کد خبر 704043
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
ژاپنی ها

بر اساس آمارهای اعلام شده، 21 هزار و 897 نفر از مردم ژاپن در سال 2016 میلادی در این کشور اقدام به خودکشی کرده‌اند.

به گزارش مشرق، ژاپن به رغم اینکه سومین قدرت اقتصادی دنیاست اما بسیاری از مردم این کشور هنوز خود را خوشبخت نمی دانند و نرخ خودکشی در این کشور خاور دور بالاست.

تارنمای ژاپن نیوز روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که ژاپن یکی از بالاترین نرخ های خودکشی را در میان کشورهای جهان در اختیار دارد اما خوشبختانه این نرخ در حال کاهش است.

گزارش می افزاید: آمار اعلام شده برای سال ۲۰۱۶ در واقع کمترین قتل نفس از سال ۱۹۹۴ میلادی در این کشور است و این یکی از علایم مثبت در جامعه ژاپن به حساب می آید.

در سال ۲۰۱۱ میلادی وزارت بهداشت ژاپن از خودکشی بیش از ۳۰ هزار نفر در این کشور خبر داد اما بتدریج از آن زمان نرخ خودکشی در ژاپن کاهش داشته است.

از میان افرادی که در سال گذشته میلادی در ژاپن خودکشی کردند بیش از ۱۵ هزار نفر مرد و مابقی زن بوده اند.

به نظر می رسد توسعه اقتصادی ژاپن در نرخ خودکشی این کشور بی تاثیر نیست زیرا فشارهای اقتصادی و کار بیش از حد در محافل شغلی و همچنین بدهی خانوارها از علل خودکشی در کشور بوده است.

ژاپن نیوز می نویسد که دولت در تلاش است تا با کمک مراکز اجتماعی به مردم امید بیشتری به زندگی بدهد و اینکه اخبار خوشی را در جامعه منتشر کند.

از سال ۱۹۹۴ میلادی نرخ خودکشی در ژاپن روند فزاینده داشته است تا جایی که در سال ۱۹۹۸ میلادی بتدریج این رقم ۲ برابر شد و از آن سال به طور میانگین نزدیک به ۳۰ هزار نفر در این کشور مرتکب قتل نفس شده اند.

بیشترین سنینی که نرخ خودکشی در بین آنان در ژاپن کاهش پیدا کرده افراد بین ۵۰ تا ۵۹ سال بود و گزارش شده که از علل دیگر خودکشی مشکلات مالی در جامعه است.

با این حال در سال گذشته میلادی در ژاپن از بین هر ۱۰۰ هزار نفر نزدیک به ۱۷ نفر جان خود را گرفته اند که هنوز نرخ بسیار بالایی است. در آمریکا این رقم ۱۳ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده و در انگلیس این آمار زیر ۱۰ نفر است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس