی حاضر شدند. امسال، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با برگزاری جشنواره فیلم کن همزمان شد. به همین دلیل سفارت ایران در فرانسه، یک صندوق رأی هم برای ایرانیان حاضر در این جشنواره قرار داد که با استقبال این هنرمندان مواجه شد.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده