کد خبر 693911
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹

هدی نوروزی گفت: قیمت و نرخ شستشوی هر متر فرش ماشینی ۴۶۰۰ تومان، فرش دستبافت معمولی ۸ هزار تا ۱۵ هزار و هر متر موکت ۱۸۰۰ تا ۳ هزار تومان است.

به گزارش مشرق، هدی نوروزی،عضو یکی از اتحادیه های قالیشویی در شهرستان های استان تهران با اشاره به طرح برخی از ادعاهای کذب و دروغین از سوی مراکز قالیشویی غیر معتبر به متقاضیان شستشوی فرش عنوان کرد: گزارش ها مبنی بر این است که برخی از مراکز قالیشویی‌ها در لیست و منوهایی دروغین عنوان کرده اند، شستشوی ویژه با شامپوی ایتالیایی، آلمانی، انگلیسی و...که این ادعا دروغی بیش نیست .

وی افزود: به واقع در شستشوی فرش‌ها عمدتا از شامپو، پودر و آب استفاده می‌شود و مواد شوینده نیز از محلول‌ها و مواد متعارف ایرانی است و این ادعاها که محلول های شوینده از محصولات و برندهای جهانی معروف است، دروغ محض می باشد .

نوروزی گفت: تمامی قالیشویی‌ها موظف هستند فرش را تمیز و سالم به مالک آن بازگردانند و در صورت داشتن زدگی، پارگی، سوراخ یا سوختگی، قطعا باید در هنگام تحویل از سوی مامور و نماینده قالیشویی، بازبینی و نظارت لازم انجام شود و در صورت مشاهده چنین مواردی، در رسید تحویلی موضوع قید می شود .

عضو اتحادیه قالیشویی در خصوص نرخ شستشوی انواع قالی عنوان کرد: قیمت و نرخ شستشوی هر متر فرش ماشینی 4600 تومان، فرش دستبافت معمولی 8 هزار تا 15 هزار و هر متر موکت  1800 تا 3 هزار تومان است و هزینه جابجایی و حمل و نقل فرش نیز از یک تخته تا چندین تخته فرش، حدود 16 هزار تومان است که البته ممکن است این میزان با توجه به وسعت شهرستان و دوری  یا نزدیکی مسافت متغیر باشد که در توافقات میان قالیشویی و مالک فرش، لحاظ می شود .

وی افزود: ممکن است در میان برخی هزینه‌ها همچون رفوگری، شیرازه دوزی، ریشه کشی و...نیز به هزینه شستشو اضافه شود که نرخ و رقم آن بسته به میزان خرابی و آسیب‌دیدگی فرش و توافق میان قالیشویی و مالک متغیر خواهد بود .

نوروزی در خاتمه یادآور شد: به هر ترتیب در صورت طرح شکایت از سوی مالک فرش در ارتباط با نارسایی احتمالی در کیفیت خدمات ارائه شده و یا نامتعارف بودن نرخ دریافتی، امکان پیگیری آن از سوی اتحادیه‌های ذیربط وجود دارد که البته تحقق و پیگیری این امر منوط و مشروط به مجاز بودن فعالیت قالیشویی‌ها می باشد و در صورت جعلی بودن مراکز قالیشویی، اتحادیه ها، تعهد یا وظیفه ای  در خصوص پیگیری شکایات نخواهند داشت.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس