کد خبر 70689
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۰

هیئت وزیران با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه و به منظور تقسیم بهینه منابع و امکانات در نقاط مختلف جغرافیایی کشور با برخی اصلاحات و ایجاد سه شهر جدید در نقشه تقسیمات استان های اصفهان، گلستان، کرمانشاه و کردستان موافقت کرد.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، با تصویب وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی و بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب 1362، روستای طرق از توابع دهستان طرق رود بخش مرکزی شهرستان نطنز پس از تجمیع با روستاهای باغستان پایین، یحیی آباد، کشه، باغستان بالا و آبکشه از توابع همان بخش در استان اصفهان به شهر تبدیل و به عنوان شهر طرق رود شناخته می شود.
 
همچنین بر اساس مصوبه هیئت وزیران، روستای تاتارعلیا از توابع دهستان دلند بخش مرکزی شهرستان زامیان در استان گلستان به شهر تبدیل و به عنوان شهر تاتارعلیا شناخته می شود.
 
بر این اساس، روستای ریجاب با روستاهای بان مزاران، دارابی، باباجانی عبدالمحمد، باباجانی شاهمراد و شالان از توابع دهستان بان زرده بخش مرکزی شهرستان دالاهو در استان کرمامشاه تجمیع و به عنوان شهر ریجاب شناخته می شود.
 
همچنین دهستان حسین اباد شمالی از بخش سارال شهرستان دیواندره منتزع و به بخش مرکزی شهرستان سنندج الحاق می شود.
 
بخش حسین آباد به مرکزیت روستای حسین آباد جنوبی از ترکیب دهستان های حسین آباد شمالی و حسین اباد جنوبی در تابعیت شهرستان سنندج استان کردستان ایجاد می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس