کد خبر 724401
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
ماکرون

مراسم تحلیف «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور جدید فرانسه دقایقی پیش در کاخ ریاست جمهوری الیزه آغاز شد.

 به گزارش مشرق، مراسم تحلیف «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور منتخب فرانسه دقایقی پیش در کاخ ریاست جمهوری الیزه آغاز شد.

در جریان این مراسم امانوئل ماکرون برای تحویل گرفتن قدرت از فرانسوآ اولاند وارد کاخ الیزه شد و از خبرنگاران حاضر در محل استقبال کرد.

وی در بدو ورود به الیزه مورد استقبال فرانسوآ اولاند قرار گرفت و توسط اولاند به دفتر رئیس‌جمهور هدایت شد و بنابر اعلام منابع آگاه دو طرف به ندت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با یکدیگر در خصوص مسائل مختلف جاری گفت‌وگو کردند.

در این مراسم تحلیف نیز مطابق روال همیشگی مراسم‌های تحلیف در فرانسه، کدهای هسته‌ای از جمله نخستین اطلاعات مبادله شده میان رؤسای‌ جمهور جدید و پیشین فرانسه بودند و در جریان آن اولاند در حضور رئیس ستاد مشترک ارتش کدهای هسته‌ای را به ماکرون تحویل داد.

در پایان گفت‌وگوی دو رئیس‌جمهور، خودروی فرانسوآ اولاند برای خارج کردن وی از کاخ الیزه به نزدیکی فرش قرمز آمد و دو رئیس‌جمهور باز هم به گفت‌وگو با یکدیگر پرداختند.

در جریان این مراسم تحلیف، علاوه بر شخصیت‌های سیاسی، نظامی و مهمانان افتخاری، پرسنل کاخ الیزه از جمله سرآشپز این کاخ نیز حضور داشتند.

بنابه گزارش روزنامه فرانسوی فیگارو، اولاند دقایقی پس از ترک کاخ الیزه مستقیما به مقر حزب سوسیالیست فرانسه خواهد رفت و در آنجا با پارچه نوشته‌ای بر سر در این محل که بر روی آن عبارت «تشکر» نوشته شده، مورد استقبال اعضای حزب خود قرار خواهد گرفت.

ماکرون دقایقی پیش در پایان گفت‌وگوی نسبتا طولانی خود با اولاند وی را تا نزدیکی خودروی حاضر در محل برای خارج کردن رئیس‌جمهور پیشین فرانسه همراهی کرد و اولاند پس از خداحافظی گرم با ماکرون و تشویق و کف زدن‌های پرسنل الیزه، سوار بر خودور شد و با تکان دادن دست خود به نشانه خداحافظی و تشکر از حاضران در محل کاخ الیزه را ترک کرد.

پایان کار اولاند در الیزه به عنوان رئیس‌جمهور فرانسه در حالی صورت گرفت که طبق اطلاعات رسانه‌ای وی با سقوط محبوبیت بی‌سابقه‌ای این کاخ را ترک کرده است.

ماکرون پس از بدرقه اولاند با «برنار کازونوو» نخست‌وزیر دولت سوسیالیست پیشین فرانسه، «کلود بارتولون» رئیس مجمع ملی و «ژرار لارشه» رئیس سنای فرانسه دیدار کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس