کد خبر 710671
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
ممانعت تروریست‌ها از خروج اتوبوس‌های کفریا و فوعه

گروه‌های تروریستی تکفیری با نقض تعهدات خود و پشت پا زدن به توافق مبادله اجازه خروج اتوبوس‌های حامل شهروندان کفریا و فوعه از ایست‌های تحت کنترل خود را نمی‌دهند.

 به گزارش مشرق، بامداد امروز اتوبوس‌های حامل افراد مسلح از الزبدانی و مضایا در حومه دمشق وارد گذرگاه الراموسه در جنوبی غرب حلب شد که شامل ۴۰۰ فرد مسلح و اطرافیانشان است، از جمله ۱۵۸ تروریست وابسته به گروه تروریستی احرارالشام هم در میان آنها دیده می‌شود.

این در حالی است که کاروان اتوبوس‌های حامل شهروندان کفریا و فوعه همچنان در ایست‌های گروه‌های تروریستی در منطقه الراشدین در غرب حلب برای دومین روز پیاپی معطل مانده‌اند و گروه‌های تروریستی با کارشکنی و تحمیل شروط جدید بر مذاکره‌کنندگان به آنها اجازه خروج نمی‌‌دهند.

۷۵ دستگاه اتوبوس حامل ۵ هزار نفر از مردم مظلوم کفریا و فوعه که روز گذشته از این شهرک‌های تحت محاصره در حومه ادلب وارد غرب حلب شدند، ‌همچنان در ایست‌های تحت کنترل گروه‌های مسلح گرفتارند.

در تماس خبرنگار با یکی از خانواده‌ها در منطقه الراشدین اعلام شد که زنان و کودکان و بیمارانی که سوار این اتوبوس‌ها هستند، شرایط روحی بسیار بدی دارند و وضع جسمانی بیماران و مجروحان هم وخیم شده تا جایی که برخی از آنها از طریق هلال احمر به بیمارستان‌های حلب منتقل شده‌اند، با این حال گروه‌های تروریستی اهمیتی به وضعیت مجروحان و بیماران و دیگر شهروندان گرفتار در اتوبوس‌ها نمی‌دهند و مانع خروج آنها می‌شوند.

تصاویر زیر مربوط به افراد مسلحی است که از مضایا در حومه دمشق به گذرگاه الراموسه رسیده‌اند که تحت کنترل ارتش سوریه است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس