کد خبر 720383
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
بحرین هواداران شیخ عیسی قاسم

در حالی که تنها یک روز بیشتر به قرائت حکم آیت‌الله شیخ عیسی قاسم مرجع عالیقدر شیعیان بحرین باقی نمانده، میدان الفداء در منطقه الدراز مملو از فدائیان ایشان شد.

 به گزارش مشرق به نقل از رسانه‌های بحرینی، ده‌ها شهروند بحرینی با حضور در میدان الفداء در منطقه الدراز واقع در منامه بر آمادگی خود برای دفاع از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم مرجع عالیقدر شیعیان این کشور تاکید کردند.

علمای بحرین دیروز و پریروز با صدور بیانیه‌هایی از مردم خواسته بودند که برای دفاع از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم به خیابان‌ها بیایند.

علمای بحرین همچنین در این بیانیه‌ها بر ضرورت دفاع از شیخ عیسی قاسم تا لحظه مرگ تاکید کردند.

مردم بحرین با برگزاری راهپیمایی‌‌هایی در مناطق مختلف، ضمن لبیک به فراخوان علما، بر آمادگی خود برای دفاع از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم تا لحظه مرگ تاکید کردند.

هفدهم اردیبهشت روز قرائت حکم آیت‌الله شیخ عیسی قاسم اعلام شده است.

وزارت کشور بحرین در تاریخ ۳۱ خرداد با ادعای این‌که آیت‌الله شیخ عیسی قاسم از جایگاه خود برای «خدمت به منافع خارجی و گسترش خشونت فرقه‌ای» سوءاستفاده کرده است، از لغو تابعیت وی خبر داد.

شیخ عیسی قاسم که رهبر معنوی انقلاب بحرین به شمار می‌آید، پس از تاسیس کشور بحرین در سال ۱۹۷۱ از نجف اشرف به این کشور بازگشت و با اکثریت آراء به مجلس راه یافت و تا زمان انحلال آن، عضو مجلس ملی بحرین بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس